Wydźwięk: Hańba! • Minorski
Advertisement
Hańba! • Minorski
29.08 / sobota / 19:00
Fort Sokolnickiego, Stefana Czarnieckiego 51, 01-541 Warszawa
tax: 40 PLN
bilety dostępne tylko online: https://biletyna.pl/koncert/Wydzwiek-Hanba
Czy fotografia może zmieniać rzeczywistość? Czy obraz ukazujący biedę lub pracę ponad siły może stać się wezwaniem do pomocy i impulsem do poprawy warunków życia?
Czy taka fotografia może stać się inspiracją dla piosenki?
W Muzeum Warszawy do 6 września trwa wystawa monograficzna „Aleksander Minorski.
Fotografia to interwencja”. Jej kuratorka – Karolina Puchała-Rojek – do dialogu z twórczością artysty zaprosiła doświadczoną w przywracaniu międzywojennej poezji zaangażowanej Hańbę! Grupa nie tylko stworzyła ścieżkę dźwiękową towarzyszącą ekspozycji, ale postanowiła także przyjrzeć się na nowo własnej twórczości.
Na potrzebę wystawy powstało 5 premierowych utworów do słów Stanisława Wygodzkiego, Loli Szereszewskiej, Ludwika Starskiego i dobrze znanego hańbowym słuchaczom Edwarda Szymańskiego. Po doświadczeniach z „Piosenkami Warszawskiej Jesieni” w zespole zwyciężyła chęć spróbowania sił w bardziej melodyjnej, spokojnej i skupionej na emocjach formie. Pomogła w tym rezygnacja z instrumentów perkusyjnych i tuby - wszystkie utwory zostały napisane na bandżolele, klarnet, akordeon i sakshorn.
Z tak wytyczonej ścieżki nie było już odwrotu – podczas koncertu w podobnym tonie zdekonstruowane zostaną również dawne hańbowe piosenki, których treści od zawsze korespondują z obrazami uchwyconymi przez Minorskiego.
***
Hańba! jako kwartet im. Aleksandra Minorskiego to:
Andrzej Zamenhof (Andrzej Zagajewski) - bandżolele, śpiew
Tadeusz Król (Wojciech Wędzicha) - klarnet
Antoni Skwarło (Sebastian Kaszyca) - akordeon
Ignacy Woland (Jakub Lewicki) - sakshorn
Więcej nt. wystawy:
https://muzeumwarszawy.pl/wystawa/aleksander-minorski-fotografia-to-interwencja/
WWW: http://hanba1926.pl
Bandcamp: www.hanba1926.bandcamp.com
Facebook: www.facebook.com/hanba1926
Instagram: www.instagram.com/hanba1926
WYDŹWIĘK to cykl koncertów poświęcony muzyce niezależnej, niszowej i wymykającej się schematom. Powstał z potrzeby stworzenia miejsca dla artystów, którzy idą własną drogą i dzielą się z publicznością autentycznymi, niepowtarzalnymi brzmieniami. Chcemy nie tylko promować niezależną muzykę, ale też wspierać lokalnych twórców i pokazywać, jak różnorodny i inspirujący może być świat dźwięków.
Kuratorka cyklu: Agata Hudomięt
🚀Jak wygląda droga do nas?
• Najbliższe przystanki: Plac Wilsona (metro, autobusy, tramwaje) – ok. 5–7 min pieszo, dojście przez park
• Dojście utwardzoną, równą drogą parkową dłuższa droga, w okolicy Prochowni przejście ze schodami – krótsza droga.
• Wzdłuż parku są szerokie chodniki i przejścia z obniżonymi krawężnikami.
• W pobliżu dostępne są miejsca parkingowe w strefie płatnego parkowania.
• Brak wyznaczonego miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością bezpośrednio przy obiekcie.
🔹Dostępność
• przestrzenie dojścia do Fortu są z kostki brukowej
• przestrzenie w Forcie są płaskie, bezprogowe
• w Forcie jest dostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami
• miejsce jest przyjazne sensorycznie
• na miejscu słuchawki wyciszające do wypożyczenia
Szczegóły dostępności znajdziecie w naszej Deklaracji Dostępności: https://zoliborskidomkultury.pl/deklaracja-dostepnosci
Advertisement
Where is it happening?
Stefana Czarnieckiego 51, 01-541 Warsaw, Poland, ulica Stefana Czarnieckiego 51, 01-541 Żoliborz, Polska, Warsaw, Poland
Event Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Host or PublisherŻoliborski Dom Kultury



















