Lezing: Exoplaneten en de zoektocht naar buitenaards leven

Schedule

Fri Jan 15 2027 at 08:00 pm to 10:00 pm

UTC+01:00
Location

Het Groene Huis | Amersfoort, UT

Advertisement
Duik mee in de wereld van exoplaneten en ontdek of we echt alleen zijn in het heelal!
About this Event

over de lezing:

Zijn wij alleen in het heelal?

Al eeuwenlang stellen mensen zich deze fascinerende vraag. Dankzij de spectaculaire ontdekking van vele exoplaneten weten we inmiddels dat planeten rond andere sterren heel gewoon zijn. Maar betekent dat ook dat er ergens anders leven bestaat?

Tijdens deze inspirerende lezing neemt prof. dr. Ignas Snellen, wetenschappelijk directeur van de Leidse Sterrewacht en winnaar van de Spinozapremie, je mee naar de grenzen van de moderne sterrenkunde.

Je ontdekt:

  • hoe astronomen exoplaneten opsporen;
  • hoe we atmosferen van verre planeten kunnen onderzoeken;
  • waarom vloeibaar water zo belangrijk is voor leven;
  • welke plekken in ons eigen zonnestelsel kansrijk zijn voor eenvoudig leven;
  • en hoe nieuwe telescopen ons steeds dichter bij het beantwoorden van de vraag brengen: Zijn wij alleen in het heelal?

Met behulp van indrukwekkende beelden en begrijpelijke uitleg laat Ignas Snellen zien hoe de zoektocht naar buitenaards leven is veranderd van sciencefiction naar serieuze wetenschap. Misschien beleven we in de komende decennia wel één van de grootste ontdekkingen uit de geschiedenis: het eerste bewijs van leven buiten de aarde.

Deze lezing is geschikt voor iedereen met interesse in sterrenkunde, ruimtevaart en wetenschap. Voorkennis is niet nodig.

Foto Credits: Illustration: Unsplash ( NASA and ESA; Science: NASA, ESA, and D. Sing (University of Exeter)



Event Photos

Over de spreker

Prof. dr. Ignas Snellen is wetenschappelijk directeur van de Leidse Sterrewacht en wereldwijd bekend om zijn onderzoek naar exoplaneten. Hij ontwikkelde vernieuwende technieken om atmosferen van verre planeten te bestuderen en ontving in 2022 de Spinozapremie, de hoogste Nederlandse onderscheiding voor wetenschappelijk onderzoek.


Praktische informatie:


Locatie: Het Groene Huis te Amersfoort.

Adres: Schothorsterlaan 21, 3822 NA Amersfoort.

Datum: Vrijdag 15 januari 2027.

Tijd: 20:00 uur (de zaal opent om 19:30 uur) tot 22:00 uur.

Toegang: €7,50 – Leden gratis!

Aanmelden via Eventbrite Link

https://www.eventbrite.nl/e/lezing-exoplaneten-en-de-zoektocht-naar-buitenaards-leven-tickets-1997807042644?aff=web


Vriendelijke groet,

Belal Shadid

Namens P&O werkgroep

Sterrenwacht Midden-Nederland




Advertisement

Where is it happening?

Het Groene Huis, 21 Schothorsterlaan, Amersfoort, Netherlands

Event Location & Nearby Stays:

Tickets

EUR 7.50

Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Sterrenwacht Midden-Nederland
Host or PublisherSterrenwacht Midden-Nederland

Ask AI if this event suits you