Business Inspiration Series|Lifestyle in Museum Van Loon
About this Event
Op woensdag 9 september ontvangen we een select gezelschap van ondernemers, investeerders, merken en professionals in de bijzondere setting van Museum Van Loon.
Een middag over de vraag die steeds relevanter wordt: hoe creëer je echte waarde en beleving in een wereld waarin consumenten steeds meer keuze hebben en steeds meer digitaal kunnen doen?
Een unieke setting: Museum Van Loon
We komen samen in één van de meest bijzondere grachtenpanden van Amsterdam: Museum Van Loon.
Het historische huis vertelt het verhaal van de vooraanstaande familie Van Loon – een familie die eeuwenlang verbonden was aan het economische en maatschappelijke hart van Amsterdam. Hun netwerk, ondernemerschap, stijl en levenswijze vormen een mooie parallel met de wereld van hedendaagse lifestyle en luxury.
Diana Hoilu Fradique van Museum Van Loon opent de middag en neemt ons mee in de lifestyle en ondernemersgeest van de familie Van Loon en de betekenis daarvan voor vandaag.
Hans van Tellingen – Retail is Mensenwerk
Een van onze bijzondere gasten deze middag is Hans van Tellingen, directeur/eigenaar van Strabo en een van Nederlands bekendste retailkenners.
Hans doet al ruim dertig jaar onderzoek naar consumentengedrag, winkels en winkelgebieden. Hij is auteur van onder meer Waarom Stenen Winkels Winnen en Retail is Mensenwerk en staat bekend om zijn uitgesproken en vaak verrassende visie op de toekomst van retail.
Zijn uitgangspunt sluit perfect aan bij deze Lifestyle Edition: retail draait uiteindelijk om mensen. Om ontmoeting, beleving, contact en de kracht van een fysieke omgeving. Ook in een wereld waarin e-commerce en AI steeds belangrijker worden, blijft volgens Hans de menselijke ervaring een cruciale factor.
Hans neemt ons mee in zijn visie op de toekomst van retail, consumentengedrag en de kracht van fysieke beleving – en wat dit betekent voor merken die zich willen onderscheiden.
Lifestyle & Luxury in een veranderende wereld
Tijdens deze middag kijken we vanuit verschillende perspectieven naar de wereld van lifestyle, luxury en retail.
We bespreken onder andere:
- Hoe lifestyle- en luxurymerken zich blijven onderscheiden
- De kracht van merkbeleving en storytelling
- Waarom fysieke winkels en locaties juist in een digitale wereld relevant blijven
- De rol van erfgoed, ambacht en exclusiviteit in moderne positionering
- Veranderend consumentengedrag en nieuwe retailconcepten
- Hoe je van een klant een fan en van een locatie een bestemming maakt
- Het belang van sterke netwerken en persoonlijke relaties in het high-end segment
Juist de combinatie van het historische perspectief van Museum Van Loon en de actuele retailvisie van Hans van Tellingen maakt deze editie bijzonder.
Een middag voor inspiratie én ontmoeting
Geen klassiek congres, maar een intieme bijeenkomst waarin kennis, inspiratie en ontmoeting centraal staan.
We brengen een zorgvuldig geselecteerd gezelschap bij elkaar en creëren ruimte voor goede gesprekken, nieuwe verbindingen en het delen van ervaringen.
Want ook dat is lifestyle: waar je bent, met wie je bent en wat je samen beleeft.
Praktische informatie
📅 Woensdag 9 september 2026
🕝 Inloop: 14.30 uur | Programma: 15.00 – 17.00 uur
📍 Museum Van Loon, Keizersgracht 672, Amsterdam
Exclusiviteit & deelname
Vanwege de bijzondere locatie en de intieme setting is het aantal plaatsen beperkt.
Deelname is uitsluitend voor genodigden, partners en sponsoren van MeerBusiness Amsterdam.
Een middag voor ondernemers en professionals die verder kijken dan het product en geïnteresseerd zijn in de toekomst van lifestyle, retail, luxury en klantbeleving.
Agenda
🕑: 02:30 PM - 05:00 PM
Lifstyle in Museum van Loon
Where is it happening?
Event Location & Nearby Stays:
EUR 0.00



















