TRAIL MOOD LOOP | ALPINKA | Trailisti na spoločnom ihrisku
Schedule
Sun, 15 Mar, 2026 at 08:00 am
UTC+01:00Location
Košice - Alpinka | Kosice, KI
Advertisement
Moje najobľúbenejšie singletracky, komunita a rešpekt.Pozývam vás na prvý ročník TRAIL MOOD LOOP – unikátny komunitný beh. Tento okruh som osobne vyskladal z úsekov, ktoré v košických lesoch milujem najviac a ktoré považujem za skutočné Crème de la Crème tunajšieho trailového sveta.
V spolupráci s partnermi vám chcem ukázať tie najlepšie a najhravejšie singletracky v okolí Alpinky (Jeho_Michalkov, Miňonka, Veverička, Hriešny a Lesný náučný chodník zvedavých myšiek) v ich surovej skorej jarnej kráse. Ide o selekciu tých najkrajších pasáží, ktoré sú mojou osobnou srdcovkou.
Trailisti na spoločnom ihrisku:
TRAIL MOOD LOOP nie sú preteky. Je to spoločný zážitok a dôkaz, že bežci a bikeri nie sú nepriatelia. Celá akcia sa koná s oficiálnou podporou a požehnaním KE.CY - Košické cyklotraily.
Kľúčovým pilierom podujatia je vzájomná ohľaduplnosť a rešpektovanie primárneho určenia trás. Plne uznávame, že tieto traily sú vybudované predovšetkým pre cyklistov. Dôsledné rozdelenie a koordinácia pohybu jednotlivých skupín v lese je hlavným prvkom bezpečnosti. My na ne vstupujeme ako disciplinovaní hostia, ktorí rešpektujú ich hlavný účel a drinu trailbuilderov, ktorí ich vytvorili.
Čistá stopa:
Aby sme lesu len nebrali, našou „vstupenkou“ na tieto exkluzívne trasy je pomoc. Počas behu budeme aktívne odhadzovať popadané konáre. Pomôžeme tak trailbuilderom pripraviť chodníky na sezónu.
Trasy:
Na grafike vidíš dva hravé varianty, ktoré som pripravil:
30 km | 1000 m+ (Sýta trailová zábava a kompletný výber toho najlepšieho)
17 km | 500 m+ (Ochutnávka bez „Hriešnej“ slučky)
Pravidlá hry:
Sme hostia!
V záujme bezpečnosti a zachovania skvelých vzťahov s KE.CY vždy platia tieto zásady:
1. Biker má vždy prednosť: Sme na cyklistických trailoch. Ak stretneš jazdca, včas ustúp z chodníka, nadviaž očný kontakt a pozdrav.
2. Striktne BEZ slúchadiel: Musíš stopercentne vnímať okolie a blížiace sa bicykle. Bezpečnosť je prvoradá.
3. Maximálny rešpekt: Singletracky sú výsledkom tisícok hodín práce. Správajme sa k nim s úctou.
KEDY: Nedeľa 15. marca 2026 o 8:00
KDE: Štart a cieľ – Alpinka, Košice
Podrobné GPX trasy, informácie a príspevky o jednotlivých úsekoch budem pridávať postupne do diskusie k podujatiu. Sleduj a nič ti neujde.
Poďme ukázať, že košická trailová komunita drží spolu a vie rešpektovať pravidlá!
Advertisement
Where is it happening?
Košice - Alpinka, Kosice, SlovakiaEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.



















