LUBLIN "Splot Światów": Trasa CZARNY BEZ & UKĆ + ŹRENICE // Graffiti

Schedule

Sat, 21 Mar, 2026 at 07:00 pm

UTC+01:00

Location

Klub Graffiti | Lublin, LU

Advertisement
Czarny Bez i UKĆ łączą siły, by zabrać publiczność w wyjątkową podróż przez mrok, emocje i muzyczne bezkompromisowe wizje. Spotkanie futurystyczno-plemiennej estetyki Czarnego Bzu – z jego potężnymi gitarami, białym śpiewem i industrialnym pulsem – z odważną, emocjonalnie naładowaną ekspresją UKĆ, jednego z najbardziej dyskutowanych projektów polskiej sceny metalowej ostatnich lat, zapowiada wieczór pełen intensywności i artystycznej odwagi. Ta wspólna trasa to zderzenie dwóch światów, które łączy jedno: pragnienie przekraczania granic i tworzenia muzyki, która zostaje z odbiorcą na długo po ostatnim dźwięku.
🎪 GDZIE: Lublin - Klub Graffiti
📅 KIEDY: 21 marca 2026 (sob)
⏰ DRZWI: 18:00
💥 START: 19:00
🎟️ BILETY 60-90 PLN
Bilety on-line 70 PLN; w dniu koncertu na bramce i on-line 90 PLN (do cen biletów on-line doliczana jest opłata serwisowa!) STUDENCI i UCZNIOWIE bilety w cenie 60 PLN w przedsprzedaży i w dniu koncertu (wymagane okazanie legitymacji na bramce klubu)
⏱️ LINE-UP:
18:30 - otwarcie klubu
19:00-19:40 ŹRENICE
19:55-20:55 UKĆ
21:10-22:30 CZARNY BEZ
𝗖𝗭𝗔𝗥𝗡𝗬 𝗕𝗘𝗭 zaprasza w muzyczną podróż do czasów mało znanych, zapomnianych, opowieści o prasłowiańskich zwyczajach, wierzeniach, lękach i odwadze. Mocne gitarowe riffy, folkowy kobiecy głos z elementami białego śpiewu, industrialna elektronika i przeszywająca perkusja to znak rozpoznawczy grupy . Stroje sceniczne nawiązują do futurystycznego klimatu rave, goth, steam punk a dehumanizujące maski męskiej części grupy odnoszą się do motywu fantastycznego, alternatywnej historią kwartetu osadzonej w dystopijnym świecie, gdzie po wielu kataklizmach i wojnach ludzie znów wracają do plemiennego ustroju, bliskości z naturą i powrotu więzi międzyludzkich. Czas zatoczył kolejny krąg a przyszłość i przeszłość jest tu i teraz.
🌒 FB: https://www.facebook.com/grupaczarnybez
🌀 IG: https://www.instagram.com/czarnybez__official/
🍃 YT: https://www.youtube.com/@CzarnyBezOfficial
Są tacy, którzy twierdzą, że 𝗨𝗞Ć podzielił polski metal na pół. Odważne, niekonwencjonalne teksty oraz szerokie spojrzenie na muzykę stały się powodem wielu kontrowersji, co sprawiło, że UKĆ szybko stał się jednym z gorętszych debiutantów ostatnich lat. Album "Coming Out" podzielił nie tylko fanów metalu, ale i redaktorów muzycznych, którzy obdarowali krążek zarówno skrajnie najwyższymi, jak i najniższymi notami, zgodnie podkreślając, że podobnego zjawiska nie było od wielu lat. UKĆ to autorski projekt, za który odpowiada Łukasz Icanraz Sarnacki, znany m.in. z CORRUPTION, DEVILISH IMPRESSIONS, HERMH czy CHRIST AGONY. Z racji jednoosobowego charakteru, Łukasz ze swoją muzyką miał nigdy nie wychylić się poza mury studia nagraniowego. Zaraz po premierze płyty pojawiły się pierwsze propozycje przeniesienia UKĆ na deski sceniczne, co zaowocowało skompletowaniem składu koncertowego. Zespół ma na swoim koncie koncerty zarówno w Polsce jak i za granicą, a wydarzenia te są przesiąknięte potężnym ładunkiem emocjonalnym utkanym z najprawdziwszych uczuć. UKĆ to metal, który nie wstydzi się wrażliwości.
⚫ FB: https://www.facebook.com/ukc.comingout
🌪️ IG: https://www.instagram.com/ukcband/
🔥 YT: https://www.youtube.com/@ukcofficial40
Pomysł na Ź𝗥𝗘𝗡𝗜𝗖𝗘 narodził się w czerwcu 2022 roku, zaraz po ostatnim koncercie poprzedniego zespołu czterech muzyków grupy, którzy zdecydowali się zakończyć działalność pod dotychczasowym szyldem. Przez kolejne miesiące kwartet szlifował aranżacje instrumentalnej warstwy albumu „Śnienie”, równocześnie nie zaprzestając poszukiwań odpowiedniej osoby mającej wziąć na siebie obowiązki wokalne. W 2024 do chłopaków dołączyła wokalistka, co przyśpieszyło prace nad materiałem.
Na debiutanckim albumie pt. „Śnienie” muzycy łączą ze sobą wypadkową wpływów zaczerpniętych m.in. z alternatywnego rocka i metalu, post rocka, black oraz sludge metalu czy też szeroko pojmowanego folkloru tudzież baśniowości.
Źrenice — bramy między światem wewnętrznym a zewnętrznym, przez które przenika blask. To one czuwają nad tym, ile jasności i cienia jest potrzebne, by zachować równowagę.
Źrenice to zespół balansujący między światłem a mrokiem — tam, gdzie obrazy stają się dźwiękiem, a widzialne spotyka się z niewidzialnym.
☠️ FB: https://www.facebook.com/zrenice.band
🌜 IG: https://www.instagram.com/zrenice.band/
⚡ YT:

________________________
PATRONAT MEDIALNY:
Hells Horde, Kvlt, Metal Music Attack, Independent .pl, Metal Duma Productions, Z Innej Bajki, RocKamila, Wiara Rocka, heavyrock .pl, rock3miasto .pl, Projekt Events, Rock Kompas, MetalSide, MetalRulez, Strefa Music Art., LupusUnleashed, Szarpidrut PL, Rock Rebelia - Niezależny Front Rockowy, Music Wolves, Televizornia, Skoncertowana Gazeta Muzyczna, Go Giga, Heavy Metal Pages, 3winyle, Audycja Runo, Radio Armageddon, Metal News Polska, ISAP Słowiańska Agencja Informacyjna.
Advertisement

Where is it happening?

Klub Graffiti, ulica Bernardyńska 3, 20-005 Lublin, Polska, Lublin, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Roadhog Booking

Host or Publisher Roadhog Booking

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Lublin

\u015awiatowy Dzie\u0144 Lalkarstwa
Sat, 21 Mar at 01:00 pm Światowy Dzień Lalkarstwa

Rynek 8, 20-111 Lublin, Poland

Wyk\u0142ad meteo z Arkiem Adamczukiem
Sat, 21 Mar at 04:00 pm Wykład meteo z Arkiem Adamczukiem

ul. Montażowa 16 pok. 15, 20-214 Lublin, Poland

Czubaki - premiera dzielnicowej gry karcianej
Sat, 21 Mar at 04:00 pm Czubaki - premiera dzielnicowej gry karcianej

Wyżynna 16, 20-560 Lublin, Poland

\u201eTristan i Izolda\u201d Richard Wagner \/ MET: Live in HD 2025\/2026
Sat, 21 Mar at 05:00 pm „Tristan i Izolda” Richard Wagner / MET: Live in HD 2025/2026

ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin, Poland

Lublin Jazz prezentuje: Jazzpospolita \u2013 premiera albumu Kosmopolis
Sat, 21 Mar at 07:30 pm Lublin Jazz prezentuje: Jazzpospolita – premiera albumu Kosmopolis

Peowiaków 12, 20-007 Lublin, Poland

MUSIC ENTERTAINMENT
PASJA WED\u0141UG \u015aW. JANA BWV 245 \/ Johann Sebastian Bach
Sat, 21 Mar at 07:30 pm PASJA WEDŁUG ŚW. JANA BWV 245 / Johann Sebastian Bach

Bazylika Dominikanów W Lublinie

ART LITERARY-ART
Koncert Grupa GO\u015aCIE \/ Kultowa \/ 21 marca 2026 \/ godz.20:00
Sat, 21 Mar at 08:00 pm Koncert Grupa GOŚCIE / Kultowa / 21 marca 2026 / godz.20:00

Kultowa Klubokawiarnia

CONCERTS
Sensoria - Diverse Techno Music
Sat, 21 Mar at 10:00 pm Sensoria - Diverse Techno Music

Legendarium

LUBLIN "Splot \u015awiat\u00f3w": Trasa CZARNY BEZ & UK\u0106 + \u0179RENICE \/\/ Graffiti
Sat, 21 Mar at 07:00 pm LUBLIN "Splot Światów": Trasa CZARNY BEZ & UKĆ + ŹRENICE // Graffiti

Klub Graffiti

ART RAVES

What's Happening Next in Lublin?

Discover Lublin Events