Sor(s)törés / Beszélgetés Babarczy Eszter Apám meghal című kötetéről
Schedule
Tue, 21 Apr, 2026 at 06:00 pm
UTC+02:00Location
Károlyi utca 16., Budapest, Hungary, 1053 | Budapest, BU
„Elhatároztam, hogy írok rólad, hogy megírom a halálodat, megírom az életedet. Felteszem magamnak a kérdéseket, amiket neked nem mertem. Írok valamiről, ami mélységes tabuk alá esik, mert engem éppen a traumák és a tabuk felszínre hozása érdekel. Meggyógyítom magam a halálodból, és elgyászollak azon keresztül, hogy megpróbállak megérteni.”
A Sor(s)törés második alkalmán Babarczy Eszter Apám meghal című kötetén keresztül a gyászról, az ápolás mindennapjairól, egy nehéz, bántalmazásoktól sem mentes gyerek-szülő kapcsolatról lesz szó. A művészet lehet-e az elengedés eszköze? Segítheti-e a lezárást? Az est folyamán szó lesz arról, mit lehet kezdeni az örökséggel, vajon meddig van dolgunk mások életével és a tőlük örökül kapott hagyatékkal. Az elérhetetlen apa alakján keresztül azt is vizsgáljuk, vajon közelebb kerülhetünk-e a halál árnyékában ahhoz, aki egy életen át megnehezítette a létezésünket.
A beszélgetés résztvevői:
🔹Károlyi Csaba, irodalomkritikus, szerkesztő, az Élet és Irodalom főszerkesztő-helyettese
🔹Dr. Bene Katica orvos, személyközpontú tanácsadó, képzésben lévő család- és párterapeuta
🔹Moderátor: Száraz Eszter szerkesztő-rendező
🕰️ Időpont: április 21., kedd / 18:00
📍 Helyszín: PIM, Díszterem
A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet ezen az űrlapon keresztül tudsz megtenni: https://forms.gle/wdvpm557VrTYYk8d9
Where is it happening?
Károlyi utca 16., Budapest, Hungary, 1053Event Location & Nearby Stays:

















