Nosework nybegynnerkurs med Everydaydog
Schedule
Wed Mar 04 2026 at 07:30 pm to 09:30 pm
UTC+01:00Location
Pawer Hundesportsenter | Bergen, HO
Advertisement
Nosework er en hundesport der hunden lærer seg å søke etter bestemte lukter.Sporten ble utviklet for pensjonerte tjenestehunder, og ble etterhvert brukt på shelterhunder. Målet var å skape en enkel og gøy måte å lære familiehunder søksarbeid. Å hva er gøyere enn å søke frem sin beste belønning?
Det er derfor din hund på dette kurset får søke etter sin favoritt belønning, enten det er mat eller leke i innlæringen. I starten vil vi benytte søk i pappesker for å øke hundens fokus og begrense miljøet. Senere vil søket i pappesker være etter lukt og belønningen!
Vi trener en og en hund i hallen om gangen slik at det vil passe for alle hunder.
Vi vil starte med maks 30 min teori. I denne tiden og tiden hunden har sine pauser skjer det i bilen. Resten av tiden er kun praktisk trening.
Dato og tidspunkt:
Onsdag 4.mar 1930-2130
Onsdag 11.mars kl 1930-2130
Onsdag 18. mars kl 1930-2130
Sted: Innendørs i Åsane hos Pawer Hundesenter, Litleåsvegen 49
Pris: 2500
Kurset inkluderer lufttett beholder og laging av lukt.
Tiden forutsetter fulltegnet kurs.
Advertisement
Where is it happening?
Pawer Hundesportsenter, litlåsvegen 49,Bergen, Hordaland, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.



















