Indre uro - En portal til frihet og balanse med Bernard Bøhmer

Schedule

Thu, 18 Jun, 2026 at 06:00 pm to Sun, 21 Jun, 2026 at 02:00 pm

UTC+02:00

Location

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960 | Lillehammer, OP

Advertisement
Velkommen til URO-metoden – en portal til frihet og balanse
URO-metoden er en vei inn i dypere forståelse av deg selv. Den er bygget på et enkelt, men kraftfullt prinsipp:
I stedet for å bekjempe uro og ubehag, lærer vi å bruke dem som portaler til indre ressurser.
Ofte prøver vi å unngå det som vekker uro i oss – vi jager etter løsninger, analyserer, eller trekker oss unna. Men det vi motstår, vokser. Når vi i stedet vender oss mot uroen med en nysgjerrig oppmerksomhet, begynner noe å skifte. Vi oppdager at reaktive mønstre – enten det er frykt, sinne, stress eller skam – ikke er våre fiender, men en dør til større balanse klarhet og frihet.
---------------------------------------
Dette kurset er for deg som:
Har vanskeligheter med kommunikasjon med barn, partnere, kollegaer eller venner.
Blir fort irritert eller sint, eller synes det er utfordrende å sette tydelige grenser.
Opplever det som vanskelig å finne glede i hverdagen.
Kjenner på stress eller uro som styrer handlingene dine mer enn du ønsker.
Jobber som terapeut eller leder i en organisasjon, og ønsker dypere forståelse av egne og andres reaksjonsmønstre.
URO-metoden hjelper deg til å:
Gjenkjenne reaktive mønstre som styrer handlingene dine.
Definere hva som driver disse mønstrene, og se dem med større klarhet.
Bruke oppmerksomheten din til å utforske hva som faktisk skjer i kroppen og sinnet ditt når mønstre blir aktivisert.
Skifte fokus fra tankespinn til sansing i kroppen.
Gjenkjenne kapasiteten som oppstår når du lærer deg å flytte oppmerksomheten mot det som driver mønstrene dine.
Finne en indre stabilitet, selv når livet er utfordrende.
Gjennom denne metoden lærer du å møte deg selv med varme og åpenhet, uten å forsøke å fikse eller endre det som dukker opp. For frihet ligger ikke i fraværet av uro, men i vår evne til å romme det.
--------------------------------------------
Bernard har med seg Yogalærer
Ayla fra Nederland
Ayla har en dyp forståelse av den buddhistiske og taoistiske tilnærmingen til uro. Hun har utviklet sin praksis gjennom de siste syv årene, med en daglig dedikasjon som hun bringer inn i de ulike yogastilene – alltid tilpasset kroppens behov i øyeblikket.
Ayla bringer med seg en rik bakgrunn og nær tilnærming til kroppens naturlige rytme, og sammen gir de en praksis som støtter nervesystemet og forankrer oss i kroppen. Slik forbereder vi kroppen for den dype utforskningen i uropraksisen.
Vi gleder oss stort til å ha dem med oss denne gangen.
----------------------------------------------
Kurset ledes av Bernard Böhmer, urolærer og veileder i URO-metoden
Bernard har i over 20 år veiledet mennesker i møte med indre uro og eksistensiell utrygghet. Med et våkent nærvær og dyp livserfaring hjelper han mennesker å gjenkjenne de reaktive mønstrene som styrer livene våre, og vise hvordan disse mønstrene kan bli en vei til frihet og vekst.
Han har utviklet URO-metoden gjennom tusenvis av samtaler, grupper og individuelle prosesser, med en visjon om å gjøre uro til en ressurs.

Til daglig driver Bernard sin praksis fra sitt kontor i Oslo, hvor han tilbyr individuelle sesjoner, leder kvinnegrupper, mannsgrupper, studentgrupper og ungdomsgrupper. Han har en stor lidenskap for å veilede mennesker inn mot sine egne ressurser, og skape rom for dypt menneskelig møte.
Bernard er også forfatter av boken Kampen mot uro (Gyldendal Forlag). Hvis du ønsker enda dypere forståelse av URO-metoden, anbefaler vi deg å lese denne boken. Eller lytte til podkasten Guru og Guro.

Kontakt: [email protected]
Dette er mer enn en teknikk. Det er en livspraksis. En invitasjon til å leve med større tilstedeværelse, frihet og kontakt med livets dypeste strømninger.
Vi ønsker deg velkommen til å utforske URO-metoden sammen med oss.
Porten står åpen. Velkommen inn.
-------------------------------------------------
PROGRAM
Torsdag
15:00 – 18:00 - Ankomst
18:00 – 19:00 – Middag
19:00 – 21:00 – Oppstart
Introduksjon av urometoden
Hva er et reaktivt mønster?
Øvelse: Sansing og bevegelse – vi skaper et trygt rom for utforskning
Læren om Deep Listening
Avslutning: Fokusmeditasjon
Fredag
07:30 – 08:45 – Yoga med Alya: Støtte for nervesystemet
09:00 – 10:00 – Frokost
10:30 – 13:00 – Fokusmeditasjon (20 min)
Vi åpner døren til vårt laboratorium (kroppen)
Støtte hverandre i å utforske hva som driver våre reaktive mønstre
13:00 – 15:30 – Lunsj og egentid i den herlige naturen på Nøsen
15:30 – 16:45 – Øvelser i oppmerksomhet: Sansing, kropp og tanker
16:45 – 17:45 – Kundalini-meditasjon
18:00 – 19:00 – Middag
19:30 – 21:00 – Fokus, bevegelse og bevissthet
Utforske og utfordre reaktiv atferd
Lørdag
07:30 – 08:45 – Yoga med Alya: Støtte for nervesystemet
09:00 – 10:00 – Frokost
10:30 – 13:00 – Fokusmeditasjon
Hvordan bruke skyld, skam, selvforakt, resignasjon, irritasjon, sinne m.m. som inngang til ressurser
13:00 – 15:30 – Lunsj og egentid i naturen
15:30 – 16:45 – Sufi-øvelse: Bevegelse, pust og fokus
16:45 – 17:45 – Kundalini-meditasjon
18:00 – 19:00 – Middag
19:30 – 21:00 – Fokusmeditasjon (20 min)
Vi sjekker inn og blir kjent med vår indre kritiker
Hvordan den fungerer og hva den prøver å hjelpe oss med
Søndag
09:00 – 10:00 – Frokost
10:30 – 13:00 – Integrering og avslutning
Hvordan bruke urometoden når vi kommer hjem
Vi lager konkrete arbeidsoppgaver basert på det vi har lært
13:00 – 14:30 – Lunsj og avreise
Etter kurset:
Det vil bli lagt til rette for Zoom-møter i etterkant, slik at vi kan støtte hverandre i videre utforsking etter hjemkomst.
----------------------------------------------
Pris og booking fra 6950,-
Pris inkluderer:
- Overnatting i fire netter på flermanns- eller enkeltrom hos Nøsen Yoga og Fjellhotell
- Undervisning
- Tre sunne vegetariske retter om dagen
- Kompletterende te og kaffe
- Sengetøy og håndklær
-----------------------------------------------
Testimony fra kurs og urometoden.no
Ekte, nært og rørende.
Helgen var for meg utrolig intens, vakker og rørende. Livsendrende. Jeg er helt utslitt og samtidig veldig glad. Jeg føler det er en gave som jeg vil ta med meg resten av livet. Det var utrolig sterke møter som ga meg muligheten til å se meg selv bedre. Ro, tid til å kjenne etter hvordan jeg egentlig har det.
Hilsen Gunhild

Sårbar, ekte og ydmyk.
Jeg er veldig takknemlig og glad for at jeg fikk mulighet til å komme til Nøsen en gang til. Det var for meg en magisk helg, med meg selv i fokus. Tårene triller nå når jeg tenker tilbake på alle de fine oppdagelsene jeg gjorde med meg selv, samt alle de flotte menneskene jeg fikk møte. Jeg har klart å ta det med meg inn i hverdagen, lukke øynene, gi meg selv kjærlighet, barna mine og Fredrik, gå saktere, gjøre alt sakte og bare være. Det er en nydelig følelse. Jeg er sliten i kroppen, samtidig klar i hodet. Uro har selvfølgelig dukket opp, men det er bare helt perfekt og akkurat sånn det skal være.
Takk for at jeg har fått mulighet til å bli kjent med deg og denne måten å jobbe med meg selv på. Du deler så mye fint og nært, du er en nydelig guide i mitt univers.
Klem fra Anne
Noen ord om urometoden:
Jeg har forsøkt vanlig terapi i to ulikevarianter før jeg kom borti urometoden. For meg har urometoden først og fremst hjulpet meg til å bli en god familiefar, og den har gjort det letter å håndtere temperamentet mitt. Dette har gjort at jeg har kunne bryte et generasjonsmønster og gjort at jeg har kunnet gi mine barn en større trygghet enn det jeg selv fikk. Videre har den hjulpet meg å takle livets utfordringer på en en bedre måte enn tidligere.
Urometoden er for meg et verktøy som gjør det litt enklere å leve.
Jeg anbefaler alle foreldre å teste ut dette, og skulle gjerne sett det som obligatorisk.
Hilsen Jan
-----------------------------------------------
Les mer og Book Retreat Her:
https://www.nosenyoga.no/nb/sommer/2025/7/bernard-bohmer-nrn2e
Advertisement

Where is it happening?

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960, Lillehammer, Norway

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
N\u00f8sen Yoga og Fjellhotell

Host or Publisher Nøsen Yoga og Fjellhotell

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Lillehammer

Marie Kl\u00e5pbakken, Odd Nordstoga, DAM, Ida-Lova, Violet Road, Ida Maria in
Fri, 19 Jun at 12:00 pm Marie Klåpbakken, Odd Nordstoga, DAM, Ida-Lova, Violet Road, Ida Maria in

Lokkarsletta 3

CONCERTS MUSIC
Yin Yoga \u2013 Recover, Refresh & Relax med Heidi Bragerhaug
Fri, 19 Jun at 03:00 pm Yin Yoga – Recover, Refresh & Relax med Heidi Bragerhaug

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
Dagfinn Kolberg-En hyllest til Neil Young
Fri, 19 Jun at 05:00 pm Dagfinn Kolberg-En hyllest til Neil Young

Storgata 79, Marihøna Bakgård

MUSIC ART
Folkefest med STAUT - Valdres Folkemuseum 125 \u00e5r
Fri, 19 Jun at 06:00 pm Folkefest med STAUT - Valdres Folkemuseum 125 år

Tyinvegen 27, 2900 Fagernes, Norway

CONCERTS FESTIVALS
Tumbling Dice-en hyllest til The Rolling Stones
Fri, 19 Jun at 06:30 pm Tumbling Dice-en hyllest til The Rolling Stones

Marihøna Bakgård, Storgata 79, Lillehammer

MUSIC ENTERTAINMENT
N\u00f8sen Alternative 17th of May Weekend
Fri, 15 May at 03:00 pm Nøsen Alternative 17th of May Weekend

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960

HEALTH-WELLNESS BRUNCH
Yoga med Utsikt
Wed, 20 May at 05:00 pm Yoga med Utsikt

Birkebeineren Hotell

HEALTH-WELLNESS
\ud83c\udf05 Warm and Inspiring Ashtanga Yoga Weekend
Thu, 28 May at 03:00 pm 🌅 Warm and Inspiring Ashtanga Yoga Weekend

Nøsen Yoga og Fjellhotell

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
Warm and inspiring Ashtanga yoga weekend with Irene Sophia Br\u00f8rs, Synn\u00f8ve G. Mortensen & Trond H\u00e5var
Thu, 28 May at 03:00 pm Warm and inspiring Ashtanga yoga weekend with Irene Sophia Brørs, Synnøve G. Mortensen & Trond Håvar

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
Majowy rozkwit \u2013 Kobieco\u015b\u0107 w Ta\u0144cu i Ruchu
Fri, 29 May at 05:00 pm Majowy rozkwit – Kobiecość w Tańcu i Ruchu

Bagnslinna 844, 2890 Etnedal, Norge

CONCERTS
Yinyasa- Vekst og Hvile - med Synn\u00f8ve Saenger
Fri, 05 Jun at 03:00 pm Yinyasa- Vekst og Hvile - med Synnøve Saenger

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
Indre uro - En portal til frihet og balanse med Bernard B\u00f8hmer
Thu, 18 Jun at 06:00 pm Indre uro - En portal til frihet og balanse med Bernard Bøhmer

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960

HEALTH-WELLNESS
Yin Yoga \u2013 Recover, Refresh & Relax med Heidi Bragerhaug
Fri, 19 Jun at 03:00 pm Yin Yoga – Recover, Refresh & Relax med Heidi Bragerhaug

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
Integral Yoga Meditation Camp in Norway
Wed, 01 Jul at 03:00 pm Integral Yoga Meditation Camp in Norway

Nøsen Yoga og Fjellhotell

HEALTH-WELLNESS MEDITATION
Zenfulness - Sommerens indre gl\u00f8d med Mynte Yoga
Thu, 02 Jul at 03:00 pm Zenfulness - Sommerens indre glød med Mynte Yoga

Panoramavegen, Vestre Slidre, 2960

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
En helg for hjertet, majestetiske hester, stille stier og myk yoga med Lisbeth Robertsen
Thu, 09 Jul at 03:00 pm En helg for hjertet, majestetiske hester, stille stier og myk yoga med Lisbeth Robertsen

Nøsen Yoga og Fjellhotell

HEALTH-WELLNESS
NORGES YOGAFESTIVAL 2026
Sun, 19 Jul at 03:00 pm NORGES YOGAFESTIVAL 2026

Nøsen Yoga og Fjellhotell

HEALTH-WELLNESS FESTIVALS
Tai chi retreat, 37 bevegelser
Sun, 30 Aug at 05:00 pm Tai chi retreat, 37 bevegelser

Nøsen Yoga og Fjellhotell

HEALTH-WELLNESS DOG
N\u00e6rende og magisk langhelg p\u00e5 N\u00f8sen med yoga og vandring med Lisbeth Robertsen
Thu, 01 Oct at 03:00 pm Nærende og magisk langhelg på Nøsen med yoga og vandring med Lisbeth Robertsen

Nøsen Yoga og Fjellhotell

HEALTH-WELLNESS

What's Happening Next in Lillehammer?

Discover Lillehammer Events