Festiwal Nauki na Uniwersytecie SWPS

Schedule

Sun Sep 22 2024 at 11:00 am to 08:00 pm

UTC+02:00

Location

ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warsaw, Poland | Warsaw, MZ

Advertisement
„Nauka to podróż w przyszłość” to hasło 28. edycji Festiwalu Nauki w Warszawie, odwołujące się do działalności patrona tegorocznej edycji, Pawła Edmunda Strzeleckiego (1797–1873) – podróżnika, geografa, geologa, badacza i odkrywcy.
Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi osoby zainteresowane aktualnymi problemami badawczymi, metodami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych. Specjalnie dla dzieci organizowane są atrakcyjne zajęcia, dlatego na Festiwal Nauki można wybrać się całą rodziną. Festiwal proponuje również lekcje dla grup szkolnych na wszystkich poziomach nauczania.
Wydarzenia mające miejsce podczas festiwalu organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne i upowszechniające kulturę oraz towarzystwa naukowe. W tym roku pragniemy ponownie stworzyć atmosferę naukowego święta. Jesteśmy przekonani, że udział w Festiwalu Nauki pomoże lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także pozwoli dowiedzieć się, na jakie pytania nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi.
Nasza uczelnia już od wielu lat współorganizuje Festiwal. Dołącz do nas na warszawskim kampusie Uniwersytetu SWPS, gdzie 22 września 2024 r. odbędzie się seria wykładów i dyskusji z obszarów prawa, nauk społecznych i sztuki, a 26 września 2024 r. – lekcja poświęcona projektowaniu szyldów.
Szczegółowy program Festiwalu oraz dane partnerów i organizatorów znajdziesz na stronie: www.festiwalnauki.edu.pl.
📅 Daty: 22 i 26 września 2024, godz. 11.00 - 20.00
📍 Miejsce: Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31, Warszawa
👉 Zapisz się na Festiwal: https://bit.ly/4dWEXrT
_______________________________________________________
Program wydarzenia
🔵 Niedziela, 22 września
🔸 11.00–12.00
Alternatywne proteiny zamiast tradycyjnych białek odzwierzęcych. Dlaczego warto? Jak zachęcić konsumentów?
🔹 wykład, sala S305
Tradycyjne źródła białka w diecie, czyli mięso i nabiał, można zastąpić innymi białkami, na wytworzenie których zużywa się znacząco mniej energii, wody czy innych zasobów środowiskowych. Nowe rodzaje żywności z alternatywnych źródeł białka są produkowane z mikroalg, różnych rodzajów grzybów, insektów, rzepaku, a także innych roślin i mikroorganizmów. Dowiedz się, jak zamiana w diecie tradycyjnych białek na białka alternatywne wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne. Jakie kompetencje, przekonania, emocje, normy społeczne i kulturowe kształtują zachowania żywieniowe ludzi? Jak jest z akceptacją spożywania alternatywnych białek w Polsce w porównaniu z Norwegią, Danią, Niemcami czy Włochami? Jak i dlaczego namówić koleżankę na spróbowanie chipsów wysokobiałkowych ze świerszcza lub mącznika, a kolegę do zamiany burgera z wieprzowiny na burgera z białka z rzepaku i soi?
prof. dr hab. Aleksandra Łuszczyńska
🔸 12.00–13.00
Inspiracje i działania na rzecz klimatu
🔹 debata, sala S305
Dyskutantki omówią teoretyczne aspekty projektowania działań proekologicznych, a także praktyczne zastosowania i zalety odpowiedzialnego designu.
dr Katarzyna Bąkowicz (moderatorka)
mgr Paulina Grabowska
mgr Natalia Boitot
🔸 13.00–14.00
Nie patrz w górę. O strachu przed własnym strachem w obliczu wyzwań środowiskowych
🔹 wykład, sala S305
Wykład dotyczy społecznych reakcji na wyzwania i zagrożenia związane ze stanem klimatu i środowiska, a jego tytuł nawiązuje do filmu „Don’t look up” Adama McKaya. W ostatnim czasie można odnieść wrażenie znużenia tematem zmiany klimatu i zagrożeń środowiskowych, choć ich powaga wcale nie jest mniejsza, niż była kilka lat temu. Przeciwnie, ostrzeżenia naukowców są coraz bardziej niepokojące. Dlaczego więc ludzie tak często odwracają wzrok od tych zagrożeń? W trakcie wykładu zapoznasz się z wynikami badań dotyczących reakcji na zagrożenia środowiskowe, sposobów radzenia sobie ze stresem i odporności psychicznej. Czy rzeczywiście zmiana klimatu wywołuje depresję klimatyczną? Czy w ogóle powinniśmy używać tego terminu? Czy lęk ekologiczny jest niepożądany, czy przeciwnie – spełnia ważne funkcje adaptacyjne? Zrozumiesz rolę działań na rzecz środowiska, a także związane z nimi korzyści społeczne i osobiste. Choć wykład będzie dotyczyć wyzwań i zagrożeń, które często przytłaczają i przygnębiają, celem prelegentki nie jest straszenie ani tworzenie apokaliptycznych wizji. Przeciwnie, chce zwrócić uwagę na to, że – wbrew potocznym opiniom – nie jest za późno na działanie. To wykład o konstruktywnej nadziei, sile współpracy i wspólnoty ludzkiej, a także znaczeniu i sensie działań prośrodowiskowych i prospołecznych.
dr Marzena Cypryańska-Nezlek
🔸 13.00–14.00
Psychologia i ekonomia w zachowaniach biznesowych
🔹 wykład, sala S201
Sukces w biznesie zależy nie tylko od ekonomicznych prawidłowości na konkurencyjnym rynku, ale także od psychologicznych mechanizmów zachowań konsumentów. Przeanalizujemy trzy z nich. Pierwszy to efekt posiadania, który sprawia, że bardziej cenimy rzeczy, które są naszą własnością, niż te, które do nas nie należą. Ten efekt stanowi podstawę skutecznych strategii marketingowych, które wzmacniają przekazy perswazyjne. Na przykład konsumenci są bardziej skłonni do zachowania produktów, które już posiadają, co zwiększa lojalność wobec marki. Drugą istotną właściwością jest doświadczanie uczciwości lub jej braku na rynku. Relacje między klientem a sprzedawcą postrzegane jako uczciwe wzmacniają pozytywne interakcje i zaufanie. Z kolei brak uczciwości może zniszczyć fundamentalne prawidłowości ekonomiczne, wpływając negatywnie na decyzje zakupowe konsumentów. Trzeci mechanizm to efekt negatywności: negatywne zdarzenia silniej na nas oddziałują niż pozytywne. Zjawisko to wykorzystuje się w strategiach marketingowych poprzez koncentrację na negatywnych cechach konkurencji, co może zwiększyć afekt do własnej marki. Działa to również w relacjach międzyludzkich – negatywne doświadczenia mają większy wpływ na nasze postrzeganie i decyzje. Dzięki znajomości tych trzech mechanizmów psychologicznych można skuteczniej poruszać się po konkurencyjnym rynku, lepiej pojmować rzeczywistość ekonomiczną i społeczną oraz świadomie je kształtować. Analiza tych aspektów pomaga zrozumieć, dlaczego konsumenci podejmują określone decyzje i jak można wpływać na ich zachowania, co jest kluczowe dla sukcesu w biznesie.
prof. dr hab. Andrzej Falkowski
🔸 14.00–14.45
Dlaczego produkty i usługi cyfrowe powinny być projektowane w sposób zrównoważony? Czym jest Sustainable Digital Design?
🔹 wykład, sala S305
Zrównoważony rozwój to zaspokajanie potrzeb obecnych pokoleń w sposób, który nie ogranicza możliwości przyszłych generacji. Niestety, rozwój technologii cyfrowych, choć pełen obietnic, przyczynia się do pogłębiania kryzysu klimatycznego – branża technologiczna generuje ślad węglowy porównywalny z emisjami cywilnego sektora lotniczego. W publicznym dyskursie zrównoważony rozwój często redukuje się do kwestii ekologicznych, podczas gdy Agenda ONZ 2030 kładzie nacisk na szerokie spektrum zagadnień, takich jak dostępność cyfrowa, równość płci, równość w dostępie do technologii i edukacji, a także zdrowie i dobrostan. Te aspekty są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju w kontekście projektowania nowych technologii. Jak zatem design i podejście do projektowania produktów oraz usług cyfrowych mogą wspierać równowagę i budować lepszy świat?
Martyna Mrozek
🔸 14.00–15.00
Korupcja jako zjawisko społeczne. Jak ją badać, jak na nią reagować?
🔹 wykład, sala S201
Korupcja jest kojarzona najczęściej z łapówkami wręczanymi funkcjonariuszom publicznym (politykom, urzędnikom policjantom itd.). Polacy rzadziej łączą korupcję z innymi karalnymi zachowaniami, takimi jak płatna protekcja czy handel wpływami. Jeszcze rzadziej korupcja kojarzy nam się ze zjawiskami, które nie podpadają pod kategorię przestępstw, ale na gruncie nauk społecznych są tradycyjnie uznawane za formy korupcji. Należy do nich korupcja polityczna, której przejawem są na przykład różne „transakcje” między partiami politycznymi tworzącymi rząd – wcale nie muszą być nielegalne, choć mogą być postrzegane jako nieetyczne. Innym takim zjawiskiem jest zawłaszczenie państwa (ang. state capture). Pojęcie to opisuje cały system zależności między światem polityki, administracji i różnych grup interesów, które dzięki określonym rozwiązaniom prawnym są w stanie kontrolować funkcjonowanie państwa. Jeszcze innym interesującym zjawiskiem jest „wielka korupcja” (ang. grand corruption), która także oplata całe państwo i społeczeństwo. W tej formie korupcji elity władzy mają monopol decyzji, unikają odpowiedzialności, podejmują decyzje publiczne w sposób nietransparentny, wbudowują faworyzujące je mechanizmy w system prawny i dzięki temu uzyskują uprzywilejowany dostęp do różnych dóbr publicznych (stanowisk, pieniędzy, usług publicznych itd.). W naukach społecznych znane jest także pojęcie „legalnej korupcji”. O tych wszystkich zawiłościach, a także o tym, jak różnym formom korupcji możemy się przeciwstawiać, posłuchasz na wykładzie.
dr hab. Grzegorz Makowski, prof. SGH
dr Włodzimierz Świątek
mgr Martyna Obarska
🔸 15.00–16.00
Fotografia i sztuki wizualne w dyskusji o zmianach dla zrównoważonej przyszłości
🔹 pokaz, sala S305
Fotografia i sztuki wizualne odgrywają kluczową rolę w promowaniu zrównoważonego rozwoju i edukacji ekologicznej. Poprzez ukazywanie piękna natury i skutków zmian klimatycznych artyści mogą inspirować do działania i zwiększać świadomość społeczną. Fotografia dokumentuje rzeczywistość w sposób realistyczny i emocjonalnie angażujący, ukazując zniszczenie środowiska i zagrożone gatunki zwierząt. Sztuki wizualne, takie jak malarstwo, rzeźba, instalacje czy wideo, również mają swoje unikalne sposoby oddziaływania na odbiorców. Artyści tworzący w duchu ekologii korzystają z materiałów recyklingowych, co wspiera ideę zrównoważonego rozwoju. Współczesne projekty artystyczne często integrują różne media, tworząc kompleksowe narracje na temat relacji człowieka z naturą. Edukacyjna funkcja sztuk wizualnych w kontekście zrównoważonego rozwoju jest niezwykle ważna – wystawy, festiwale i warsztaty artystyczne poświęcone tematyce ekologicznej stają się platformami wymiany wiedzy i doświadczeń. Fotografia i sztuki wizualne są nie tylko narzędziami ekspresji artystycznej, ale także potężnymi mediatorami w dyskusji o zrównoważonej przyszłości.
mgr inż. arch. Anna Gondek-Grodkiewicz
🔸 15.00–16.00
Z nosem w smartfonie. Co nasze dzieci robią w internecie i czy na pewno trzeba się tym martwić?
🔹 debata, sala S201
Narracje dotyczące tego, co młodzi ludzie robią dziś w internecie, często podkreślają – w pewnym sensie fałszywe – rozróżnienie pomiędzy tym, co cyfrowe, i tym, co rzeczywiste. Podział ten w równym stopniu porządkuje, co utrudnia zrozumienie działań podejmowanych w sieci przez współczesne pokolenie dzieci i młodzieży. W konsekwencji często mówi się o użytkowaniu internetu w kategoriach zubożenia, zagrożenia, destrukcji i alienacji. Tymczasem z reguły działania te są bardzo złożone i wymagają od młodych ludzi sporych kompetencji. W czasie spotkania przyjrzymy się więc temu, w jaki sposób z pomocą mediów cyfrowych dzieci i młodzież wzmacniają dziś poczucie przynależności do wspólnoty. Zastanowimy się również nad najważniejszymi wyzwaniami, z którymi mierzy się współczesna edukacja medialna – zwłaszcza w kontekście dominujących doniesień na temat szkodliwego wpływu internetu.
dr Karol Jachymek
dr Anna Gorgolewska
mgr Dominika Kuna
dr Kuba Piwowar
dr Tomasz Lewandowski
🔸 16.00–17.00
Etyka designu. Wpływ społeczny, relacje z przedmiotami i współczesne wyzwania projektowe
🔹 debata, sala S305
Dyskusja zacznie się od analizy wpływu społecznych i politycznych postaw projektantów na ich prace oraz środowisko społeczne i przyrodnicze. Na przykładzie kluczowych postaci i ich projektów poznasz różne postawy projektowe oraz ich związki z przekonaniami autorów. Etyka designu ewoluowała od końca XIX w. do dziś. Współczesne teorie i praktyki projektowania wnoszą nowe postulaty. Zrozumienie tych zmian pozwala na głębsze docenienie roli projektowania w kształtowaniu naszego otoczenia. Druga część dyskusji skupia się na projekcie „Człowiek połknięty przez tapczan”, który ilustruje skomplikowaną relację użytkownika ze sprzętami domowymi. Meble i drobiazgi, zazwyczaj anonimowe i zdegradowane w hierarchii przedmiotów codziennego użytku, w tym projekcie manifestują swoją niezależność, dominując nad człowiekiem. Inspiracją do tego podejścia jest twórczość Tadeusza Kantora, który dostrzegał w przedmiotach codziennego użytku coś więcej niż tylko ich funkcjonalność. Odkryj, jak przedmioty mogą wpływać na nasze życie i jakie znaczenie mają w kontekście artystycznym. Ostatnia część wykładu dotyczy doświadczenia projektowania identyfikacji wizualnej wystaw sztuki współczesnej. Proces ten staje się bardziej skomplikowany, gdy projektant zaczyna zadawać pytania dotyczące celów i odbiorców swoich prac. Metody projektowania usług pozwalają na zdobycie holistycznej wiedzy o potrzebach odbiorców, co z kolei umożliwia tworzenie bardziej efektywnych i satysfakcjonujących projektów. Poznasz przykłady działań i warsztatów, które pomagają zmniejszyć poziom stresu w małych, zapracowanych zespołach oraz pokazują, jak reagować na wyzwania i prototypować nowe rozwiązania. Mimo że poruszymy tematy związane z wyzwaniami i zagrożeniami w projektowaniu, celem dyskusji jest pokazanie konstruktywnej nadziei, siły współpracy oraz znaczenia działań prospołecznych i prośrodowiskowych. Zwrócimy uwagę na to, że nie jest za późno na działanie. Podkreślimy znaczenie wspólnoty ludzkiej w osiąganiu pozytywnych zmian. To inspirujące wydarzenie nie tylko przybliży ci teoretyczne aspekty projektowania, lecz także praktyczne zastosowania i korzyści płynące z odpowiedzialnego designu.
dr Anna Treska-Siwoń
dr hab. Bartosz Mucha, prof. Uniwersytetu SWPS
dr Marcin Wysocki
🔸 16.00–17.00
O związkach prawa i polityki na przykładzie sporu o związki partnerskie
🔹 wykład, sala S201
Polska należy do stale zmniejszającej się grupy krajów UE (ostatnio opuściła ją Łotwa), w których nie ma regulacji prawnych dotyczących wspólnego zamieszkiwania dwóch osób będących w związku innym niż małżeństwo heteroseksualne. Poza Polską do tej grupy należą Bułgaria, Rumunia, Słowacja i Litwa. Nawet nieliberalne Węgry uregulowały prawnie związki partnerskie. Zdecydowana większość doktryny polskiego prawa konstytucyjnego stoi na stanowisku, że prawidłowa – ich zdaniem – wykładnia art. 18 Konstytucji RP ogranicza możliwość zawarcia małżeństwa w Polsce do par różnopłciowych. Ma to uniemożliwić prostą procedurę prawną rozszerzenia instytucji małżeństwa na pary jednopłciowe. Od początku XXI w. trwają prace nad stworzeniem projektu regulacji przewidującej alternatywę dla instytucji małżeństwa. W szczególności został on przygotowany z myślą o parach, które ze względu na dominującą zarówno w doktrynie, jak i praktyce wykładnię art. 18 Konstytucji nie mogą zawrzeć związku małżeńskiego. Pierwszy polski projekt powstał w 2003 r. Od tego czasu Polacy co jakiś czas stają się świadkami wojen światopoglądowych toczących się nie tyle na łonie społeczeństwa, co w ciałach prawodawczych. Związki osób tej samej płci próbuje się regulować od niemal dwóch dekad i zawsze ktoś – nawet jeśli należy do politycznej większości – ostatecznie torpeduje ich regulację. To rodzi pytanie o źródło takiego oporu, a także – czasem – o zasadność użycia narzędzi prawnych (rangi ustawowej). Nie można zrozumieć tego zjawiska bez ustalenia i ukazania związków pomiędzy prawem a polityką. Podczas wykładu na kanwie sporu o prawną regulację związków partnerskich w Polsce ukazane zostaną zależności zachodzące pomiędzy tymi fenomenami.
dr Filip Cyuńczyk
🔸 16.00–17.00
Tytuł podamy wkrótce
🔹 debata, sala S201
Podczas debaty nastąpi promocja raportu SWPS Innowacje „Futureproof – potrzeby biznesu w świecie zmian”.
dr Paweł Kowalski
dr Kuba Piwowar
dr Katarzyna Drogowska (moderatorka)
🔸 17.00–18.00
Fotografia i sztuki wizualne. Wystawa na rzecz zrównoważonej przyszłości
🔹 wystawa, sala S305
Co wspólnego ma fotografia „Wschód Ziemi”, wykonana z orbity okołoksiężycowej w 1968 r. przez astronautę Williama Andersa z misji Apollo 8, z fotografią nagiej Demi Moor w ciąży, wykonaną przez Annie Leibovitz na okładkę magazynu „Vanity Fair” w 1991 r.? Jak łączą się historie fotografii z 2017 r., na której widać konika morskiego dryfującego w wodach Indonezji, trzymającego różowy, plastikowy patyczek do czyszczenia uszu, z fotografią z placu Tian’anmen w Chinach z 1989 r., znaną pod tytułem „Nieznany Buntownik” („Tank Man”), na której został uwieczniony człowiek z siatkami w rękach stojący naprzeciwko kolumny czołgów? Sposób oddziaływania fotografii i sztuk wizualnych na opinię publiczną zmienił się przez ostatnie kilka dekad i nadal się zmienia. Jednak siła, z jaką obrazy mogą wpływać na percepcję człowieka, wywoływać w nim silne emocje i przez to inspirować do zmian całe społeczeństwa, jest niezmiennie potężna i uwarunkowana biologicznie. Intuicyjność i szybkość, z jaką dekodujemy obrazy, niosą jednak również ryzyko błędnych interpretacji, ulegania manipulacji przedstawienia zdarzeń, uproszczeń i powierzchowności ujęcia problemów. Przyjdź na wystawę i przyjrzyj się przykładom dyskursu wizualnego realizowanego przez fotografów, fotoreporterów, artystów wizualnych, twórców kampanii społecznych, osoby studiujące grafikę na Uniwersytecie SWPS czy słynnego artystę street art wykonującego zaangażowane politycznie i społecznie obrazy na ścianach na całym świecie.
mgr inż. arch. Anna Gondek-Grodkiewicz
🔸 17.00–18.00
Sztuczna inteligencja. Perspektywy, wyzwania i etyka
🔹 wykład, sala S201
Podczas wykładu poznasz teoretyczne i praktyczne aspekty AI. Prelegenci zainicjują również dyskusję o przyszłości sztucznej inteligencji i omówią, jak możemy zapewnić, że rozwój AI będzie się odbywać w sposób odpowiedzialny i etyczny, z korzyścią dla całego społeczeństwa.
dr Paweł Kowalski
dr Kuba Piwowar
🔸 18.00–19.00
Pacjent na SOR. Problematyka prawna w praktycznym ujęciu
🔹 wykład, sala S201
Od wielu lat ustawodawcę dręczy problem szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR), które w teorii są przeznaczone dla pacjentów w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Pomysłów na reorganizację tych jednostek szpitali jest wiele. Część z nich weszła w życie, choć niektóre są dalekie od ideału – nieprzemyślane i niepraktyczne stają się martwe. Tworząc prawo, szczególnie z zakresu ochrony zdrowia, należy mieć na uwadze przede wszystkim dobro pacjenta. Czy tak jest? W jaki sposób pacjenci, ich rodziny i personel medyczny mają się odnaleźć w gąszczu nieprecyzyjnych i niepraktycznych przepisów? Na powyższe pytania nie ma jednej, modelowej odpowiedzi, jednak analizując prawa pacjentów, kompetencje personelu medycznego, a także badając przepisy dotyczące działalności leczniczej można przybliżyć się do rozwiązania problemów związanych ze szpitalnymi oddziałami ratunkowymi. W szczególności patrząc na problemy związane z prawem medycznym z perspektywy praktyki.
dr hab. Adam Bodnar, prof. Uniwersytetu SWPS
🔸 19.00–20.00
Prawo człowieka w kontekście procedur medycznych
🔹 wykład, sala S201
Konstytucyjne prawo związane z medycyną to przede wszystkim prawo do ochrony zdrowia. Czy w prawie polskim jest w pełni szanowane? Prelegentka opowie o tym zarówno w kontekście dostępu do świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych, jak i istnienia tzw. klauzuli sumienia lekarza. Omówi też wymaganie zgody na leczenie i obowiązkowe szczepienia.
dr hab. Teresa Gardocka, prof. Uniwersytetu SWPS
_______________________________________________________
🔵 Czwartek, 26 września
🔸 12.00–14.00
Szyld. Komunikacja wizualna w małej skali
🔹 lekcja festiwalowa
Codziennie o naszą uwagę walczy niezliczona liczba komunikatów wizualnych. Które z nich zapamiętujemy najlepiej? Jak dobrze potrafimy odtworzyć z pamięci logo znanych marek? Jak skutecznie zaprojektować komunikację wizualną organizacji? Na te i wiele innych pytań wspólnie poszukamy odpowiedzi w trakcie warsztatów, a następnie na podstawie zebranych wniosków zaprojektujemy unikalne szyldy dla lokalnych biznesów, wykorzystując narzędzia manualne.
Mateusz Antczak
Advertisement

Where is it happening?

ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warsaw, Poland, ulica Chodakowska 19/31, 03-815 Praga-Południe, Polska,Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Uniwersytet SWPS

Host or Publisher Uniwersytet SWPS

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Warsaw

2024 R.E.S.T. Retreats \ud83c\udf3f\u2600\ufe0f\ud83c\udf42\u2744\ufe0f
Sun Sep 22 2024 at 10:30 am 2024 R.E.S.T. Retreats 🌿☀️🍂❄️

ulica Zagórzańska, 04-965 Wawer, Polska

HEALTH-WELLNESS KIDS
108. Powita\u0144 S\u0142o\u0144ca na Powitanie Jesieni \ud83c\udf42 \ud83c\udf41
Sun Sep 22 2024 at 10:30 am 108. Powitań Słońca na Powitanie Jesieni 🍂 🍁

Park Praski im. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego w Warszawie

Bike ride Warsaw - 22.9
Sun Sep 22 2024 at 10:30 am Bike ride Warsaw - 22.9

Syrenka Warszawska

CYCLING
Teatralny Poranek Bajkowy "Bardzo Dziki Zach\u00f3d"
Sun Sep 22 2024 at 11:30 am Teatralny Poranek Bajkowy "Bardzo Dziki Zachód"

Amfiteatr Bemowo

Cisza dla klimatu - siedzenie uliczne
Sun Sep 22 2024 at 11:30 am Cisza dla klimatu - siedzenie uliczne

przy Łazienkach Królewskich, koło pomnika Szopena

XIII Festyn Parafialny
Sun Sep 22 2024 at 11:30 am XIII Festyn Parafialny

ul. Rozwadowska 9/11, 03-628 Warsaw, Poland

NIKT NIC NIE WIE | Spektakl improwizowany dla dzieci (4-10 lat)
Sun Sep 22 2024 at 12:00 pm NIKT NIC NIE WIE | Spektakl improwizowany dla dzieci (4-10 lat)

Rzymowskiego 32, 02-697 Mokotów, Poland

Spark Your Speeches Masterclass Warsaw
Wed Jan 17 2024 at 05:00 pm Spark Your Speeches Masterclass Warsaw

Warsaw

ART PUBLIC-SPEAKING
5 Feature Wall Mistake Designers make with Venetian Plaster
Mon Feb 19 2024 at 06:00 pm 5 Feature Wall Mistake Designers make with Venetian Plaster

Warsaw

ART VIRTUAL
Startup Mastery: Leveraging Lean Startup , Agile, and Design Thinking
Tue Jun 11 2024 at 06:00 pm Startup Mastery: Leveraging Lean Startup , Agile, and Design Thinking

Online

BUSINESS ART
Live painting codziennie od 10.09 - Filip Moszant- proces tw\u00f3rczy
Tue Sep 10 2024 at 04:30 pm Live painting codziennie od 10.09 - Filip Moszant- proces twórczy

Kłopotowskiego 38 lok. 5, 03-717 Warsaw, Poland

ART FINE-ARTS
Naszym Przyjacio\u0142om Pingwinom  | \u041f\u0456\u043d\u0433\u0432\u0456\u043d\u0438 \u043d\u0430\u0448\u0456 \u0434\u0440\u0443\u0437\u0456
Tue Sep 17 2024 at 07:30 pm Naszym Przyjaciołom Pingwinom | Пінгвіни наші друзі

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

ART LITERARY-ART
Warsztaty z Nicolas'em Lopez'em
Wed Sep 18 2024 at 04:00 pm Warsztaty z Nicolas'em Lopez'em

Rydygiera 8 budynek 24, 01-793 Warsaw, Poland

ART
Basia i Franciszek Pospieszalscy\/Damasiewicz\/Varga\/Caputa I jam session
Wed Sep 18 2024 at 08:00 pm Basia i Franciszek Pospieszalscy/Damasiewicz/Varga/Caputa I jam session

Klub SPATiF

ART LITERARY-ART
Azja Wschodnia: wsp\u00f3lne dziedzictwo, wsp\u00f3lna przysz\u0142o\u015b\u0107?
Thu Sep 19 2024 at 09:00 am Azja Wschodnia: wspólne dziedzictwo, wspólna przyszłość?

ul. Chodakowska 19/31, 03-815 Warsaw, Poland

ART LITERARY-ART
"Pomi\u0119dzy \u015bwiatami" - wieloj\u0119zyczne spotkanie z Iren\u0105 Klepfisz
Thu Sep 19 2024 at 06:00 pm "Pomiędzy światami" - wielojęzyczne spotkanie z Ireną Klepfisz

Goethe-Institut Warschau

ART LITERARY-ART
Muranowskie. Spotkanie autorskie z Jerzym Jarskim.
Thu Sep 19 2024 at 06:00 pm Muranowskie. Spotkanie autorskie z Jerzym Jarskim.

al. Jana Pawła II 45A lok. 56 (wejście od ul. Nowolipki), 01-008 Warsaw, Poland

ART LITERARY-ART
Red. Kacper Kita: Co dalej z Francj\u0105? Polityczne i spo\u0142eczne konsekwencje ostatnich wybor\u00f3w !
Thu Sep 19 2024 at 06:00 pm Red. Kacper Kita: Co dalej z Francją? Polityczne i społeczne konsekwencje ostatnich wyborów !

ulica Dymińska 4, 01-519 Warsaw, Poland

ART LITERARY-ART

What's Happening Next in Warsaw?

Discover Warsaw Events