Kontaktimpro tango - tygří měkkost a síla (TANEČNÍ DÍLNA) / Tiger Softness and Strength: CI tango

Schedule

Sat, 23 May, 2026 at 09:30 am to Sun, 24 May, 2026 at 05:30 pm

UTC+02:00

Location

Druna - náhorní planina | Prague, PR

Advertisement
FOR ENGLISH SCROLL DOWN
Pohybově taneční workshop a neopakovatelný zážitek na různých úrovních vnímání. Návrat k tělu, které je stvořeno pro pohyb, vášeň a rozmanitost.
Kontaktní improvizace a tango jsou pohybové a taneční formy, které se zaměřují na vztah s partnerem, na předávání pohybu mezi partnery a oběh energie, která mezi nimi cirkuluje. Tentokrát se zaměříme na měkkost, přizpůsobivost a přesnost při tanci s partnerem. Naše původní zvířecí tělo je k tomuto skvěle uzpůsobeno. Má v sobě mechanismy které obstojí v dynamických podmínkách, je skvěle vybaveno pro interakci s prostředím, s partnerem, s gravitací. V této dílně budeme aktivovat pohybovou výbavu, kterou si spojujeme s kočkovitými šelmami. Tygří kvalitu pohybu, která je po tisíciletí součástí našeho zvířecího těla, se naučíme používat v tanci.
Javier Cura (Argentina)
Javier Cura je učitel, vizuální umělec, divadelní režisér a pohybový trenér, který se obdivuhodným způsobem zapsal do povědomí mnoha lidí v oblasti pohybu a tance. Vytvořil mnohá představení v Argentině, Kolumbii, USA, Itálii, Německu a Indonésii. Na mezinárodní úrovni vyučuje kontaktní tango, fyzické divadlo a kontaktní improvizaci. Je skvělým tanečníkem, který probouzí neodolatelnou chuť hýbat se, tančit a vyjadřovat se pohybem naplno.
Jako vizionář a pohybový aktivista povzbuzuje všechny, kdo jsou ochotni mu naslouchat, aby se starali o své vlastní životně důležité potřeby pohybu. Věří, že všestranný rozmanitý pohyb, který znovu integrujeme do svého života má obrovský dopad na naše emocionální, fyzické a duševní zdraví a také na ekologii planety. V současné době pracuje na projektu „Ecological Body“ spolu s výzkumným pracovníkem OSN pro ekologii.
Více informací a přihlášky na: https://www.druna.cz/kontaktimpro-tango-tygri-mekkost-a-sila

ENGLISH
A movement and dance workshop and a unique experience on various levels of perception. A return to the body that is created for movement, passion and diversity.
Contact improvisation and tango are movement and dance forms that focus on the relationship with a partner, on passing movement between partners and the circulation of energy that flows between them. This time we will focus on softness, adaptability and precision when dancing with a partner. Our original animal body is superbly designed for this. It has mechanisms that hold up in dynamic conditions, it is perfectly equipped for interaction with the environment, with a partner, with gravity. In this workshop we will activate the movement repertoire we associate with felines. The tiger quality of movement, which has been part of our animal body for millennia, we will learn to use in dance.
Javier Cura (Argentina)
Javier Cura is a teacher, visual artist, theater director and movement trainer who has admirably made a name for himself in the field of movement and dance. He has created many performances in Argentina, Colombia, USA, Italy, Germany and Indonesia. At the international level, he teaches contact tango, physical theater and contact improvisation. He is a great dancer who awakens an irresistible desire to move, dance and express with movement.
As a visionary and movement activist, he encourages all who are willing to listen to him to take care of their own vital movement needs. He believes that the all-round diverse movement we reintegrate into our lives has a huge impact on our emotional, physical and mental health, as well as on the ecology of the planet. He is currently working on the „Ecological Body“ project in collaboration with a UN environmental researcher.
More information and applications at: https://www.druna.cz/contact-impro-tango-tiger-softness-and-strength
Advertisement

Where is it happening?

Druna - náhorní planina, Trojická 1907/10, 128 00 Praha, Česko, Prague, Czech Republic

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Druna - n\u00e1horn\u00ed planina

Host or Publisher Druna - náhorní planina

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Prague

Ble\u0161\u00ed trh na n\u00e1m\u011bst\u00ed
Sat, 23 May at 09:00 am Bleší trh na náměstí

Tyršovo náměstí, 252 63 Roztoky, Česko

KURZ: Funk\u010dn\u00ed chodidlo ve sportu
Sat, 23 May at 09:00 am KURZ: Funkční chodidlo ve sportu

Marciho 689/1, 108 00 Praha, Česko

SPORTS
2. ro\u010dn\u00edk Ps\u00edho srazu a Vo\u0159\u00ed\u0161ki\u00e1dy 2026
Sat, 23 May at 09:00 am 2. ročník Psího srazu a Voříškiády 2026

Autokemp Karlštejn

 Den s meditac\u00ed: Kultivace uv\u011bdomov\u00e1n\u00ed jako prostor ke vzkv\u00e9t\u00e1n\u00ed
Sat, 23 May at 09:00 am Den s meditací: Kultivace uvědomování jako prostor ke vzkvétání

Kostel Pražského Jezulátka

HEALTH-WELLNESS MEDITATION
10. Ps\u00ed den s Prahou 13
Sat, 23 May at 10:00 am 10. Psí den s Prahou 13

Centrální Park Lužiny - Praha 13

N\u00e1\u0161 Jarmark - \u0159emesln\u00e9 trhy v Nespek\u00e1ch
Sat, 23 May at 10:00 am Náš Jarmark - řemeslné trhy v Nespekách

Benešovská 12, 257 22 Nespeky, Česko

STREET FOOD Velk\u00e9 Popovice 2026
Sat, 23 May at 10:00 am STREET FOOD Velké Popovice 2026

Velkopopovický Kozel

FOOD-TRUCK-FESTIVALS FOOD-DRINKS
Den d\u011bt\u00ed s pra\u017esk\u00fdmi domy d\u011bt\u00ed a ml\u00e1de\u017ee a IZS 2026
Sat, 23 May at 10:00 am Den dětí s pražskými domy dětí a mládeže a IZS 2026

neKONEČNÁ Vypich

Uninstall Duolingo Language Exchange
Thu, 29 May Uninstall Duolingo Language Exchange

Tequila Tales, Bar

FA ART WEEK
Mon, 04 May at 02:00 pm FA ART WEEK

Fakulta architektury ČVUT v Praze

ART FESTIVALS
Workshop klasick\u00e9ho tance s Natali\u00ed Blanco Bay\u00f3n
Tue, 05 May at 12:30 pm Workshop klasického tance s Natalií Blanco Bayón

Malostranské náměstí 12, 11800 Prague, Czech Republic

WORKSHOPS PERFORMANCES
Nutri Caf\u00e9: Strava p\u0159i vytrvalostn\u00edm sportu\ud83c\udfc3\ud83c\udffc\u200d\u2640\ufe0f
Tue, 05 May at 04:00 pm Nutri Café: Strava při vytrvalostním sportu🏃🏼‍♀️

Ruská 87, Královské Vinohrady

Vernis\u00e1\u017e v\u00fdstavy Lustig: Sv\u011bdek rozvratu lidskosti
Tue, 05 May at 06:00 pm Vernisáž výstavy Lustig: Svědek rozvratu lidskosti

Pelléova 44/22, 16000

Improvizuj a mluv anglicky
Tue, 05 May at 06:00 pm Improvizuj a mluv anglicky

Neobyčejná klubovna

REUSE, LOOP & GROOVE
Wed, 06 May at 01:00 pm REUSE, LOOP & GROOVE

Dittrichova 349/13, Praha 2

WORKSHOPS
P\u0159edstaven\u00ed knih Voda ho vzala a Knofl\u00ed\u010dek
Wed, 06 May at 05:00 pm Představení knih Voda ho vzala a Knoflíček

Lajka - pivovar a café

Prague Cocktail Week
Wed, 06 May at 06:00 pm Prague Cocktail Week

Pařížská 30, 110 00 Staré Město, 11000 Prague, Czech Republic

WORKSHOPS ART
HYB4 D\u00edlna: Jak se obej\u00edt bez hodinov\u00e9ho man\u017eela #9 | Vrt\u00e1n\u00ed a kotven\u00ed
Wed, 06 May at 06:00 pm HYB4 Dílna: Jak se obejít bez hodinového manžela #9 | Vrtání a kotvení

Hybernská 4, 110 00

WORKSHOPS
\ud83c\udfad Basic Acting Course in Prague \ud83c\udfad
Wed, 06 May at 06:00 pm 🎭 Basic Acting Course in Prague 🎭

Budečská 36, Praha Vinohrady

ART THEATRE

What's Happening Next in Prague?

Discover Prague Events