Kvinner i fokus: Fra stress til ro - forstå kroppen og nervesystemet
I dette foredraget ser vi nærmere på kroppens nervesystem, sympatikus og parasympatikus, vagusnerven og hvordan kroppen veksler mellom aktivering, trygghet og hvile. Vi utforsker sammenhengen mellom stress, pust, spenninger, bekkenbunn og kvinnehelse, og hvordan kroppen kan brukes som en vei til mer ro og balanse.
Du får også enkle, konkrete verktøy som kan brukes i hverdagen for å støtte nervesystemet og skape mer rom for ro.
Ingvild Stallemo er fysioterapeut med videreutdanning innen bekkenbunnsdysfunksjon og bekkenleddsmerter, personlig trener og yogalærer. I tillegg studerer hun sexologi ved Universitetet i Agder.
Gjennom mange år med kropp, bevegelse og kvinnehelse har Ingvild blitt spesielt opptatt av hvordan stress, nervesystemet og livssituasjonen vår påvirker kroppen, og hvordan kroppslige verktøy kan bidra til økt trygghet, bedre funksjon og livskvalitet.
Hun er også mamma til to jenter, og både faglig og personlig er hun opptatt av kvinnehelse gjennom ulike faser av livet.
📅 Tirsdag 6. oktober kl. 17.00–19.00
📍 Kvinnehelsehuset - 1 etg
Kvinner i fokus er gratis og åpent for alle - alle kjønn er velkommen.
📌 Noter datoen i kalenderen, og del gjerne arrangementet med andre som kan være interesserte.
Påmelding: Trykk «Skal» på arrangementet.
Where is it happening?
Event Location & Nearby Stays:



















