Fysisk aktivitet og stoffskifteutfordringer
Schedule
Wed, 26 Aug, 2026 at 04:30 pm
UTC+02:00Location
Den blå stein | Bergen, HO
Advertisement
Fysisk aktivitet og stoffskifteutfordringer✨ Mange med stoffskiftesykdom strever med smerter i ledd og muskler, samt nedsatt energinivå. I dette webinaret ser vi på hva som skjer i kroppen ved fysisk aktivitet, og hva som skjer når man er lite aktiv over tid. Hvor mye aktivitet er egentlig nødvendig for å ivareta helsen? Hva kan regnes som fysisk aktivitet, og hvordan kan man komme i gang når smerter, fatigue eller overvekt står i veien?
📅 Dato: Onsdag 26.august 2026
🕓 Tid: 16:30 – 20:00
📍 Sted: Oppmøte ved "Den blå steinen" i Bergen sentrum, 5003 Bergen
✨ Program:
✨ Er du påmeldt, kan du komme når det passer deg, fra start eller underveis.
✅ 16:30 – Byvandring: Middelalderbyen Bergen og byens kulturelle røtter
Oppmøte ved Den Blå Steinen, vandring mot områdene rundt den gamle hovedinnfarten til byen og sentrale historiske omgivelser, med fokus på byporter, middelalderhistorie og viktige kulturminner, deretter med bybane til LMS Ulriksdal 2.
📌 Praktisk informasjon:
Det blir en del av turen med bybane. Deltakere ordner bybanebillett selv (vi anbefaler Skyss-appen eller billettautomat).
✅ 18:30 – Ankomst til LMS. Mingling, salat, pizza og kaffe.🍕 En fin anledning til å slappe av og dele erfaringer. LMS-senteret, Ulriksdal 2, 5009 Bergen (utgang "Haraldsplass" ved Haukelands bybanestopp)
✅ 19:00 – Webinar: Fysisk aktivitet og stoffskifteutfordringer. Mange med stoffskiftesykdom opplever smerter, lav energi og utfordringer med å være aktive. I webinaret ser vi på hvordan kroppen påvirkes av aktivitet og inaktivitet, hvor mye som trengs for god helse, og hvordan man kan komme i gang, selv med smerter, fatigue eller overvekt.
💰 📢 Påmelding er obligatorisk her: https://stofo.hoopla.no
Sikre din plass innen 21.august 2026!
Pris:
🎟️ Medlemmer: Gratis med "Promokode" sendt på epost.
Les mer om fordelene ved medlemskap: www.stoffskifte.org/medlemskap
🎟️ Ikke-medlemmer: 150 kr
💙 Vi gleder oss til å se deg! 😊
Advertisement
Where is it happening?
Den blå stein, Den Blå Steinen, Torgallmenningen, 5012 Bergen, Norge, Bergen, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.




