Korentreffen - Music is the medicine of the mind
ZONDAG 27 SEPTEMBER, AANVANG 14.00 UUR:
KORENTREFFEN IN DE ST. JANSKERK - MAASTRICHT
Annulering VolKoren-festival
Op zondag 27 september 2026 zou de tweede versie van het VolKoren-festival op diverse locaties in de binnenstad van Maastricht plaatsvinden, een evenement waarbij zo’n 50 koren uit Maastricht en omliggende regio korte concerten zouden geven. Helaas heeft de organisatie enkele weken geleden laten weten dat dit festival helaas niet doorgaat - blijkbaar kreeg men de financiering niet rond.
Een tegenvaller dus voor de koren die zich hadden aangemeld, alsook voor hun aanhang en andere belangstellende festivalbezoekers.
Alternatief: Korentreffen
Het Toonkunstkoor Maastricht zou ook aan dit VolKoren-festival deelnemen, maar is na de annulering niet bij de pakken neer gaan zitten. Als alternatief is voor dezelfde datum een Korentreffen georganiseerd waaraan 5 koren deelnemen: Het Toonkunstkoor Maastricht zelf, het Genneps Vocaal Ensemble (uit Gennep, Noord-Limburg), Kamerkoor Chantons (uit Eckelrade, Zuid-Limburg), Koor Lokomotief (uit Lommel, België) en het Oekraïens koor PTAHA (uit Roermond en omliggende regio).
Datum, tijd en locatie
Het Korentreffen vindt dus plaats op zondag 27 september.
Locatie is de St. Janskerk, gelegen aan het Vrijthof te Maastricht. Het is een monumentale kerk met een rijke historie , een sfeervol interieur en een uitstekende akoestiek.
De aanvang van dit Korentreffen is 14.00 uur en het einde staat om 17.30 uur gepland.
Elk koor krijgt 30 minuten gelegenheid om iets van hun repertoire te laten horen. Om 17.20 uur zullen de 5 deelnemende koren ter afsluiting van het Korentreffen gezamenlijk een werk uitvoeren waarbij ook het publiek kan meedoen. Welk lied dat wordt houden we nog even ‘geheim’.
Toegang
Er worden geen tickets verkocht - entree is gratis, maar een vrij gave ter dekking van de organisatie-kosten wordt zeer op prijs gesteld. Er is ook geen plaatsbepaling vooraf van de zitplaatsen, maar vrije keuze.
Het volledig programma van het Korentreffen:
• 14.00 uur: Opening
• 14.05 uur: Optreden Genneps Vocaal Ensemble
• 14.45 uur: Optreden Kamerkoor Chantons
• 15.25 uur: Optreden Koor Lokomotief
• 16.05 uur: Optreden Toonkunstkoor Maastricht
• 16.45 uur: Optreden Oekraïens koor PTAHA
• 17.20 uur: Gezamenlijke afsluiting
• 17.30 uur: Einde Korentreffen
Muziek als balsem voor de ziel
Het motto van het Korentreffen is: ‘Music, medicine of the mind.’
Muziek als medicijn voor de geest. Balsem voor de ziel. Dat geldt voor muziek in het algemeen, maar zeker ook in het bijzonder voor (samen) zingen. We wensen dat alle deelnemende koorleden, alsook alle bezoekers dat zo zullen ervaren.
Where is it happening?
Event Location & Nearby Stays:















