A segítő folyamat befejezése _ Fókuszban a kapcsolat workshopok
Schedule
Sat, 12 Apr, 2025 at 09:00 am to Sun, 13 Apr, 2025 at 05:00 pm
UTC+02:00Location
Budapest a Kosztolányi Dezső tér közelében | Budapest, BU
https://forms.gle/JF89xFC4ZuAbuhjSA
Süle Árpád facilitálásával idén először, 2018 óta a tizenharmadik alkalommal szervezünk workshopot. A ‘Fókuszban a kapcsolat’* képzéssorozaton érdeklődő, és kritikusan gondolkodó segítő foglalkozású kollégák számára szeretnénk a segítő folyamatban fellépő néhány érdekes témát bemutatni. A cél egy személyközpontú, saját élményen alapuló közös tanulási folyamat elősegítése, melyet a résztvevők és a csoport érdeklődése és igényei szerint együtt alakítunk.
A terápia lezárása a segítő kapcsolat egy sajátos és kiemelten fontos része, amely különböző nehézségeket vethet fel, és erős érzelmeket válthat ki mind a kliensben, mind a terapeutában. Egy segítő kapcsolatot számos módon lehet lezárni: kezdeményezheti a kliens vagy a terapeuta, a folyamat véget érhet ’természetesen’, de külső tényezők is megszakíthatják. A lezárás lehet hirtelen vagy fokozatos, történhet egyoldalúan vagy közös megegyezéssel. Az, hogy terapeutaként hogyan közelítünk a segítő folyamat lezárásához, nagymértékben függ attól, hogyan gondolkodunk a terápiáról és a terápiás kapcsolatról.
Tartalmi szinten a segítő kapcsolat lezárását alapvetően az határozza meg, hogy a kliens elérte-e a célját, illetve úgy érzi-e, hogy a folyamat folytatása továbbra is kellő mértékben támogatja őt ebben. Kapcsolati szinten ez egy leválási folyamat, amely hasonlítható egy szülői, baráti, szerelmi vagy más intim kapcsolat elengedéséhez. Ez a segítő kapcsolatban is erős pozitív és negatív érzelmeket válthat ki, amelyek gyakran szorosan összefonódnak a kliens érzelmi dinamikájával és nehézségeivel.
Egzisztenciális szinten a lezárás a halál, az élet korlátainak és végességének témáját idézheti fel, amely mindkét fél számára mély érzelmi töltetet hordozhat.
A workshop során a lezárás különböző formáival és részfolyamataival foglalkozunk, mind elméleti, mind gyakorlati szinten. A résztvevők egy kutatásokon alapuló elméleti keretet kapnak, amely segítséget nyújthat a terápiás folyamatok sikeres lezárásában. A fő hangsúly azonban a gyakorlati munkán lesz, melynek során a résztvevők saját tapasztalataik alapján tudnak dolgozni a témával kapcsolatos kérdéseiken.
Ez a workshop olyan segítő szakembereknek ajánlott, akik személyes beszélgetések révén támogatják klienseiket életük nehézségeinek kezelésében. A közös munka során a résztvevők saját élményeiből és a segítő kapcsolataikban felmerülő elakadásokból indulunk ki, és törekszünk ezek mélyebb megértésére, valamint a lehetséges feloldási módok megtalálására.
Süle Árpád Belgiumban élő pszichológus, személyközpontú, fókuszolás- és átélés orientált (experienciális) pszichoterapeuta és szupervizor. Brüsszelben dolgozik egy államilag támogatott ambuláns mentálhigiénés központban (CGG Brussel) egyéni, pár- és csoportterapeutaként. Kiképző csoportterapeutaként részt vesz a leuveni egyetem (KU Leuven) posztgraduális kliensközpontú és experienciális pszichoterápia képzésében és a holland-flamand személyközpontú folyóiratnak (https://www.tpep.nl/) a főszerkesztője.
Süle Árpád magyarul megjelent írásai:
Süle, Á., (2005). A határok szerepe a kliensközpontú terápia reflektív felfogásában. Pszichoterápia, 14(2), 482-492.
Süle, Á., (2008). Új utak a személyközpontú pszichoterápiában: a folyamatdiagnózis fogalma. I. A makrofolyamatok szintje. Pszichoterápia, 17(6), 372-378.
Süle, Á., (2009). Új utak a személyközpontú pszichoterápiában: a folyamatdiagnózis fogalma. II. A mikrofolyamatok szintje. Pszichoterápia, 18(1), 4-13.
Süle, Á. (2017). Folyamatdiagnózis a gyakorlatban: Elakadások feltárása a kliens folyamatában négy perspektívában. Pszichoterápia, 26(2), 93-103.
A SEGÍTŐ FOLYAMAT BEFEJEZÉSE
2025. április 12-13.
A workshop minden nap 9.00-17.00 h között lesz.
Helyszín: Budapesten a Kosztolányi Dezső tér közelében
A résztvevőknek a workshop előtt e-mailben emlékeztetőt küldünk a helyszín pontos megjelölésével.
Résztvevők száma max. 20 fő.
Ha a létszám betelt a regisztrációt lezárjuk és ezt az eseménynél jelezzük.
FIGYELEM! A workshopot akkor tudjuk megtartani, ha legalább tizenkét résztvevő jelentkezett.
RÉSZVÉTELI DÍJ:
szuper early bird az első 6 főnek vagy határidőig 40 000 Ft
early bird 45 000 Ft
teljes ár 50 000 Ft
A részvételi díjat a résztvevő visszalépése esetén nem áll módunkban visszafizetni. A részvételi jog átruházható.
Ha az eseményt nem tudjuk megtartani, a befizetett részvételi díjat visszautaljuk.
REGISZTRÁCIÓ:
https://forms.gle/JF89xFC4ZuAbuhjSA
A jelentkezés akkor érvényes, ha
a., a jelentkező a regisztrációs lapot beküldte, majd
b., a részvételi díj adott határidőre - szuper early bird, early bird, teljes ár - a lent megjelölt bankszámlán jóváírásra került.
FIGYELEM! A részvételi díj nem tartalmaz szállást és étkezéseket! Étkezést a workshop ideje alatt a szervezők nem biztosítanak, a résztvevők ezt önállóan oldják meg (közeli étkezési lehetőségekről információt később nyújtunk). A helyszínen étkezőkonyha rendelkezésre áll.
A fizetés határideje:
– szuper early bird az első 6 főig vagy 2025. február 12-ig (Ez a jóváírás utolsó napja. Befizetés hiányában átkerül early bird-be.)
- early bird 2025. február 13 - március 05-ig (Ez a jóváírás utolsó napja. Befizetés hiányában átkerül teljes árba.)
- teljes ár 2025 március 06 - április 10-ig (a jóváírás utolsó napja)
A fizetés módja: átutalás.
A regisztrációt követően nem küldünk e-mailt a regisztráció beérkezéséről és díjbekérőt sem küldünk. A regisztráló másolatot kap a regisztrációs lapról e-mailben - előfordul, hogy spamba érkezik, ott is figyelni kell - , ennek birtokában kérjük a részvételi díj utalását.
Az a regisztráló aki a részvételi díját is befizette lefoglalta a helyét, és erről visszaigazoló e-mailt kap a szervezőktől.
Utaláskor a közleményben a következőt adja meg: "Saját Név, Terápiabefejezés". Amennyiben a közleményben nem tünteti fel a résztvevő a nevét, az összeg küldőjét nem tudjuk beazonosítani.
BANKSZÁMLASZÁMUNK:
Rogers Központ
16200120-18540037-00000000
S.W.I.F.T. BIC: HBWEHUHBIBAN; HU52162001201854003700000000
"A segítő folyamat befejezése" program a ‘Fókuszban a kapcsolat’* workshop-sorozat része. A programot a Rogers Központ – Alapítvány az Autonóm Emberért szervezi.
[email protected]
[email protected]
www.rogerskozpont.hu
* A ‘Fókuszban a kapcsolat’ workshop-sorozat előző részei:
2018. április 6-8. A kliens kliense – A belső kapcsolat a személyközpontú terápia experienciális
irányzataiban.
2019. október 25-26. Amikor a kliens folyamata elakad... – Folyamatdiagnózis a személyközpontú
terápiában
2019. december 6-7. A belső kritikus – Egy specifikus folyamatelakadással való munka
2020. február 1-2. A kliens belső kapcsolata – A kliensnek az önmagához való viszonya mint a terápiás
változás lényege
2020. április 25-26. Enyém, tiéd, miénk – A kliens és a terapeuta folyamatának az összefonódása a
terápiás kapcsolatban
2020. június 20-21. Mindennek van határa! – A határok szerepe a terápiás folyamatban
2022. május 14-15. Intimitás, szerelem és szexuális vonzalom a segítő kapcsolatban
2022. november 26-27. A metaforák ereje
2023. május 20-21. Terápiás munka székekkel
2023. november 4-5. A terápiás folyamat elakadása a terapeutában
2024. április 13-14. A segítő energia az álmokban
2024. november 9-10. Folyamatdiagnózis: Elakadások feltárása és feloldása a terápiában
Where is it happening?
Budapest a Kosztolányi Dezső tér közelében, Bartók Béla út 75, Budapest 1114, Magyarország,Budapest, HungaryEvent Location & Nearby Stays:
