Ismét hangterápiás meditáció Miskolcon a Forrás Egészségmegőrző központban
Schedule
Thu, 06 Mar, 2025 at 07:00 pm
UTC+01:00Location
A Forrás Egészségmegőrző Központ | Miskolc, BZ
Advertisement
Ha megakarod találni az Univerzum titkait, gondolkodj Energiában, Frekvenciában és rerzgésben." Nikola Tesla"
Ezévben is kéthetente csütörtökönként lesznek hangfürdők Miskolc belvárosában , családias hangulatu kis létszámu esemény ahol a hangrezgésk teljesen átrezegtetik az egész testet. Ha szeretnéd megtapasztalni a Himalájai hangtálak és a hatalmas gongok által keltett nyugtató és harmónikus hangrezgések pozitív hatását, és ezáltal megtapasztalni a belső békét és nyugalmat, akkor nincs más dolgod csak látogass el következő csoportos hangfürdőre és tapasztald meg te is ezt a csodálatos élményt.
Dátum. Március 6. Csütörtök
kezdés. 19.00
Belépö. 4.000.-ft
Cím : Forrás Egészségmegőrző központ.
Miskolc, Szemere Bertalan utca 20. földszint 7. Kapucsengő 7.
Helyfoglalás: Itt a facebook- esemény alatt az ott leszek gombra kattintva vagy Privát üzenetben telefonon a szervezőnél Eszlári Zitánál a 20-9551459-es telefonszámon.
Maximum létszám 15 fő.
Kérünk mindenkit hogy helyfoglalását időben jelezze mert a terem mérete miatt a létszám hamar beszokott telni. Kérünk mindenkit, hogy időben érkezzen és késésével ne zavarja meg az eseményt, ha lehetséges minimum 10-15 perccel korábban érkezzél, hogy legyen időd kényelmesen elfoglalnod a helyedet.
Mit jelent az IASH-Hangfürdő és Csoportos meditáció.
Az IASH hangfürdő egy meditatív akusztikus zenei koncert, amely „lemossa” a stresszt és a feszültséget, ellazítja a testet, megtisztítja a tudatot és megnyugtatja az elmét és ezáltal aktiválja a test természetes öngyógyító rendszereit.
A IASH csoportos hangfürdők általában 1-1,5-óra hosszúak szoktak lenni, ezek lehetnek kisebb csoportos rendezvények vagy családi összejövetelek, de akár több száz fős, vagy még ennél is nagyobb rendezvények. A hangfürdőkön bárki részt vehet kortól és nemtől függetlenül.
Az IASH hangfürdőknek a két meghatározó hangszere a Gong és a Himalájai hangtálak. Ezek az ősi hangszerek teljesen egyedülálló és különleges hangzásuk miatt semmilyen másik hangszerhez nem hasonlítható tiszta és harmonikus hangrezgéseket bocsátanak ki magukból. Ezek a nyugtató, pulzáló és vibráló hangrezgések a legoptimálisabbak az agyunk számára a teljes ellazuláshoz és a mély meditációs állapot eléréséhez.
Az IASH hangterápiás-meditáció egy szisztematikus módszer, amely teljes fizikális, mentális és érzelmi változást hoz létre a résztvevökben.
A hangterápiás meditációnak a célja az, hogy a hangfürdőn résztvevőket a hangtálak és gongok kellemesen nyugtató hangrezgéseinek segítségével gyorsan és könnyedén minden erőfeszítés nélkül juttassa egy mélyen relaxált meditatív állapotba. Ez a meditatív állapot olyan érzés mint egy éber alvás állapota, viszont a tudatunk egy mély tudatossági szinten működik tovább.
A hangterápiás meditáció során a tudat az alvás és az ébrenléti állapot között van, de független mindkettőtől. Ebben az állapotban nincsenek gondolatok és nincsenek érzelmek, csakis az elcsendesedett megfigyelő tudatosság a jelenben. A hangfürdő alatt igyekezzünk ébren maradni, a cél a tudatosság fokozása.
Az IASH hangfürdőket ideális esetben elkülönített csendes zárt helyen megfelelő hőmérsékletű és félhomályos szobában vagy teremben végezzük. A csoportos hangfürdőn való részvételkor nem kell semmi mást csinálni a résztvevőknek, csak egyszerűen lefeküdni a földre és pihenni. Átadni magukat a csodálatos hangrezgések világának és ezáltal a nyugtató hangrezgések majd szétáradnak az egész testben ezáltal „megfürdetve” és átrezegtetve minden egyes sejtet a testben, mint egy sejt masszázs.
Kérlek laza kényelmes, meleg ruhában érkezz, hogy melegen tudd tartani magadat, mert a hangterápiás meditáció ideje alatt a test hőmérséklete egy kicsit lecsökken.
Kérlek hozzál magaddal jóga matracot és amire még úgyérzed, hogy szükséged lesz ahhoz, hogy egy órát a földön fekve kényelmesen eltudjál tölteni, pl. kispárna , pléd, takaró, hálózsák stb.
Az IASH hangterápiás meditációkat lehet széken ülve vagy kerekes kocsiban is hallgatni, ha valaki esetleg nem tud valamilyen oknál fogva egy órát fekve eltölteni.
Az ideális póz a hangfürdő ideje alatt a Jógában ismert Savászana póz amikor is a földön hanyatt fekvésben egyenes gerinccel fekszünk a földön a lábakat enyhén széttárva, és a kezek a test mellett tenyérrel felfelé néznek. A jógában ez a teljes ellazulás póza, mivel ebben az állapotban az érzékszerveink lecsendesednek és az ingerek a minimálisra redukálódnak.
Ennek az elősegítésének az érdekében kérlek, hogy hozzál még magaddal egy saját szempárnát vagy valami mást pl. sál, póló, törölköző, stb. amivel le tudod takarni a szemedet a hangfürdő időtartama alatt. Ez nagyban elősegíti a meditációs állapot elérését azáltal, hogy használatakor a szemhéjakra eső enyhe nyomás nem engedi mozogni a szemhéjakat, amikor az agy betér a “REM” fázisba – ez az álom és az ébrenlét közötti időszak állapota. Így a szempárna használatával sokkal gyorsabban és könnyebben megy végbe a teljes ellazulás és a helyes meditációs állapot elérése.
Ellenjavallatok, kinek nem ajánlott a csoportos hangfürdő.
A hangfürdők nem kötöttek semmilyen korhoz, de általában a csoportos hangfürdőkre nem szoktak pici babákat és kis gyerekeket hozni, akik nem képesek egy órát nyugodtan és csendben a földön fekve egy helyben eltölteni, ha valakinek bármilyen kérdése van az eseménnyel kapcsolatban akkor kérem jelezze e mail-ben.
Ha valaki köhög vagy náthás akkor kérem ne jöjjön addig amíg jobban nem lesz.
További hasznos információk:
www.iashhangterapia.hu
Advertisement
Where is it happening?
A Forrás Egészségmegőrző Központ, Szemere Bertalan utca 20 fszt 7,Miskolc, HungaryEvent Location & Nearby Stays: