Yinjooga & äänimaljarentoutus
Schedule
Sun Feb 01 2026 at 04:00 pm to 06:00 pm
UTC+02:00Location
Pyhäjärvenkatu 10, Tampere, Finland | Tampere, ES
Advertisement
Yin jooga & Äänimaljarentoutus I Valitse sopiva ajankohta!Jooga 75min & sointukylpy 30min
Anna kehollesi lempeyttä ja mielellesi rauhaa. Tämä yhdistelmäkurssi yhdistää hiljaisen, palauttavan yinjoogan sekä äänimaljojen harmoniset ääniaallot – täydellinen arjen vastapaino ja tilaisuus pysähtyä levon äärelle.
Kurssin aluksi nautitaan noin 75 minuuttia kestävästä yinjooga harjoituksesta, jossa pysähdytään pidempiin asanoihin – lihasten sijaan erityisesti sidekudos ja jänteet saavat huomiota, hengitys rauhoittuu ja parasympaattinen hermosto aktivoituu. Tutkimusten mukaan yinjooga voi laskea stressihormonien määrää, vähentää ahdistusta sekä parantaa unen laatua.
Joogan jälkeen siirrytään noin 30 minuutin mittaiseen sointukylpyyn, jossa äänimaljojen ja värähtelyjen kautta saavutettu tila vie kehon ja mielen uudelle palautumisen tasolle. Äänimaljahoidoissa on havaittu verenpaineen ja syketason laskua, ahdistuksen ja väsymyksen vähenemistä sekä parantunutta unen laatua.
Kurssi sopii niin täysin aloittelijoille kuin joogaa jo jonkin aikaa tehneille – tärkeintä on halu pysähtyä, kuunnella kehoa ja antautua kokemukselle juuri sellaisena kuin olet.
Ei edellytä aiempaa joogakokemusta, kaikki tarvittava löytyy paikan päältä – tarvitset vain rennot ja mukavat vaatteet, vesipullon ja halutessasi oman joogamaton (Olkkarilla on kuitenkin matto varattuna kaikille).
Käytännön tiedot
Kesto: 75 min Yin-jooga + 30 min äänimaljarentoutus
Paikka: Tampereen Olkkari, Pyhäjärvenkatu 10, Tampere
Vaatii mukaasi vain rennon vaatetuksen ja vesipullon; muu odottaa sinua valmiina.
Kurssin kesto klo 16.00-18.00.
Advertisement
Where is it happening?
Pyhäjärvenkatu 10, Tampere, FinlandEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.













