Vrouwen met Saus boekenclub: She Is Not One
Schedule
Thu Mar 19 2026 at 06:00 pm to 07:30 pm
UTC+01:00Location
Centrale Bibliotheek | Den Haag, ZH
About this Event
Sessie 1 — She Is Not One
Een krachtige boekenclubsessie over gelaagdheid, sisterhood en emotionele complexiteit. In deze editie verkennen we vrouwen die niet in één hokje passen, zacht én sterk, liefdevol én boos, kwetsbaar én veerkrachtig. We praten over hoe zwarte vrouwen navigeren tussen familie, liefde, verwachtingen en zelfbehoud.
Boeken van deze sessie:
The Seven Daughters of Dupree — Nikesha Elise Williams Volg zeven zussen die samenkomen rond hun moeder Dupree, een vrouw met een beladen verleden en vele geheimen. Terwijl oude wonden opnieuw opengaan, worden familiebanden op de proef gesteld. Het boek onderzoekt generatietrauma, loyaliteit en heling, en laat zien hoe familie zowel kan beperken als vormen.
Waiting to Exhale — Terry McMillan Vier vriendinnen navigeren door liefde, carrière en vriendschap in Phoenix. Door tegenslagen in relaties en persoonlijke uitdagingen ontdekken ze hun eigen kracht en onafhankelijkheid. Het boek biedt een eerlijke kijk op vrouwelijke solidariteit, vriendschap, zelfliefde en het durven maken van keuzes die je eigen geluk centraal zetten.
The Women of Brewster Place — Gloria Naylor Zeven vrouwen delen hun verhalen van strijd, hoop en overleving in hun buurt. Ondanks tegenslagen bouwen ze samen gemeenschap en kracht op, en het boek laat zien hoe geschiedenis en gemeenschap het leven van Black women vormgeven.
Wat kun je verwachten: Verdiepende gesprekken over de personages, herkenning, sisterhood vibes en heerlijke hapjes.
Datum en locatie: Wanneer: donderdag 19 maart
Inloop: 18:00 – 18:30
Start boekenclub sessie| 18:30 – 19:30
Waar: Centrale Bibliotheek Den Haag, Dok B, 4e verdieping.
Meld je gratis aan!
Kan je er niet bij zijn? Geen zorgen! Op 23 april organiseren we de volgende sessie.Je hoeft de boeken niet volledig gelezen te hebben om deel te nemen.
Vrouwen met Saus Boekenclub
De Vrouwen met Saus Boekenclub is meer dan een boekenclub, het is een community, sisterhood en safespace voor Haagse vrouwen van kleur. Hier komen we samen om te leren, delen en groeien aan de hand van boeken geschreven door vrouwen van kleur.
De club wordt geleid door Ines, Esnart en Shannon, drie zwarte vrouwen in hun twenties die ieder hun eigen perspectief, achtergrond en ‘saus’ meebrengen.
Elke maand bespreken we drie zorgvuldig gekozen boeken, met snacks en drankjes erbij. Je hoeft het boek niet volledig gelezen te hebben, we focussen op het thema van de avond zodat iedereen kan meedoen. Wil je wel lezen? Dan kun je de boeken lenen bij de bibliotheek.
Where is it happening?
Centrale Bibliotheek, 68 Spui, Den Haag, NetherlandsEvent Location & Nearby Stays:
EUR 0.00







