Festiwal Literacki #WrocławCzyta
Schedule
Fri, 08 May, 2026 at 05:00 pm to Sun, 10 May, 2026 at 09:00 pm
UTC+02:00Location
Mediateka | Wroclaw, DS
Advertisement
W zeszłym roku TOŻSAMOŚĆ, a w tym PRZYSZŁOŚĆ będzie motywem przewodnim naszego festiwalu. Zamiast wróżenia przyszłości z niepewnych źródeł, zapraszamy na jej wspólny odczyt. Literatura bowiem nie tylko w najbardziej precyzyjny sposób rejestruje to co było, ale także pozwala szybciej dostrzegać nadchodzące zmiany. A najlepszym sposobem na ich oswojenie jest rozmowa. Porozmawiamy zatem o tym, jaka czeka na nas przyszłość w kontekście: edukacji, mediów – nie tylko społecznościowych, bibliotek, literatury, autorów i autorek, rynku pracy, czy wreszcie miasta, zwłaszcza takiego jak Wrocław.Zrobimy to w doborowym towarzystwie, bo wśród zaproszonych rozmówczyń i rozmówców znaleźli się m.in. Sylwia Chutnik, Sylwia Czubkowska, Agnieszka Pajączkowska, Mieczysław Gorzka, Pigout, Marek Szymaniak, Michał Nogaś czy Filip Kosior. To właśnie ten ostatni otworzy główną część festiwalu 8 kwietnia, w dniu Bibliotekarza i Bibliotek, w filii nr 12 na Dworcu Głównym, gdzie przeczyta obszerne fragmenty książki "Arabeski" Serhija Żadana.
Warto jednak wyruszyć z nami w Przyszłość jeszcze wcześniej. W dniach 4-7 maja, w ramach festiwalowej rozgrzewki, przygotowaliśmy aż siedem spotkań autorskich, które odbędą się w siedmiu różnych filiach MBP na terenie całego Wrocławia. Kumulacja wrażeń i wydarzeń nastąpi natomiast podczas głównej części WC 9 i 10 maja w Mediatece i jej okolicach. Nasza propozycja jest na tyle różnorodna i bogata, że warto na dwa dni zmienić swój adres na pl. Teatralny 5.
W tegorocznym programie znalazły się m.in: spacery literackie, oprowadzanie kuratorskie, zajęcia dla rodzin z dziećmi, gra miejska, escape room, kalambury, seans filmowy, wykład, debaty, spotkania autorskie, slam poetycki, strefa chilloutu od strony ul. Menniczej, oraz strefa autografów w Booktramie, czyli specjalnym tramwaju, znanym już z ulic miasta, który przez dwa dni będzie stacjonował nieopodal Miediateki. Nie mamy wątpliwości, że najlepszą formą przedłużenia sobie majówki będzie spędzenie całego tygodnia z Miejską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu.
Piątek 8 maja - Filia nr 12, DWORZEC, ul. Piłsudskiego 105
Sobota - niedziela - Filia nr 58, MEDIATEKA, Plac Teatralny 5
Advertisement
Where is it happening?
Mediateka, pl. Teatralny 5,Wroclaw, PolandEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.











