William Rutten - DOKA

Schedule

Thu, 06 Nov, 2025 at 08:15 pm

UTC+01:00

Location

Theaterplein 1, 3201 DH Spijkenisse, Netherlands | Spijkenisse, ZH

Advertisement
Al op jonge leeftijd wist William Rutten, fotograaf, jurylid van ‘Het Perfecte Plaatje’ en showbizzdeskundige dat school niets voor hem was. Op zijn tienerkamer, versierd met posters van zijn idolen zoals KISS en Queen, droomde hij groot. Hij zou ooit zijn idolen fotograferen.
Na de plotselinge dramatische dood van zijn vader wist William (toen 16 jaar oud) het zeker; hij zou nooit meer iets doen waar hij geen zin in had. Hij werd popfotograaf en nam zich voor dat alles mogelijk is.
Hij moest wel slagen, want een terugkeer naar school was absoluut geen optie voor hem.
Het ging hem voor de wind en hij ontmoette de sterren bij ‘Countdown’ en andere muziekprogramma’s. Op 20-jarige leeftijd werd de studio bij zijn moeder op zolder te klein en ging hij op zoek naar een eigen en grotere plek. Collega's adviseerden hem naar Amsterdam te gaan, omdat de sterren niet ver wilden reizen. Hij was eigenwijs en betrok met een groot financieel risico het oude postkantoor van het kleine dorpje ’s-Graveland. Binnen de kortste keren kwamen de sterren langs in zijn inmiddels verbouwde en geblindeerde fotostudio tussen de koeien en groene weilanden. De sterren voelden zich gauw thuis en vonden het zo fantastisch dat zij bleven eten, feesten en soms zelfs slapen.
De studio in the middle of nowhere werd een place to be en was in de ogen van buitenstaanders een soort Willy Wonka’s Chocoladefabriek vol mysteries; mensen kwamen en gingen in geblindeerde auto’s het grote hek door, er klonk soms harde muziek en er werd gefeest. Hij heeft zelfs de mannen van KISS in zijn studio mogen ontvangen en ook Queen voor zijn lens gehad.
Het publiek van DoKa krijgt het gouden ticket waardoor zij een inkijkje krijgen in deze studio waar de sterren verbleven. William vertelt anekdotes over zijn jaren met de sterren in deze studio maar ook over het emotionele vertrek na 33 jaar om verder te kunnen groeien als fotograaf. Het is ook een college waarin hij met collega-fotografen zijn kennis deelt en probeert te motiveren om vooral groot te durven dromen.
In 2026 viert William Rutten zijn veertigjarig jubileum als entertainment fotograaf.
Geen enkele droom bleek te groot te zijn...
Foto: Mason Rutten
Advertisement

Where is it happening?

Theaterplein 1, 3201 DH Spijkenisse, Netherlands, Theaterplein 1, 3201 DH Spijkenisse, Nederland, Spijkenisse, Netherlands

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Theater de Stoep

Host or Publisher Theater de Stoep

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Spijkenisse

Bee Gees Forever \u2013 NIEUW - Najaar 2025!
Sat, 08 Nov at 08:15 pm Bee Gees Forever – NIEUW - Najaar 2025!

Theater de Stoep

MUSIC ENTERTAINMENT
ZATERDAG 8 NOV | 21.30u  | BONK! | BARBIERTJE
Sat, 08 Nov at 09:30 pm ZATERDAG 8 NOV | 21.30u | BONK! | BARBIERTJE

Kerkstraat 26, 3221AG Hellevoetsluis, Netherlands

POP MUSIC
Politiek Caf\u00e9: derde editie
Thu, 13 Nov at 09:00 pm Politiek Café: derde editie

Murray’s Irish Pub & Whiskey Bar

D\u00c9 CAF\u00c9 QUIZ | 14 NOVEMBER | V.A 19.30 | BARBIERTJE
Fri, 14 Nov at 07:30 pm DÉ CAFÉ QUIZ | 14 NOVEMBER | V.A 19.30 | BARBIERTJE

Kerkstraat 26, Hellevoetsluis

CONTESTS
William Rutten - DOKA
Thu, 06 Nov at 08:15 pm William Rutten - DOKA

Theaterplein 1, 3201 DH Spijkenisse, Netherlands

What's Happening Next in Spijkenisse?

Discover Spijkenisse Events