Paastuhooaja start
Schedule
Fri, 27 Mar, 2026 at 06:00 pm to Sun, 29 Mar, 2026 at 01:00 pm
UTC+02:00Location
Tiibeti Meditsiini Keskus MEN LING | Parnu, PR
Advertisement
PAASTUHOOAJA START 27.-29. märtsil 2026Kui oled vastlapäevast alates vagalt ja tarmukalt paastulainel sammunud ning liha ja/või piimatooted oma menüüst välja visanud, on just nüüd aeg teha ka vähe suurem korrektuur oma ainevahetuses. Toekam pingutus teiste paastujate seltsilisel toel ja kaasaaitamisel, loobudes kolmeks päevaks kogu tahkest toidust. Liituda on paslik ka neil, kel seni paast sootuks meelest läinud, et siis nüüd kenasti hoog kevadiseks kergemaks kulgemiseks sisse lükata.
Nõnda nagu kirikukalendrisse integreeritud paast on tulnud iidsetest loodusrahvaste rütmidest, soosib ka tiibeti meditsiin kevadist kehale puhkuse andmist talvel kogunenud külma energia vähendamise ja seeläbi seedeprobleemide, jõuetuse, väsimuse ületamiseks. Paast peab olema aga läbi viidud nii, et teised kehaenergiad sellest häiritud ei saaks, ning seeläbi ei seaks me ohtu oma närvisüsteemi ja maksa tööd ning kogu immuunsüsteemi aluseks olevat seedekuumuse tugevust.
Tiibeti Meditsiini Keskuses Men Ling paastupäevi veetes, saad juhtnöörid paastumaks täpselt oma kehatüübi ja võimalike patoloogiate kohaselt. Lisaks saad uriini-, keele- ja
pulsidiagnostika abil ülevaate oma tervise hetkeseisust ning kuulda Tiibeti jooga- ja meditatsioonitundide vahel huvitavaid loenguid Himaalaja tarkusest toitumise ja eluviiside
vallas.
Teeme paastumatka ümbruskonna loodusradadele, vaatame uusi paastu- ja terviseteemalisi filme.
Kellele paastumine sobib?
Paastumine on soovitatav tervise säilitamiseks ning bioloogilise vananemise tempo aeglustamiseks enamikele meist. Eriti siis, kui inimene ei omasta toitaineid, on söönud liialt õliseid ja rammusaid toite. Samuti kui tal on lihas- ja liigesjäikused (tiibeti meditsiini kohaselt liigsest tuule energiast põhjustatuna), sage nakkushaiguste põdemine, sage urineerimine, kasvajad, artriit, põrnavaevused, kõrivaevused, südame-veresoonkonnahaigused, kõhulahtisust ja oksendamist põhjustavad põletikud (palavikud), letargia, kehv isu, kõhukinnisus, uriinipeetus, rasvumine.
Paastumine selitab ja teravdab meeli, annab kehale kergust, ergutab isu, annab energiat ja elujõudu, reguleerib nälga ja janu ning reguleerib siseorganite tööd.
Siiski mõnel juhul on paastumine vastunäidustatud: näiteks, kui inimene on liiga nõrk ja (haigusest) kurnatud. Samuti ei ole täispaast mõistlik alaealistele ning rasedatele.
Ööbimine:
Ööbimine toimub Men Lingi maakeskuses, voodites, valgete linade vahel. Meil on kahe-, viie- ja kuuekohalised mugavad punaste vaipadega elegantsed toad peamajas ning vajadusel lisakohad teraapiamajas ja/või väikeses retriidimajakeses.
Juhendajad:
Paastulaagrit viivad läbi tiibeti meditsiini terapeudid Kaido ja Silva Soobik (Õppinud International Academy for Traditional Tibetan Medicine (IATTM) dr. Nida Chenagtsangi käe all Hispaanias ja Prantsusmaal). Silva Soobik on omandanud Tartu Tervishoiukõrgkoolis toitumisnõustaja eriala. Igapäevaselt tegutsevad Kaido ja Silva oma Pärnu kesklinna kliinikus Men Ling tiibeti meditsiini terapeutidena (www.tibetmed.ee) bron: menling.smartbron.ee
Laagri algus reede 27. märts kell 18.00
Laagri lõpp pühapäev 29. märts kell 14.00
Lisainfo ja osaluse vormistamine: https://www.sorig.ee/toode/paastuhooaja-start
Advertisement
Where is it happening?
Tiibeti Meditsiini Keskus MEN LING, Rüütli 16, Pärnu, 80011 Pärnu Maakond, Eesti, Parnu, EstoniaEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
















