Rodrigo Villagra - "Rhythm of Resilience"
Schedule
Sat Jul 19 2025 at 09:00 pm to 11:00 pm
UTC+02:00Location
C J Hambros plass 5, Oslo | Oslo, OS
Advertisement
Den kommende utgivelsen "Rhythm of Resilience" er en betydelig milepæl i Rodrigo Villagras karriere, og fremhever hans vekst som artist og hans dedikasjon til å hedre arven fra jazzens største. Kvartetten spiller swingende egne komponerte låter i ånden til Joe Henderson, Coltrane & the moderne NYC tradisjon jazz lyd. Med komposisjoner av Rodrigo Villagra og Frederik Villmow, blir lytterne transportert inn i en verden hvor tradisjon møter innovasjon.Albumet inneholder helt nytt material:
1. One (Rodrigo Villagra)
2. To Mom (Rodrigo Villagra)
3. Ode to Joe (Frederik Villmow)
4. Blues to Zawinul (Rodrigo Villagra)
5. The Change (Max Ionata)
6. Waltzin (Frederik Villmow)
7. Higgins (Frederik Villmow)
8. Crystal (Frederik Villmow)
://open.spotify.com/album/6X6SnuWW1JjOPAkHZLp5tS...
Tor Hammerø har skrevet en fin anmeldelse om albumet:
"I dette musikalske universet, som i stor grad har sine røtter og henter sin inspirasjon fra amerikansk 60-tallsjazz med ledestjerner som Coltrane, Shorter, Zawinul og en av Villmovs store helter, Billy Higgins, har de fire funnet fram til et uttrykk de har all grunn til å være stolt av." Tor Hammerø
https://torhammero.blogg.no/potente-saker.html?fbclid=IwY2xjawIlwwtleHRuA2FlbQIxMQABHVL8QEYIPV8JgC8pkdzkvqh3QwI-nszHV3vV5GjUHUhUDPyexI9umox5TA_aem_GZntcm9QEUfv1QIUV3tRNg
Erlend Kongtorp - saksofon
Saksofonisten Erlend Vangen Kongtorp er født og oppvokst i Odda,og utdanna ved jazzlinja i Trondheim. Tidlig ble han interessert imusikk, og er i dag en svært aktiv musiker i det norske jazzmiljøet. Han har spilt med musikere og prosjekter som Julian Haugland, Bjørn Alterhaug, Frederik Villmow, Espen Rud, Eyvind Wahlen, Øyvindland, Barrage, Eskild Okkenhaug Sekstett og Cosmic Swing.
Amund Stenøien -vibrafon
Vibrafonist for denne jazzkvartetten og har sluppet albumet “Coming to Pass” høsten 2023 med en ti-konserters releaseturné i Norge, Sverige og Skottland. Har spilt over 20 konserter til gode omtaler, blant annet på Oslo Jazzfestival, Edinburgh Jazz & Blues Festival og Jazzfest, og våren 2024 spilte de med gjester som Lage Lund og Michael Attias.
Rodrigo Villagra - kontrabass
Rodrigo Villagra, kontrabassist og elektrisk bassist opprinnelig fra Córdoba, Argentina. Hans reise innen musikk begynte i et av de beste musikkprogrammene i Córdoba, hvor han fikk omfattende opplæring som la et solid grunnlag for karrieren. Villagra har videreutviklet sine ferdigheter under veiledning av den anerkjente norske bassisten Arild Andersen. Villagra ́s opptredenshistorie er intet mindre enn imponerende. Han har turnert mye både innenlands og internasjonalt, og har samarbeidet med et mangfoldig utvalg av artister og ensembler. Bl.a Sjøforsvarets musikkorps, Live Foyn Friis (NO), Hege Saugstad (NO) Jarle Vespestad (NO) Elliott Randall (USA/UK), Atle Nymo(NO), Gunhild Seim (NO) Frank Brodahl (NO), Dave Edge (UK), og Frederik Villmow (GER/NO). hans rykte som en dynamisk og tilpasningsdyktig artist..
Frederik Villmow - trommer
Trommeslager Frederik Villmow er født i Köln, utdannet ved Jazzlinja ved NTNU Trondheim og bosatt i Oslo. Han har de siste årene samarbeidet med en rekke internasjonale musikere som Tomas Franck, Carl Winther, Vanisha Gould, Mats Holmquist Big Band, Chris Potter, og noen av landets fremste jazzmusikere som bl. a. Vigleik Storaas, Olga Konkova, Cecilie Grundt, Felix Peikli, Bjørn Vidar Solli, og John Pål Inderberg. I tillegg har han turnert bl a. i Skandinavia, England, Irland, Island, Nederland, Tyskland, Belgia, Frankrike, Kuwait og De forente arabiske Emirater. Plateutgivelsene hans har fått strålende tilbakemeldinger fra internasjonale presse som bl a Jazz UK, Jazzthing, og Japan Jazz Magazine.
Advertisement
Where is it happening?
C J Hambros plass 5, Oslo, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
