Krízisinformált továbbképzés segítő szakembereknek II.
Schedule
Wed Nov 06 2024 at 04:30 pm
UTC+01:00Location
Coachingcentrum | Budapest, BU
Advertisement
A krízisinformált-coach képzésünk első részében arra kerestük közösen a választ, hogy miként tudjuk megteremteni az optimális feltételeit a lélektani krízisben/krízishelyzetben rejlő fejlődési – növekedési potenciál kibontakoztatásának. A legmodernebb elméleti alapvetéseken, fogalmi ismereteken túl a krízisben rejlő fejlődési potenciált kiaknázó szemlélet elsajátítására helyeztünk nagy hangsúlyt. A gyakorlatok pedig segítettek minket abban, hogy kellő érzékenységgel alkalmazzuk új megközelítésünket a segítő és coaching folyamatban és a coachee-val való munkában, egyéni vagy szervezeti kontextusban.A képzés második, az elsőre ráépülő fázisában új kontextusban gondolkodunk a krízisről, olyan egzisztenciális alapproblémák segítségével, mint többek között V. Frankl szenvedő embere, a jaspersi határhelyzet, a transzcendentálás, a rossz, a szorongás és a reménytelenség kiekegaardi felfogása, a heideggeri „létfejtés” és „felfedő lét” létmódjai és az értelemkeresés, valamint Hamvas Béla világválságról alkotott koncepciója.
A második fázis a krízisintervenció szakmai tevékenysége során a segítő személyét, egzisztenciális alapkérdésekhez való viszonyát és az emberi létezés kiteljesedéséhez kapcsolódó beállítódását helyezi középpontba. Megközelítésünkben a lélektani krízis jelensége a lét és létezésünk alapkérdéseivel való kapcsolatunkat definiálhatja. A krízistanácsadás folyamata során kibontakozó interszubjektív tér fejlődési – fejlesztési potenciálja kiemelkedő, a felmerülő alternatívák kibontása révén mélységeiben tekinthetünk önmagunkra, s ennek nem csupán a kliens, a szakember is alanya, mely a szakmai önismeret kiemelt területe.
E reflektív fejlődési folyamat során felmerülő kérdések és kihívások egyes szignifikáns témaköreit kívánjuk áttekinteni: azt vizsgáljuk, milyen szerepe van a szakmai-módszertani szabályokat alkalmazó segítő mentális és spirituális jóllétének, hangoltságának, milyen a változáshoz való viszonya általában, miként konstruálódik számára a kontroll, a biztonságra törekvés, az azonnaliság, a „jelen-lenni-tudás”, a kreativitás, a radikális nyitottság és elfogadás ill. befogadás, a határhelyzetekhez való viszony, a félelem és szorongás, a felelősség, a remény és a döntésekhez kapcsolódó benső dilemmái.
KIKET VÁRUNK?
A krízisinformált továbbképzésünk második szakaszába azokat a coachokat, segítő szakembereket, szabadúszó tanácsadókat, fejlesztőket és trénereket várjuk, akik 2024 telén vagy tavaszán elvégezték a képzés első modulját.
OKTATÓ
Dr. Csürke József, Ph.D. szociálpolitikus, a pszichológiatudomány doktora, akkreditált szupervízor, hipnoterapeuta, GCDF facilitátor (életpálya tanácsadó)
Szakmai tevékenységei:
- egyéni pszichoszociális-, mentálhigiénés-, életvezetési tanácsadás, segítő beszélgetés (conselling);
- egyéni-, vezetői-, csoportos- és team szupervíziós folyamatok vezetése, továbbá team-támogató munkaformák, mint esetkonferencia- és esetmegbeszélő moderálása;
- egyetemi oktatás tanácsadó szakpszichológus (ELTE PPK) és szupervízor (ELTE TáTK) szakirányú továbbképzésekben
Advertisement
Where is it happening?
Coachingcentrum, Eötvös utca 27.,Budapest, HungaryEvent Location & Nearby Stays: