Het dagboek van Jacob Bicker Raye - Stadswandeling met gids

Schedule

Fri, 18 Sep, 2026 at 01:00 pm to Sat, 26 Sep, 2026 at 03:00 pm

UTC+02:00
Location

Dam Square | Amsterdam, NH

Advertisement
Wandel door het 18e-eeuwse Amsterdam en ontdek het dagboek van Jacob Bicker Raye vol roddels, schandalen en opmerkelijke gebeurtenissen.
About this Event

Ontdek het 18e eeuwse dagboek

Wie wilde weten wat er in achttiende-eeuws Amsterdam gebeurde, had aan Jacob Bicker Raye een scherpe observator. Hij hield jarenlang een dagboek bij vol merkwaardige, spannende en soms ronduit bizarre voorvallen uit de stad. Geen mooie praatjes, maar verhalen over onrust op straat, vreemde sterfgevallen, rampen en roddels over vooraanstaande figuren.


“De Heer Vingerhoet is overleeden. Heeft sig selfs uijt een venster geworpen en is te barsten gevallen.” – 3 October 1732

Tijdens deze stadswandeling stap je in zijn Amsterdam en ontdek je de plekken achter de verhalen. Onderweg hoor je fragmenten uit zijn dagboek en tonen we prenten van Anton Pieck die voor de uitgave ervan zijn gemaakt.



Over Jacob Bicker Raye

Jacob Bicker Raye werd in 1703 in Amsterdam geboren. Hij werkte als afslager op de Grote Vismarkt op de Dam en was kapitein bij de schutterij. Daarnaast vervulde hij verschillende administratieve functies binnen het stadsbestuur.

Hij kwam uit een welgestelde familie met connecties in het Amsterdamse regentenmilieu. Zijn broer Joan Raije was gouverneur van Suriname. Zelf koos hij geen bestuurlijke hoofdrol, maar begaf hij zich in de luwte van het stadsleven. In kringen zoals de sociëteit van de Garnalendoelen aan het Singel bewoog hij zich tussen het nieuws en de mensen van de stad.




Event Photos
Advertisement

Where is it happening?

Dam Square, Dam, Amsterdam, Netherlands

Event Location & Nearby Stays:

Tickets

EUR 19.54

Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Urban Legends City Quest
Host or PublisherUrban Legends City Quest

Ask AI if this event suits you