Nat i naturen i Fladbro Skov
Schedule
Sat, 05 Sep, 2026 at 04:00 pm to Sun, 06 Sep, 2026 at 10:00 am
UTC+02:00Location
Gudenåvej 20, 8920 Randers, Denmark | Mygind, AR
Advertisement
Vi mødes i Fladbro Skov til en spændende og oplevelsesrig nat i naturen. Vi starter med at sætte camp op – der er mulighed for at sove i shelter, låne overdækket hængekøje eller medbringe eget telt. Herefter laver vi mad over bål i fællesskab, og alle hjælper til.Når mørket falder på, tilbyder vi forskellige aktiviteter:
– Lytte efter flagermus
– Refleksløb
– Snitteri ved bålet
– Kigge på stjerner
– Udesidning med godnathistorie
… og mere. I vælger selv, hvad I vil deltage i.
Næste morgen vågner vi sammen med skoven, laver fælles morgenmad og pakker vores camp ned. Alle hjælper til, så vi er klar til at gå hjem kl. 10.00.
Turen henvender sig til børnefamilier.
Det er muligt at låne hængekøjer, soveposer og liggeunderlag. Skriv ved tilmelding, hvad I ønsker at låne (begrænset antal), og om I medbringer eget telt.
Medbring: Lag‑på‑lag tøj efter vejret, drikkedunk og snacks
Pris: 100 kr. pr. voksen / 50 kr. pr. barn
Mødested: Fladbro Skov, ved Skovhuset
Tilmeldingsfrist: Fredag d. 28. august, kl. 9.00
Advertisement
Where is it happening?
Gudenåvej 20, 8920 Randers, Denmark, Gudenåvej 20, 8920 Randers NV, Danmark, Mygind, DenmarkEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.






