Eva Koťátková: Dopis škole. Živé uvedení krátkého filmu
Schedule
Tue, 12 May, 2026 at 06:00 pm
UTC+02:00Location
Akademie výtvarných umění v Praze | Prague, PR
Advertisement
📍 hlavní budova AVUučebna U6 (přízemí vpravo)
Režisér Jakub Kučera společně s kameramanem Filipem Rejčem pozval Evu Koťátkovou k návštěvě její základní školy. Společně procházeli prázdnou budovou, kterou místo žactva osídlily bytosti vytvořené umělkyní. Jemný, citlivý a zároveň kritický slovní komentář Koťátkové doprovází ozvěny zvuků dětí a citace ze školního řádu, které nám prostor základní školy ukazují jako místo, jež nás všechny silně formovalo. Jaké vzpomínky nám do dospělosti zůstávají z prostorů tělocvičen, šaten, jídelen, lavic a „z předtabulí“?
🐙
„Jak by se šlo tady, kde je tolik pravých úhlů, mřížek, řádkování, hýbat jinak?
A může se tu vůbec lidské tělo, ve kterém není téměř nic do pravého úhlu, cítit dobře?
Důležité je všímat si toho, jaké prostory si pro naše těla stavíme a co od těchto těl budov chceme. Je důležité věnovat pozornost tomu, jak a co se učíme – pokud nás zajímá, jaký svět tím utváříme,“ říká ve filmu Eva Koťátková.
🐙
Film bude promítán dvakrát (cca 18:15 a 18:45, časy jsou orientační) za účasti režiséra a umělkyně. Po filmu bude možnost s nimi neformálně diskutovat. Akce se příznačně koná ve školním prostředí tentokrát vysokoškolské učebny na AVU, kde sídlí Artyčok.TV, který za filmem produkčně stojí.
🦑 Akce je zdarma.
Scénář, režie: Jakub Kučera
Kamera: Filip Rejč
Zvuk: Petr Kolev
Účinkují: Eva Koťátková, Amma Kučerová
Advertisement
Where is it happening?
Akademie výtvarných umění v Praze, U Akademie 172/4, 170 00 Praha, Česko, Prague, Czech RepublicEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.



















