POP UPIN JOOGA & VIINI HYVINVOINTILOMA ESPANJASSA

Schedule

Sun, 20 Sep, 2026 at 07:00 am to Sat, 26 Sep, 2026 at 05:00 pm

UTC+02:00

Location

Málaga, Andalucia, España | Malaga, AN

Advertisement
POP UPIN JOOGA & VIINI HYVINVOINTILOMA ESPANJASSA


TORREMOLINOS, MALAGA, RONDA 20.9-26.9.2026

Tulevan syksyn toivottu uutuus, joogaa ja viiniä yhdistävä hyvinvointiloma suuntautuu Espanjan Malagan maakuntaan, Torremolinoksen kaupunkiin ja upeista viineistään tunnetulle Rondan viinialueelle.
Pop Upin järjestämän jooga- ja hyvinvointiohjelman sekä viinitilavierailujen, luentojen ja tastingien lisäksi jää aikaa tutustua kaupungin tarjontaan – historiaan, kulttuuriin ja taiteeseen.
Mukaan voit lähteä yksin tai kavereiden kanssa – Pop Upin porukkaan kaikki ovat tervetulleita! Aiempaa kokemusta et tarvitse! Opettajina Espanjassa toimivat kokeneet reissuopet Pop Upin Maria ja viinitilavierailuista huolehtiva sommelier Anniina. Ryhmäkoko pidetään tuttuun tapaan mukavana ja uusi kavereita saa varmasti.

OHJELMA

* Sunnuntai 20.9.2026
Saapuminen ja yhteinen illallinen ja tutustuminen.

* Maanantai 21.9.2026
Aloitamme loman rauhallisella ja matkasta palauttavalla aamujoogalla. Tänä aamuna sinulla on myös mahdollisuus aloittaa harjoitus 30min aiemmin ”Just sitting- harjoituksella”. Joogaamme sään salliessa aina ulkona ja tankkaamme aurinkoa talvea varten. Tunnin jälkeen nautimme yhdessä hotellin buffet-aamiaisen, jota seuraa yhteinen alkuinfo ja matkaporukkaan tutustuminen.

Päivällä sinulla on omaa aikaa. Voit loikoilla hotellilla maisemia ihaillen ja rennosti lomaa aloitellen tai lähteä tutustumaan Torremolinoksen kaupunkiin. Illalla kokoonnumme iltajoogaan, joka sekin pidetään sään salliessa ulkona. Iltajooga on rauhallinen Hatha-Jooga – tunti.

* Tiistai 22.9.2026
Aamujoogana tarjoillaan voimakas ja moderni Hatha Jooga, jonka voit aloittaa tuttuun tapaan 30min aiemmin meditaatiolla. Päivällä kutsuu joko kaupungin humu, rannat tai nähtävyydet! Malagan kaupunki sijaitsee helposti noin 30min junayhteyden päässä ja matkalta löytyy myös iso outlet Plaza Major ostoksia varten – tänne voisimme suunnata halukkaiden kanssa yhdessä! Illalla teemme rauhallisen Yin- joogan.

* Keskiviikko 23.9.2026- viinitila vierailut
Aamulla joogaamme reippaan Flow harjoituksen ja nautimme aamiaisen. Tämän jälkeen suuntaamme Anniinan asiantuntevassa opastuksessa Rondan alueen viinitiloille. Tutustumme kahteen erilaiseen viinitilaan, viinitarhoihin ja totta kai maistelemme tilan viinejä. Lisäksi nautimme tapas-lounaan jälkiruokineen. Tilavierailujen jälkeen ehdimme myös piipahtaa Rondan kaupungissa ja ihailla kuuluisia näköaloja ja huikeaa rotkoa, josta koko Rondan alue on tunnettu.
Ensimmäinen tilavierailu: Bodega Garcia Hidalgo
Perheomisteinen ja tunnelmallinen viinitila. Pääsemme opastetulle kierrokselle viinitarhoille, kellareihin ja viininvalmistustiloihin. Nautimme tapas-lounaan jälkiruokineen. Totta kai maistelemme tilan viinejä.

Toinen tilavierailu Bodega Kieninger
Pieni ja perheomisteinen artesaani-viinitila, joka tunnetaan luonnollisista ja biodynaamisista viineistään. Tilakierroksen aikana tutustumme viinitarhoihin ja niiden rypälelajikkeisiin, kuulemme luonnonmukaisesta viininkasvatuksesta ja totta kai nautimme viinitastingista.

* Torstai 24.9.2026 – PYÖRÄILYPÄIVÄ – omakustanne (tästä lisää infoa tulossa)
Aamun harjoitus kulkee nimellä “Ihana Aamu” eli lempeä ja kehoa huoltava harjoitus – tänään sinulla on mahdollisuus aloittaa 30min aiemmin “just sitting”- meditaatiolla. Päivällä sinulla on mahdollisuus lomailla kaikessa rauhassa, shoppailla tuliaisia tai rentoutua hotellin Spa-osastolla. Tai, voit hypätä pyörän selkään mukavalle pyöräretkelle! Retki on omakustanteinen ja saat lisäinfoa lähempänä reissua!
Illalla rauhoitumme taas matolle erilaisten liikkuvuusharjoitteiden ja venyttelyn parissa – samalla opitaan, miksi jotkin alueet kiristyvät helpommin ja millainen venyttely ja liikkuvuusharjoittelu auttaa. Illalliselle voit suunnata johonkin kylän upeista ravintoloista tai nauttia illallisen hotellilla.


* Perjantai 25.9.2026 – Wine tasting & “Espanjan parhaat viinialueet-luento”
Aamujoogana tarjoillaan voimakas ja moderni Hatha Jooga – aloittaa voit tuttuun tapaan 30min aiemmin meditaatiolla. Illalla rauhoitumme lempeämmän harjoituksen parissa. Päivällä sinulla on omaa aikaa vaikka vain lepäillä, nauttia Spa-hoidoista, shoppailla, urheilla, retkeillä – mikä vain tässä vaiheessa lomaa tuntuu hyvältä ajatukselta. Iltapäivällä järjestämme Anniinan johdolla viinillisen ”Espanjan-ympärysmatkan”, jossa tutustumme Espanjaan viinimaana, maistelemme viinejä Espanjan klassisilta viinialueilta ja kuulemme hienoja tarinoita viinien takaa. Lisäksi saamme vinkkejä viinin ja ruoan yhteensovittamiseen.

* Lauantai 26.9.2026
Paluu kotiin ihanan ja rentouttavan loman jälkeen!

Matkaa varten tehdään oma wa- ryhmä jossa on helppo sopia yhteisiä lähtöjä omatoimiretkille!

Pääset siis kokemaan rauhallista ja vomakkaampaa Hatha- joogaa, vauhdikasta Flow- joogaa, rentoa, palauttavaa restoratiivista Yin- joogaa, venyttelyä, kehonpainoharjoittelua. Opit palasen joogan filosofiasta, meditaatiosta. Puhumattakaan Espanjan auringosta, ruoasta ja juomasta sekä hyvästä seurasta…
Tunnit on suunniteltu niin, että ne sopivat kaikille, mitään aiempaa kokemusta et tarvitse! Mukaan tarvitset joogamaton/viltin/rantapyyhkeen/alustan, mukavat treenivaatteet, harjoitukset tehdään avojaloin. Opettajina Pop Upin Maria ja Anniina (WineandBeyond.fi)!

LENNOT
20.9. AY 436 OULU HELSINKI 1050 1150
20.9. AY1671 HELSINKI MALAGA 1305 1650
26.9. AY1672 MALAGA HELSINKI 1030 1605
26.9. AY 443 HELSINKI OULU 1650 1755

HOTELLI
Viihtyisä ja tasokas Hotelli MS Amaragua 4* sijaitsee erinomaisella paikalla aivan La Carihuelan hiekkarannan tuntumassa, tarjoten loistavat puitteet joogahetkiin. Hotellilta on vain lyhyt kävelymatka rantakadun ravintoloihin ja kauppoihin. Hotellin suurella uima-allasalueella on joogamahdollisuus riippuen kellonajoista (ennen tai jälkeen aurinkotuolien asettelua paikalleen). Hotellilla on myös sisäuima-allas, jacuzzi, sauna sekä kuntosali (käytöstä ei lisämaksua). Standard-huoneet ovat viihtyisät ja valoisat. Huoneet on sisustettu klassisen tyylikkäästi. Varusteluun kuuluu: Ilmastointi ja lämmitys, Taulu-TV, satelliittikanavat, Maksuton Wi-Fi, Minibaari ja tallelokero, Kylpyhuone, jossa amme tai suihku, hiustenkuivaaja ja kylpytuotteet.

HINTA
Matkan hinta per hlö EUR 2150/ kahden hengen huoneessa Oulusta
Matkan hinta per hlö EUR 2850/ yhden hengen huoneessa Oulusta

Hinta sisältää:
• Finnairin lennot Oulu-Helsinki-Malaga-Helsinki-Oulu, mikäli lähtö Helsingistä, niin hinta on 80 eur/hlö edullisempi
• matkatavara 1 x 23 kg ruumaan ja 1 x 8 kg käsimatkatavara per hlö
• majoitus 4* hotellissa 6 yötä
• puolihoito (aamiainen ja illallinen)
• lentokenttäkuljetukset menopaluu
• kokopäiväretki Rondaan sisältäen viininmaistiaiset ja lounaan
• jooga- ja viiniohjelma kuten mainittu
• verot

Hinta ei sisällä:
• matkavakuutusta, jonka ottamista suosittelemme kaikille matkustajille

Maksut ja matkaehdot:
• ennakkomaksu on 350 € / henkilö ja laskutetaan viikon kuluessa varauksesta
• loppumaksu matkasta on 45 vrk ennen matkan alkua
• matka on Suomen Kuluttajaviraston valmismatkavakuuden piirissä
• pidätämme oikeuden hinnan ja ohjelman muutoksiin meistä riippumattomista syistä
• ryhmä vaatii toteutuakseen vähintään 16 matkustajaa

Peruutusehdot:
• ennakkomaksun maksamisen jälkeen peruutuskuluna pidetään 250 €/hlö, mikäli matka perutaan viimeistään 6.8.2026
• mikäli matka alkuun on 45vrk-30vrk, veloitamme matka hinnasta 50%
• kun matkan alkuun on vähemmän kuin 30 vrk veloitamme koko matkan hinnan

MATKAVARAUKSET
Nummelan matkatoimisto/Marjo Halen
09-22522515
[email protected]
Vastuullinen matkajärjestäjä Vihdin Liikenne Oy/Nummelan matkatoimisto (KuVi 4074/00/MjMv)
Advertisement

Where is it happening?

Málaga, Andalucia, España, Málaga, Spain, Malaga

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Pop Up Yoga Rovaniemi

Host or Publisher Pop Up Yoga Rovaniemi

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Malaga

                   EL PUEBLO MUSEO
Sat, 26 Sep at 09:30 am EL PUEBLO MUSEO

Comisaría Provincial De Málaga

TRIPS-ADVENTURES SPORTS
Queralt Lahoz in M\u00e1laga
Sat, 26 Sep at 08:00 pm Queralt Lahoz in Málaga

La Térmica

CONCERTS MUSIC
AFROFESTIVAL MALAGA 11TH EDITION (OFFICIAL EVENT - BUTTERFLIES)
Tue, 29 Sep at 12:00 pm AFROFESTIVAL MALAGA 11TH EDITION (OFFICIAL EVENT - BUTTERFLIES)

Calle Nidos, 29620 Málaga, Spain

Luminous Party Run: Conoce gente en una carrera nocturna llena de ne\u00f3n
Fri, 02 Oct at 07:30 pm Luminous Party Run: Conoce gente en una carrera nocturna llena de neón

Localización Secreta Málaga

SPORTS
Espect\u00e1culo de caballos + flamenco + cena| Horse show + flamenco + dinner
Wed, 01 Mar at 05:45 pm Espectáculo de caballos + flamenco + cena| Horse show + flamenco + dinner

Ritmo A Caballo & Andalusian Night

SPORTS
Mundo Lingo Huelin
Thu, 21 May Mundo Lingo Huelin

Ohara Irish Pub

Wine Tasting and Tapas \/ Cata de Vinos y Tapas
Mon, 25 May Wine Tasting and Tapas / Cata de Vinos y Tapas

Billie's Piano Bar and Speakeasy

MUSIC FOOD-DRINKS
Mindfulness Yoga Retreat in Spain with Carliann Langley & Megan Marcelle
Sun, 31 May at 04:00 pm Mindfulness Yoga Retreat in Spain with Carliann Langley & Megan Marcelle

Santillan Retreat

HEALTH-WELLNESS MEDITATION
Late Spring Coffee Cupping
Wed, 03 Jun at 06:00 pm Late Spring Coffee Cupping

C. Hilera, 9

FITNESS
Amor Andalucia 2026
Thu, 04 Jun at 06:00 pm Amor Andalucia 2026

Camino de Alhaurín El Grande, 29130 Alhaurín de la Torre (Málaga), España

PARTIES ENTERTAINMENT
BOLONIA SALVAJE
Sat, 06 Jun at 09:00 am BOLONIA SALVAJE

Comisaría Provincial De Málaga

TRIPS-ADVENTURES SPORTS
VISITA DEGUSTACI\u00d3N MUSEO AT\u00daN BARBATE & ZAHARA DE LOS ATUNES
Sat, 13 Jun at 09:00 am VISITA DEGUSTACIÓN MUSEO ATÚN BARBATE & ZAHARA DE LOS ATUNES

Comisaría Provincial De Málaga

TRIPS-ADVENTURES PERFORMANCES
Ke\u010f sa \u017eeny stretn\u00fa na Ferii \ud83d\udc83letn\u00e1 dovolenka  Malaga \ud83e\ude75Andal\u00fazia \ud83e\ude75
Thu, 13 Aug at 04:00 pm Keď sa ženy stretnú na Ferii 💃letná dovolenka Malaga 🩵Andalúzia 🩵

Málaga, Andalucia, España

10th EDITION Dance Trip to M\u00e1laga with La Luna Latina
Wed, 09 Sep at 12:00 pm 10th EDITION Dance Trip to Málaga with La Luna Latina

Málaga, España

WORKSHOPS TRIPS-ADVENTURES
Aura International Women Retreat 5 Days in Malaga
Wed, 16 Sep at 03:00 pm Aura International Women Retreat 5 Days in Malaga

Villa Fahala

HEALTH-WELLNESS MEDITATION
POP UPIN JOOGA & VIINI HYVINVOINTILOMA ESPANJASSA
Sun, 20 Sep at 07:00 am POP UPIN JOOGA & VIINI HYVINVOINTILOMA ESPANJASSA

Málaga, Andalucia, España

FOOD-DRINKS WINE-TASTING
La Cena Criminal
Sat, 14 Nov at 08:00 pm La Cena Criminal

La Finca Restaurante

ART THEATRE

What's Happening Next in Malaga?

Discover Malaga Events