Lezing Natuuramnesie - Guido Tack
Schedule
Fri, 06 Feb, 2026 at 07:30 pm
UTC+01:00Location
Lotharingenstraat 1, 9700 Oudenaarde, Belgium | Oudenaarde, OV
Advertisement
๐๐๐ญ๐ฎ๐ฎ๐ซ๐๐ฆ๐ง๐๐ฌ๐ข๐, ๐จ๐ฏ๐๐ซ ๐๐ ๐ฏ๐๐ซ๐ ๐๐ญ๐๐ง ๐ฐ๐๐ซ๐๐ฅ๐ ๐ฏ๐๐ง ๐๐ฆ๐ข๐ฅ๐ ๐๐ฅ๐๐ฎ๐ฌ.We lijden collectief aan โnatuuramnesieโ, een vergeten verbondenheid met het landschap van vroeger. We zijn vergeten hoe rijk het landschap en de natuur vroeger waren. Historisch-ecologisch onderzoek kan daaraan verhelpen. Een van de informatiebronnen daarvoor is analyse van oude kunst. Guido Tack laat zien hoe kunst ons kan helpen dat geheugen te herstellen. Emile Claus wist als geen ander de sfeer en het 19de-eeuwse cultuur- en natuurlandschap weer te geven. De accuraatheid en vertrouwdheid waarmee Claus zijn themaโs weergaf droegen ontegensprekelijk bij tot de kracht van zijn doeken.
Historisch ecoloog Guido Tack neemt je mee in de wereld van schilder Emile Claus en toont aan de hand van diens werken hoe onze kijk op natuur, landbouw, erfgoed en landschap drastisch is veranderd. Wat zien we wanneer we naar een schilderij kijken? En wat zien we niet meer in het landschap rondom ons? Een boeiende lezing vol inzichten en verrassende observaties!
Historisch ecoloog en landschapsexpert Guido Tack groeide uit tot een pionier van het bosonderzoek in Vlaanderen. Vanuit zijn expertise in historische ecologie, als erfgoedconsulent bij het Vlaamse agentschap Onroerend Erfgoed en als vrijwilliger bij Natuurpunt is hij een spilfiguur in de natuur-conservatie van de Vlaamse Ardennen en de bezieler van het natuurreservaat Bos tโ Ename, opgericht in 1992.
Een ticket kost 5 euro: schrijf je snel in via de ticketlink in dit evenement.
Advertisement
Where is it happening?
Lotharingenstraat 1, 9700 Oudenaarde, Belgium, Lotharingenstraat 1, 9700 Oudenaarde, Belgiรซ, Oudenaarde, BelgiumEvent Location & Nearby Stays:
Know whatโs Happening Next โ before everyone else does.





