Joogaa Naiselle Ammatti 19.5.2026
Schedule
Tue May 19 2026 at 06:00 pm to 07:15 pm
UTC+03:00Location
Isokatu 17, Keskustan Seurakuntatalo | Oulu, OU
Advertisement
Tule mukaan joogaamaan hyvän asian puolesta! 75 minuutin mittainen joogatunti sopii kaikille. Tarvitset mukaan rennot vaatteet, oman joogamaton ja juomapullon.Tervetuloa kehoa ja mieltä rauhoittavaan sekä vahvistavaan joogaharjoitukseen. Tunnilla keskitytään laskemaan kierroksia ja vahvistamaan ryhdin kannalta olennaisia lihaksia. Tunti alkaa ja loppuu rentoutukseen.
Tunnilla keskitytään tekemään hermostoa tasapainottavia ja rauhoittavia liikkeitä eli asanoita. Lisäksi vahvistetaan kehon kannatusta. Tunnin loppupuolella tehdään ylösalaisia asanoita, jotka omalta osaltaan rauhoittavat kehoa ja valmistavat pitkään loppurentoutukseen. Tunnin jälkeen olo on rentoutunut, mutta silti aktiivinen.
*Keho rauhoittuu ja rentoutuu hengityksen rauhoittumisen myötä.
*Stressi vähenee ja nukut mitä todennäköisimmin hyvin seuraavana yönä.
Ohjaajana joogaopettaja ja liikuntatieteen maisteri Ulla Salmi.
Mukaan mahtuu 50 joogaajaa eli kaikille halukkaille on tilaa. Ei ennakkoilmoittautumista. Tunnin hinta on 15 euroa ja tuotto menee lyhentämättömänä Naisten Pankille. Osallistumismaksu maksetaan Naisten Pankki Oulun paikallisryhmän tilille:
Tilinumero: FI5215443000446729 (Huom! uusi tilinumero).
Saaja: Oulun aluesolu kehitysmaiden naisten hyväksi ry. (verkkopankkisi todennäköisesti ilmoittaa, ettei oikeaa tilinsaajaa voida varmistaa, vaikka tiedot ovatkin oikein)
Viite: 5089
Osallistumismaksu lahjoitetaan lyhentämättömänä kehittyvien maiden naisten toimeentulon ja omaehtoisen yrittäjyyden tukemiseen Naisten Pankin hankkeissa Aasiassa ja Afrikassa.
Huomioithan, että seurakuntakeskuksessa ei ole pukuhuoneita, mutta voit vaihtaa vaatteet wc-tiloissa.
Advertisement
Where is it happening?
Isokatu 17, Keskustan Seurakuntatalo, Hallituskatu 13, FI-90100 Oulu, Suomi, Oulu, FinlandEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.








