„Flesh & Fuel” (2026), reż. Pierre Le Gall | Festiwalowy Koniec Lata w Kinotece!

Schedule

Tue, 25 Aug, 2026 at 07:00 pm

UTC+02:00
Location

Plac Defilad 1, Warszawa | Warsaw, MZ

Advertisement
☀️ Przegląd nowości? Maraton przedpremier? Konfrontacje Filmowe? A może wszystko w jednym? Zapraszamy na Festiwalowy Koniec Lata w Kinotece, jedyne takie wydarzenie w Warszawie!
🚛 25 sierpnia pokażemy brawurowe „Flesh & Fuel” w reżyserii Pierre’a Le Galla z Julianem Świeżewskim. To kino społeczne i melodramat zamknięte w opowieści o kierowcach tirów.
❗ Warszawska premiera
🎟️ Bilety na seans są dostępne tutaj:
https://kinoteka.pl/film/flesh-fuel/
🛞 Osadzony w świecie kierowców ciężarówek przemierzających bezkresne europejskie autostrady, „Flesh and Fuel“ – pełnometrażowy debiut Pierre’a Le Galla, prezentowany w canneńskiej sekcji Semaine de la Critique – to poruszający portret bliskości rodzącej się tam, gdzie pozornie nie ma dla niej miejsca. Życie Étienne’a (Alexis Manenti) upływa między magazynami, przejściami granicznymi i parkingami przy autostradach.
👉 Droga wyznacza rytm jego codzienności, pozostawiając niewiele przestrzeni na cokolwiek poza pracą i przelotnymi spotkaniami. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Bartosza (magnetyczny Julian Świeżewski), polskiego kierowcę, którego spojrzenie na świat podważa to, co Étienne od dawna uznawał za oczywiste. Tam, gdzie jeden widzi zmęczenie i rezygnację, drugi wciąż dostrzega możliwość szczęścia.
🚦 Coraz trudniejsze warunki pracy zaczynają ich jednak od siebie oddalać. Mężczyźni próbują odnaleźć się po drodze i ocalić coś, co wymyka się logice ich pracy, kradnąc czas pomiędzy kolejnymi kursami. Czy miłość może przetrwać w świecie zbudowanym na tymczasowości? Jak stworzyć poczucie bliskości, gdy każda droga prowadzi gdzie indziej?
🚚 Le Gall przygląda się współczesnej Europie z perspektywy tych, którzy każdego dnia wprawiają ją w ruch, pozostając jednocześnie niemal niewidzialni. Łącząc społeczną wrażliwość z niezwykłą czułością, „Flesh and Fuel” jest zarówno przejmującą historią miłosną, jak i pełnym empatii portretem ludzi, których życie kształtują praca, dystans i nieustanne poszukiwanie drugiego człowieka. To opowieść o odnajdywaniu ciepła i godności tam, gdzie zwykle się ich nie szuka, oraz o wyborze bliskości w świecie, który nieustannie popycha ludzi ku samotności.
🏆 Film zdobył w Cannes nagrodę Revelation Queer Palm, przyznaną po raz pierwszy w historii festiwalu: „Chcieliśmy stworzyć nagrodę odkrycia, aby wyróżnić — jak sama nazwa wskazuje — odkrycie w najszerszym znaczeniu tego słowa. W tym roku tym odkryciem jest reżyser. Ten film prowadzi nas tam, gdzie spojrzenia rzadko się zatrzymują: do życia tych, którzy są w ciągłym ruchu, przewożąc niezliczone towary, znikają w nurcie autostrad i w martwych punktach naszej świadomości.
👉 Kierowcy tworzą ogromną, niewidzialną społeczność, której warunki pracy są jednocześnie fundamentem naszego codziennego życia. Ten film przywraca ludziom drogi obecność. Twarze. Godność. Alexis Manenti i Julian Świeżewski wcielają się w bohaterów, których brakowało w panteonie wielkich kochanków. Ten debiutancki film pełnometrażowy bez wątpienia wydłuża listę największych historii miłosnych, jakie kiedykolwiek pokazano na ekranie.”
Advertisement

Where is it happening?

Plac Defilad 1, Warszawa, plac Defilad 1, 00-110 Śródmieście, Polska, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Know what’s Happening Next — before everyone else does.
So FILMS
Host or PublisherSo FILMS

Ask AI if this event suits you