Våre populære sommerseilskoler er åpnet for påmelding, opplev skjærgård og seilmiljø på Fjærholmen
Schedule
Mon, 29 Jun, 2026 at 08:00 am to Fri, 03 Jul, 2026 at 04:00 pm
UTC+02:00Location
Fjærholmveien 192, 3132 Husøy, Norway | Tønsberg, VF
Advertisement
Tønsberg seilforening avholder sommerseilskoler hver sommer på Fjærholmen. Vi forsøker å avholde over flere uker for å gi barn og unge et sunt og godt tilbud med mestring i og nær sjø.I år gjennomfører vi Sommerseil i uke 26, 27, 32 og 33.
Se våre hjemmesider www.tonsbergseilforening.no for informasjon og påmelding.
Tønsberg Seilforening inviterer til 5 dager med seiling, bading og moro. Mestring av vind og vann vil være fokus for samlingen.
Både enmannsjolla Optimist og flermannsbåten RS Quest vil bli brukt på seilskolen. RS Quest er en båt med storseil, fokk og gennaker, den benyttes også i prosjektet Med Vind i Seilene der alle Færder Kommune sine 5 klassinger får seilopplæring hos oss.
Deltakerne vil bli delt inn i små grupper med 6-8 barn i hver gruppe fordelt etter alder.
Vi stiller med trenere som alle har egen seilererfaring og trenerutdannelse. Tønsberg seilforening setter sikkerheten i førersetet og det er derfor et krav at alle deltakere er svømmedyktige.
I tillegg til seiling blir det andre aktiviteter som:
Rib turer, bading, knutelære, sjøveisregler, leker og aktiviteter på land
Advertisement
Where is it happening?
Fjærholmveien 192, 3132 Husøy, Norway, Fjærholmveien 192, 3132 Husøysund, Norge, Tønsberg, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.


















