Expertmeeting polarisatie rondom de eiwittransitie
Schedule
Wed Oct 01 2025 at 01:30 pm to 06:00 pm
UTC+02:00Location
Pakhuis de Zwijger | Amsterdam, NH

About this Event
Titel: Van Polarisatie naar progressie: communicatie over de eiwittransitie in onrustige tijden
Doelstelling:
De expertmeeting heeft als doel om inzichten te verzamelen in de dynamiek die speelt rond de polarisatie in de eiwittransitie. Hoe kan er over de ewittransitie gecommuniceerd worden zonder dat de hakken in het zand gaan?
Achtergrond:
De eiwittransitie – de verschuiving naar meer plantaardige en duurzame eiwitbronnen – is een essentieel onderdeel van de verduurzaming van ons voedselsysteem. Retailers hebben zich gecommitteerd aan de ambitieuze doelstelling om in 2030 het aandeel geconsumeerde plantaardige eiwitten van 40% nu naar 60% te verhogen. Dit thema roept echter steeds vaker scherpe reacties en verdeeldheid op. Consumenten, boeren, beleidsmakers en actiegroepen komen geregeld lijnrecht tegenover elkaar te staan. Deze polarisatie kan de voortgang van de transitie belemmeren. Hoe kunnen we beelden creëren die deze verdeeldheid overstijgen en die bijdragen aan een gezamenlijke oplossing?
Agenda
🕑: 01:30 PM - 02:00 PM
Inloop & registratie
Info: Ontvangst met koffie en thee.
🕑: 01:45 PM - 02:00 PM
Welkomstwoord
Host: Jessie van Hattum
Info: Dagvoorzitter: Jessie van Hattum, gespecialiseerd in duurzame gedragsverandering en werkzaam bij de Green Protein Alliance (GPA). Welkomstwoord en een korte introductie : Wat is polarisatie ? Waar lopen we in verband met de eiwittransitie tegen polarisatie aan?
🕑: 02:00 PM - 02:15 PM
Presentatie resultaten Vegamonitor
Host: Floris de Graad
Info: Floris de Graad, directeur Vegetariërsbond geeft een korte presentatie over de vragen die in de jaarlijkse vegamonitor gesteld zijn rond polarisatie en voeding.
🕑: 02:15 PM - 02:35 PM
Korte presentaties van grote retailers
🕑: 02:45 PM - 03:00 PM
Pauze
🕑: 03:00 PM - 04:00 PM
Diepgaande presentaties door drie experts
Host: Kirstel Zaal
Info: Experts: 1. Dr. Frans Folkvord, werkzaam als associate professor aan Tilburg University, co-founder en directeur bij PredictBy (Barcelona, Spanje), co-founder en partner bij FwdFaster AI in Utrecht, en expert binnen de Technische Onderzoeksgroep van de WHO rondom marketing van ongezonde producten bij jongeren, en expert binnen de Technische Onderzoeksgroep van de WHO rondom de implementatie van digitale technologieën in de gezondheidszorg, zal iets vertellen over hoe we samen, binnen alle actoren van de Quintuple Helix, moeten werken aan een healthogene samenleving. 2. Patty Scholten, gezondheidswetenschapper en manager Gezonde Omgeving bij JOGG. 3. Kirstel Zaal MSc, Kennisspecialist Voeding en Gedragsverandering
🕑: 04:00 PM - 04:45 PM
Vragenpanel met de experts
🕑: 04:45 PM - 05:00 PM
Samenvatting en afsluiting
🕑: 05:00 PM - 06:00 PM
Netwerkborrel
Where is it happening?
Pakhuis de Zwijger, Piet Heinkade 179, Amsterdam, NetherlandsEvent Location & Nearby Stays:
EUR 10.00
