Training facilitare terapie meditativă OSHO Talking to Your BodyMind - armonizarea corp~minte~suflet

Schedule

Mon, 08 Dec, 2025 at 05:00 pm to Sun, 14 Dec, 2025 at 01:30 pm

UTC+02:00

Location

Bucium, Brașov | Brasov, BV

Advertisement
Parcursul acestui training este pentru femeile care iubesc aceasta terapie meditativa OSHO și care doresc să învețe să faciliteze acest proces, sau care pur și simplu doresc să-și aprofundeze propria experiență si intelegere a procesului.
In acelasi timp, tabara este pentru oricine vrea sa mediteze si sa exploreze alaturi de noi, pentru oricine iubeste metodele care lucreaza pe corp, simturi invitand si sustinand constientizarea si starea de totala prezenta, pentru oricine simte nevoia sa isi ofere un altfel de concediu sit imp cu si pentru tine si relaxarea ta 

Știința medicală modernă începe abia acum să recunoască ceea ce înțelepții și misticii au știut întotdeauna: că mintea și corpul nu sunt entități separate, ci profund legate. Mintea poate afecta starea corpului, la fel cum starea corpului poate afecta mintea.
Abordarea de bază a acestei terapii meditative este (re)descoperirea modului de a te reconecta cu CorpulMintea, făcându-le prieten, și apoi intrarea într-o stare de relaxare profundă care permite ca un proces natural și creativ de auto-vindecare să aibă loc. Metoda poate fi utilizată pentru orice corp care este în afara echilibrului natural, de exemplu dureri cronice ale corpului, dezechilibru în greutate și obiceiuri nedorite.
Despre această terapie meditativă, Osho subliniază că poate fi folosită pentru controlul greutății, pentru a face față migrenelor și oricăror alte dureri și simptome corporale sau pentru orice aspect al corpului si comportamentului care este în afara echilibrului natural.
CUM ESTE STRUCTURATA (in mare) TABARA TRAINING DE 7 ZILE
• Timp de o oră pe zi vei experimenta meditatia ghidata si o scurta incalzire, 07.00- 8.15/ 8.30. Dupa care vom savura micul dejun impreuna (Elyas va gati pentru noi 
*** In prima zi, vom incepe la ora 17.00 cu Meditatia OSHO Kundalini, dupa care vom savura cina impreuna si apoi vom explora prima sesiune a terapiei meditative.
*** In ultima zi incheiem la ora 13.30 aproximativ.
• Începând cu a doua zi, 9 decembie, timp de 3½ ore suplimentare zilnic (10.00- 13.30), vei învăța teoria, vei aprofunda si înțelege metoda și vei practica facilitarea ei. Ne vom bucura apoi de pranz impreuna.
• Dupa amiaza vom practica zilnic Meditatia OSHO Kundalini & Silent Walk in natura imbietoare a muntilor din zona.
• Vom merge la spa-ul locatiei impreuna 3 seri, ca parte din process.
• Cina va fi zilnic la ora 19.30.
& mai multe surprize vor aparea inspirate de energia grupului si a momentului
TEME ABORDATE ÎN TRAINING:
• Structura procesului și scenariul acestuia.
• Înțelegerea conexiunii corp-minte.
• Pașii necesari pentru a reîncadra starea de disconfort în stare de bine.
• Cum să ajuți oamenii să intre – și să iasă – dintr-o stare ușoară de transă.
• Modularea vocii pentru a te adresa atât conștientului, cât și subconștientului.
• Crearea unui raport de încredere și a unei atmosfere de acceptare si iubire de sine.
• Răspunsuri posibile la întrebările și preocupările participanților.
• Lucrul cu microfonul, muzica și aspectele tehnice legate de sunet.
• Cerințe legale și licențiere.
Acest Training de Formare pentru Facilitatori precum si toata tabara se va desfășura într-o atmosferă relaxată și prietenoasa, la fel ca si meditatia ghidata. Vor fi si multe exerciții practice în perechi pentru a-ți oferi experiență și încredere. De asemenea, toate întrebările tale legate de intelegerea si ghidarea procesului vor avea spatiu să fie adresate.
LA FINALIZAREA TRAINING-ULUI VEI PRIMI:
• Certificat de Absolvire.
• Manualul cursului, muzica utilizată și extrasele audio Osho.
• Permisiunea de a împărtăși această metodă atunci când te vei simți pregătită.
• Posibilitatea de a solicita sprijin suplimentar din partea unui formator/ trainer.
Cursul si training-ul este sustinut de Kiran în limba română.
Kiran are o experienta personala de peste 25 ani cu practica meditatiei. In calatoria ei de redescoperire de sine, crestere si transformare personala, a parcurs diferite training-uri de meditatie, lucru corporal (este practician in Masaj Balinez si Watsu), Trance Dance Ritual, Tantra. Kiran are o experienta vasta si bogata in practica meditatiilor si terapiilor meditative OSHO, fiind trainer pentru facilitatori de Meditatii OSHO si pentru femeile care vor sa faciliteze aceasta terapie meditativa OSHO, precum si trainer pentru facilitatori Trance Dance Ritual & Ecstatic Shaking. Faciliteaza aceasta terapie meditativa cu multa prezenta, (com)pasiune, profunzime si blandete.
CAND: 8- 14.12.2025
UNDE: CASA MOGA ****, Bucium, Brasov
Investitia ta:
REDUCERE PANA PE 8 OCTOMBRIE:
• ALL, INCLUZAND TRAINING:
- CAMERA DUBLA: 5550 lei/ pers.
- CAMERA SINGLE: 6050 lei
DUPA 8 OCTOMBRIE:
- CAMERA DUBLA: 6100 lei/ pers.
- CAMERA SINGLE: 6650 lei
INCLUDE: cazare & 3 mese/ zi, 3 pauze de ceai/ zi, practica zilnica (timp de 7 zile) a terapiei meditative Talking to The BodyMind (meditatie ghidata), training facilitare (3 ore jumate zilnic), manual & materiale folosite pe parcursul training-ului, certificat absolvire training, Meditatia OSHO Kundalini zilnic, Silent Walks in natura zilnic, 3 seri la spa – sauna umeda/ uscata & piscina, ritualul focului din ultima noapte

• CONTRIBUTIE SPECIALA PENTRU BARBATII CARE VOR SA PARTICIPE SI SA PARCURGA DOAR PROCESUL (in limita locurilor disponibile):
- CAMERA DUBLA: 3400 lei/ pers.
- CAMERA SINGLE: 3900 lei
INCLUDE: cazare & 3 mese/ zi, 3 pauze de ceai/ zi, materiale folosite pe parcursul procesului, practica zilnica a terapiei meditative Talking to The BodyMind (meditatie ghidata), Meditatia OSHO Kundalini zilnic, Silent Walks in natura zilnic, 3 seri la spa – sauna umeda/ uscata & piscina, ritualul focului din ultima noapte
DUPA 8 OCTOMBRIE:
CAMERA DUBLA: 3700 lei/ pers.
CAMERA SINGLE: 4200 lei
• Din acest cost cazarea, masa & pauzele de ceai: 2100 lei/ pers/ cam dbl, 2600 lei in cam sgl
Info & inscrieri: [email protected]
* Veti primi detalii de plata la inscriere.
* Locurile sunt limitate la 18 participanti!
• Conditie de participare in training: experienta cu procesul propriu-zis. Este obligatoriu sa fi parcurs minim o data aceasta terapie meditativa de 7 zile.
• Daca nu ai experienta cu aceasta terapie meditative si simti ca vrei sa o parcurgi si sa participi in training, poti participa intre 8- 14 Septembrie. O voi facilita online live pe zoom, 8.00- 9.30 (doar in romana)
*OSHO este marca inregistrata folosita cu permisiunea OSHO International Foundation www.osho.com/trademarks.
Advertisement

Where is it happening?

Bucium, Brașov, Brasov, Romania

Event Location & Nearby Stays:

Kiran & Jivan

Host or Publisher Kiran & Jivan

It's more fun with friends. Share with friends

Discover More Events in Brasov

5 Elem t\u00e1bor - Ga\u00e1l K\u00faria, D\u00e1lnok
Thu, 21 Aug at 05:00 pm 5 Elem tábor - Gaál Kúria, Dálnok

Gaál Kúria, Dálnok

HEALTH-WELLNESS
Recuno\u0219tin\u021b\u0103 pentru ce e viu \u00een rela\u021bia cu adolescentul meu
Sun, 24 Aug at 11:00 am Recunoștință pentru ce e viu în relația cu adolescentul meu

Căsuța Hera, Strada Mică 6, Brașov 500053

OSHO Meditation & Music Camp 2025 - Romania
Wed, 27 Aug at 05:00 pm OSHO Meditation & Music Camp 2025 - Romania

Plaiul Foii

MEDITATION HEALTH-WELLNESS
MindFormers
Thu, 28 Aug at 12:00 am MindFormers

Sfântu-Gheorghe, Covasna / Sepsiszentgyörgy, Kovászna

BUSINESS FESTIVALS
Mobility Camp - 2nd edition
Sun, 31 Aug at 12:00 pm Mobility Camp - 2nd edition

Atra Doftana

WORKSHOPS HEALTH-WELLNESS
Game of Life | timeless experience for sorrow and love | premier\u0103 Centrul Cultural Reduta
Wed, 03 Sep at 07:00 pm Game of Life | timeless experience for sorrow and love | premieră Centrul Cultural Reduta

Centrul Cultural Reduta

PERFORMANCES ENTERTAINMENT
\u201eAcolo Unde \u00cencepi S\u0103 Fii\u201d
Thu, 04 Sep at 12:00 pm „Acolo Unde Începi Să Fii”

Eden by the Mountain

HEALTH-WELLNESS PILATES
Tab\u0103ra Ecuanima
Thu, 11 Sep at 02:00 pm Tabăra Ecuanima

Casa traditionala Klaus, Valea Doftanei

\ud83c\udf41 Re\u00eentoarce-te la Tine \u2013 Retreat de feminitate \u0219i reg\u0103sire interioar\u0103
Fri, 12 Sep at 04:00 pm 🍁 Reîntoarce-te la Tine – Retreat de feminitate și regăsire interioară

Transylvanian Inn

WORKSHOPS VIRTUAL
Regulile gre\u0219ite creeaz\u0103 blocaje
Fri, 12 Sep at 06:00 pm Regulile greșite creează blocaje

Lux Divina Centru de Evenimente

Playfight \u2013 Immersion | ROMANIA
Wed, 17 Sep at 08:00 pm Playfight – Immersion | ROMANIA

Casa Pădurarului

\ud83c\udf32 TAB\u0102R\u0102 PENTRU ADUL\u021aI \u2013 ESCAPAD\u0102 LA MUNTE \ud83c\udf32
Thu, 18 Sep at 03:00 pm 🌲 TABĂRĂ PENTRU ADULȚI – ESCAPADĂ LA MUNTE 🌲

Sita Buzăului, Covasna

SPORTS
Transylvania Yoga Retreat ( 5 or 7 days )
Wed, 24 Sep at 03:00 pm Transylvania Yoga Retreat ( 5 or 7 days )

Brasov

HEALTH-WELLNESS WORKSHOPS
The Joy of Self Inquiry ~ Silent Meditation Retreat by Kiran & Jivan
Wed, 24 Sep at 05:00 pm The Joy of Self Inquiry ~ Silent Meditation Retreat by Kiran & Jivan

Plaiul Foii, Za

MEDITATION HEALTH-WELLNESS
Exploring Consciousness Events
Fri, 03 Oct at 04:00 pm Exploring Consciousness Events

Hotel Aro Palace Brasov

BUSINESS CONTESTS
White Gala Scrie Inspir\u0103 Transform\u0103
Sat, 04 Oct at 03:00 pm White Gala Scrie Inspiră Transformă

Lux Divina Centru de Evenimente

ART
Tab\u0103r\u0103 de Supervizare IoPT
Thu, 09 Oct at 04:00 pm Tabără de Supervizare IoPT

Pensiunea Cabana Dianthus

WORKSHOPS

What's Happening Next in Brasov?

Discover Brasov Events