Svøm-UD Dag - tradition💙 jubiiiiiii
Schedule
Sun, 03 May, 2026 at 01:00 pm
UTC+02:00Location
Palo-Plænen, Svømmemakker-Mødested | Lyngby, SK
Advertisement
Så skal vi officielt indvie Svøm-ud dagen som vi plejer 🐬 første søndag i Maj, kl. 13:00.Vi håber på kanon solskin den første søndag i maj, så mon ikke der er stemning for lidt hygge efter vores første svømmetur.
HUSK KAGE😁
Vi medbringer et stykke presenning, der kan holde tæpper tørre, og hvis I medbringer tæpper/te/kaffe/snacks/
Husk deltagelse i dette Svøm-Ud event er på eget ansvar.
Det bliver business as usual: Alle fremmødte finder selv eller får hjælp til at finde en svømmemakker, som man følges med og holder øje med hele vejen. Det er VIGTIGT at alle deltagere kender egen svømmehastighed derude og medbringer et realistisk gæt på egen svømmedistance i så koldt vand.
Har du aldrig svømmet ude før, er du velkommen til at komme forbi og hilse på os, men vi anbefaler at vente med at tage din første svømme-ude-tur, til vandet er blevet varmere.
Nice to have: Neoprensokker, Neoprenhue eller 2. alm. badehætter, store svømmebriller, havtaske, neprenhandsker, ørepropper osv.
Det bliver en fest, så husk at sætte kryds i kalenderen.
Advertisement
Where is it happening?
Palo-Plænen, Svømmemakker-Mødested, Strandvejen 146 A,Gentofte, Lyngby, DenmarkEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.







