ПРЕЖИВЯВАНИЯ НА ТЕЖКО ПРЕБОЛЕДУВАЛИ КОВИД В БЪЛГАРИЯ И ЧЕТИРИ СТРАНИ ОТ ЦЕНТРАЛНА И ИЗТОЧНА ЕВРОПА
Schedule
Thu, 04 Dec, 2025 at 10:30 am
UTC+02:00Location
ул. Академик Георги Бончев 6, 1113 Sofia, Bulgaria | Sofia, SF
Advertisement
Имаме удоволствието да Ви поканим на кръгла маса за представяне на резултати от международен научен проект, реализиран от Институт за изследване на населението и човека при Българска академия на науките в периода 2022-2025 г. от научен колектив под ръководството на доц. д-р Анна Александрова-Караманова.Събитието ще се проведе в хибриден формат – в залата на Институт за изследване на населението и човека – БАН, София 1113, ул. Акад. Георги Бончев, бл. 6, партер, и в платформата Zoom.
Проект „Здравни и психосоциални дългосрочни ефекти и копинг ресурси при тежко или критично преболедували Ковид-19: качествено изследване“, финансиран от Алианс на международните научни организации – ANSO (проект ANSO-CR-PP-2021-10).
Изследването е проведено в 5 страни от района на Централна и Източна Европа: България, Словакия, Хърватия, Румъния и Полша.
Партньори по проекта са Словашка академия на науките, Университет в Загреб, Хърватия, Университет Бабеш-Боляй, Румъния, и Университет „Николай Коперник“ в Торун, Полша.
Достъпът до събитието изисква регистрация. Участниците, които ще присъстват в залата на ИИНЧ-БАН, ще бъдат регистрирани на място. Участниците, които ще присъстват онлайн, се регистрират на посочения по-долу линк.
ДАТА: 4 декември 2025 г. (четвъртък)
ЧАС: 10.30-14.00 ч.
Линк за достъп в ZOOM: https://us06web.zoom.us/j/84906832733?pwd=axqkPCI9QZSPN3L1z1aygJZiFtUUkc.1
Линк за регистрация за онлайн участие: https://forms.gle/P5nrNgwXVvifvH1h9
ПРОГРАМА
10.30-11.00 ч. Проект „Здравни и психосоциални дългосрочни ефекти и копинг ресурси при тежко или критично преболедували Ковид-19: качествено изследване“
доц. д-р Анна Александрова-Караманова
11.00-11.30 ч. Дългосрочни последици и качество на живот при тежко и критично преболедували Ковид в България и в района на Централна и Източна Европа
доц. д-р Анна Александрова-Караманова
гл. ас. д-р Велина Христова
11.30-11.50 ч. Специфики на извадката: предизвикателства при рекрутиране и интервюиране на участниците в България и участващите страни
гл. ас. д-р Емануела Паунова-Маркова
11.50-12.10 ч. Има ли позитивни ефекти от тежкото преболедуване на Ковид? Пост-травматичен растеж
гл. ас. д-р Емануела Паунова-Маркова
12.10-12.40 ч. Кафе пауза
12.40-13.00 ч. Решения за ваксинация при тежко и критично преболедувалите: съжаляват ли за направения избор?
гл. ас. д-р Велина Христова
13.00-13.30 ч. Ресурси за справяне при тежко и критично боледуване от Ковид: социална подкрепа и личностни ресурси
доц. д-р Анна Александрова-Караманова
13.30-14.00 ч. Дискусия и заключителни думи
доц. д-р Анна Александрова-Караманова
Advertisement
Where is it happening?
ул. Академик Георги Бончев 6, 1113 Sofia, Bulgaria, Улица Академик Георги Бончев 6, 1113 София, България, Sofia, BulgariaEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.











