Even Moland - En sjanse i havet med særlig blikk på Skagerak
Schedule
Thu Mar 19 2026 at 06:30 pm to 08:30 pm
UTC+01:00Location
Buen kulturhus - biblioteket | Kristiansand, VA
Advertisement
Vi har fått gleden av å invitere Even Moland til å holde foredrag i Mandal, på Biblioteket på Buen kulturhus i Mandal, hvor han vil presentere boken sin “En sjanse i havet” og fortelle om tilstanden i havet med særlig blikk på Skagerak.“En sjanse i havet tar leserne med ned i havdypet. Vi får innblikk i prosessene og det fantastiske livet der nede – men blir også vitne til endringene som utspiller seg. Hva skjer med havet under klimaendringene, og hvilken påvirkning har overfiske og forurensning? Hvordan kan vi bevare et friskt, gavmildt og velfungerende hav?”
Hvordan står det egentlig til med våre nærområder? Hva kan gjøres for å bedre tilstanden?
Vi inviterer til et spennende og informativt møte i biblioteket på Buen kl 18:30. Arrangementet er gratis og åpent for alle, og arrangeres i samarbeid med Naturvernforbundet i Kristiansand.
Vel møtt!
- Even Moland (født 1974) er marinbiolog med doktorgrad fra Universitetet i Oslo. Han jobber som havforsker ved Havforskningsinstituttet Flødevigen, og er førsteamanuensis i marin bevaringsvitenskap ved Universitetet i Agder. Han har stor bredde i sin forskning og har gjennomført forskningsprosjekter i sørlige og nordlige farvann (Stillehavet, Rødehavet, Atlanterhavet). Even er lidenskapelig dykker med militær og sivil dykkerutdanning. En sjanse i Havet er hans første bok.
Advertisement
Where is it happening?
Buen kulturhus - biblioteket, Havnegata 2, 4515 Mandal, Norge, Kristiansand, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.














