post-hudba + Hlavonožec + Shohaiko | 52. Mladá kamera Uničov
Schedule
Sat, 21 Mar, 2026 at 08:30 pm
UTC+01:00Location
Mladá kamera Uničov | Olomouc, OL
Advertisement
Závěrečný koncert / afterparty 52. ročníku festivalu Mladá kamera Uničov v malém sále kina Družba.——————
post-hudba
——————
Pražské alternativní duo post-hudba tvoří Tomáš Havlen (skladatel, multiinstrumentalista, producent) a Dominik Zezula (skladatel, textař, zpěvák). Po předchozí desce My všichni tady a teď, která stála na výrazných refrénech a uhlazené elektronické produkci, se na nejnovějším albu Nad prázdnou nocí kroužili sokoli vydávají do špinavějších vod post-punku, kytarových riffů a abstraktní gotiky. 🖤
Sokoli představují návrat ke kořenům — folk, špinavé kytary, zrnitý hluk a abstraktní texty. Popové refrény tam pořád jsou, ale trochu schované. Klíčovým tématem desky je Řád vs. Chaos — souboj, který se projevuje ve všech aspektech života. Jedním ze zdrojů je i mytologie Ursuly K. Le Guin a její koncept člověka ovládnutého stínem.
Album vychází na komunitním labelu Bad Names.
🎧 Spotify ↗ open.spotify.com/artist/3CIX3SArqMbEAsUiJI9Y5e
💿 Bandcamp ↗ post-hudba.bandcamp.com
📱 Instagram ↗ www.instagram.com/posthudba/
🌐 Web ↗ www.posthudba.cz
——————
Hlavonožec
——————
Třeskutá kombinace akustiky a elektroniky s texty, které tančí na hraně poezie, recitace a divokého hrdelního křiku. Housle, akordeon, synťák a kytara se setkaly a začaly spolu nekontrolovatelně souložit — zrodilo se něco, co má jen hlavu a nohy.
🎧 Spotify ↗ open.spotify.com/artist/7dGQqyWknAJ2UfSZw1hwzc
📱 Instagram ↗ www.instagram.com/hlavonozec_/
——————
Shohaiko
——————
Hardware live techno producer.
Hudební projekt Štěpána Doležala.
📱 Instagram ↗ www.instagram.com/stepandolezal/
▶️ YouTube ↗ www.youtube.com/playlist?list=PLrlLi-mKmdpL9pbO30WciwbGKbBrrvoQK
👉 ENGLISH 🇬🇧
Closing concert / afterparty of the 52nd edition of the Mladá kamera Uničov Festival in the small hall of Kino Družba.
——————
post-hudba
——————
Prague-based alternative duo post-hudba consists of Tomáš Havlen (composer, multi-instrumentalist, producer) and Dominik Zezula (composer, lyricist, vocalist). After their previous album My všichni tady a teď, built on strong refrains and polished electronic production, their newest record Nad prázdnou nocí kroužili sokoli ventures into dirtier territories of post-punk, guitar riffs and abstract goth atmospheres. 🖤
Sokoli marks a return to the roots — folk elements, dirty guitars, grainy noise and abstract lyrics. The pop refrains are still there, just a bit more hidden. The key theme of the album is Order vs. Chaos — a conflict that manifests itself in all aspects of life. One of the inspirations is also the mythology of Ursula K. Le Guin and her concept of a human being controlled by their shadow.
The album is released on the community label Bad Names.
——————
Hlavonožec
——————
A thunderous combination of acoustic and electronic sounds with lyrics dancing on the edge of poetry, recitation and wild throat screaming. Violin, accordion, synth and guitar met and began to uncontrollably copulate — and something was born that has only a head and legs.
——————
Shohaiko
——————
Hardware live techno producer. Music project of Štěpán Doležal.
Advertisement
Where is it happening?
Mladá kamera Uničov, Moravské náměstí 659, 783 91 Uničov, Česko, Olomouc, Czech RepublicEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
















