OGF Træningstyperne 28+

Schedule

Tue, 25 Aug, 2026 at 07:30 pm to Tue, 08 Sep, 2026 at 07:30 pm

UTC+02:00
Location

Rømersvej 3 Skt Albani Skole | Odense, FY

Advertisement
Træningstyperne er et hold for erfarne bevægere 28+, der fortsat holder af god træning og hyggeligt samvær på et gymnastikhold. Holdet træner hver anden tirsdag(ulige uger), skiftevis med et træningshold for herrer(Hold Af).
Den gode træning er det primære omdrejningspunkt for sæsonen. Der vil også med afsæt i træningerne og 2 søndagstræninger blive sammensat et opvisningsprogram med deltagelse i 2-3 opvisninger.
Udover de faste instruktører ledes holdet af dygtige gæsteinstruktører med forskelligt bevægelsesrepertoire.
Der er derved rig mulighed for både udfordring og fordybelse gennem forskelligartede bevægelser i en lang sæson fra august til maj.
Der forventes god opbakning og engagement til træningerne og holdet hele sæsonen igennem.
Lyder det lækkert? Så kan du tilmelde dig allerede fra den 8.august kl 10, og senest efter vores åbne træning tirsdag den 25.august hvor der er mulighed for at mærke om niveauet og stemningen er noget for dig.
Vi glæder os til at træne med dig
Instruktører
Louise Hjorth Lind
Maja Møller Bro
Gæsteinstruktører
Astrid Mørch Nørgaard
Dinne Fredslund Andersen
Ida Marie Pedersen
Trine Sønderholm Larsen
Nicoline Nellemann Ølgaard
Advertisement

Where is it happening?

Rømersvej 3 Skt Albani Skole, Rømersvej 61, 5200 Odense V, Danmark, Odense, Denmark

Event Location & Nearby Stays:

Know what’s Happening Next — before everyone else does.

Ask AI if this event suits you