Biodanza en rouwverwerking: 4 dansdagen

Schedule

Fri Apr 24 2026 at 10:30 am to 05:30 pm

UTC+02:00

Location

Biodanzasalon | Oss, NB

Advertisement
Uitnodiging voor een unieke reeks

Biodanza en Rouwverwerking
"De dans voor de Afwezige"
4 dansdagen van april tot oktober '26
4 vrijdagen - 24 april, 29 mei, 26 juni en 9 oktober (terugkom dag) 2026
Vorig jaar was de allereerste Biodanza verdiepingsdag over rouw. Het was een bijzondere en indrukwekkende dag, en zo helend, dat het inspireerde tot deze vierdaagse, om nog meer ruimte te maken om verlies te integreren in onze levensdans.
Waarom aandacht voor rouw?
We ontkomen geen van allen aan verlieservaringen en dus aan rouw. Soms pakken we ons leven redelijk gemakkelijk weer op, maar rouw kan zo diep raken dat er een wond of litteken achterblijft die ons belemmert om vrij en blij te leven. Ook kunnen we jaren later ontdekken dat een verlieservaring ons dieper heeft geraakt dan we in de gaten hadden. Deze vierdaagse is bedoeld voor mensen die voelen dat er nog rouwarbeid op hen wacht en hier ruimte voor willen maken via de dans.
“Wanneer je blij bent, schouw dan diep in je hart, en je zult zien dat enkel wat je smart gegeven heeft, ook vreugde brengt. Wanneer je verdrietig bent, blik dan opnieuw in je hart en je zult zien dat je weent om wat je vreugde schonk. “ Kahlil Gibran

Biodanza bij rouw, kan dat?
Biodanza, de dans van het leven, de dans die uitnodigt om het leven te dansen en te vieren… juist deze vorm blijkt heel geschikt voor het openende werk bij rouw. Biodanza leert ons het leven lief te hebben en onszelf te omarmen met alles wat er is. Ook hetgeen wat niet zo fijn voelt maar er wel is, zoals verdriet, zoals rouw. Soms lukt genieten niet zo, omdat er verdriet voor ligt. Als onze tranen kunnen stromen, ontstaat er nieuwe ruimte om te genieten, om het leven weer vol te beleven. Biodanza biedt een bijzonder veilige setting om in alle oprechtheid diep in jezelf te voelen, en expressie te geven aan wat er op ons hart drukt. De gelijkwaardigheid in Biodanza; dat we allemaal mens zijn met ons eigen verdriet maakt het daarbij extra krachtig.
Biodanza wil niet oplossen of wegpoetsen. Het doel van Biodanza is te integreren: om eigen maken wat er al is. Jezelf mogen zijn en voelen en beleven wat gevoeld en beleefd wil worden. Muziek is de koninklijke weg naar onze gevoelens. Muziek opent ons hart en laat ons lichaam spreken. De dans liegt niet, en brengt ons dichterbij wie we ten diepste zijn en wat we ten diepste beleven.
En toch komt de dag
Waarop de nevels
Regendruppels worden.
Dan laat de boom
Zijn tranen los.
Line Van Mellaert

Rouw in je levensdans:
Rouwverwerking, zo leerden wij vroeger, moest je vooral zelf doen. Nu weten we dat verdriet juist in verbinding met anderen, wanneer we echt gezien en gehoord worden, een plek krijgt. Dan kunnen tranen, als smeltwater, ons hart weer verzachten en openen.
Niet erkende en beleefde rouw kan vele problemen geven in het leven. Bijvoorbeeld kan rouw de oorzaak zijn van depressie, angsten of moeite om iemand echt dichtbij te laten. Een heftige verlieservaring kan je leven verstoren. Het is echt belangrijk dat we naar onze wonden durven kijken, om er mee te leren leven in plaats van er aan voorbij te gaan.
Ik hoop van harte dat als jij je door deze uitnodiging geraakt voelt, en herkend voelt, dat je de moed hebt om deze bijzondere uitnodiging aan te nemen. Je zal niet alleen zijn. We brengen allemaal ons verdriet mee. En toch zal het niet ‘zwaar’ zijn. Ook dat is Biodanza; het aankijken, durven kijken en voelen, dan maakt het vanzelf ruimte voor plezier en genieten. Want als we iets wegduwen, zoals ons verdriet, duwen we ook onze levenskracht en levenslust weg. Deze uitnodiging is dus beslist een Biodanza uitnodiging; kom het leven vieren met alles wat er is en wat er in de weg ligt om dat te doen.
Een brug die je niet oversteekt,
Is een gemiste kans op een ander leven.
Chinees spreekwoord

Begeleiding:
Agnes Woertman geeft al 15 jaar Biodanza in wekelijkse lessen, dansdagen, weekenden, jaargroepen en vakanties. Ze is didactisch docent in Biodanza en heeft veel ervaring in het begeleiden van groepen en intensieve processen. Vroeger werkte ze in de uitvaartzorg en gaf voorlichting over rouw en afscheid nemen. Ze verzorgde ouderavonden op lagere scholen rond rouw bij kinderen en gaf les op bijscholing voor verpleegkundigen en kraamverzorgsters. Ze heeft HBO Maatschappelijk Werk gestudeerd en daarna de post-HBO opleiding Verlieskunde gedaan.
Agnes verloor haar eerste kind, Joeri, toen ze ruim 7 maanden zwanger was. Joeri zou nu 25 jaar zijn. Ook in zijn afwezigheid is hij nog altijd aanwezig in haar leven. In haar gezin hoort Joeri er gewoon bij, en wordt Joeri genoemd en jaarlijks gevierd rond zijn verjaardag. Hij hoort erbij en heeft zijn eigen bijzondere plek in hun gezin en in hun harten.
Assistentie: Eline van de Veen. Eline heeft jaren de jaargroepen van Agnes ondersteund.

Praktische Informatie:
Data: 4 vrijdagen - 24 april, 29 mei, 26 juni en 9 oktober (terugkom dag) 2026
De dansdagen zijn bewust op vrijdagen gepland, zodat de dansers een weekend hebben om te integreren. Het kan zijn dat je er vrije dagen of een extra overnachting voor moet regelen. Ook dat hoort bij het aandacht geven en er ruimte voor maken.
De locatie: We dansen met dezelfde groep (max 25 personen) in de Biodanza salon in Haren bij Oss. Bij de Biodanza Salon is er mogelijkheid voor een aantal mensen om te overnachten (van tevoren of erna) voor 25,- pp. Laat het weten als je daar interesse in hebt. De Biodanza Salon is een heel sfeervolle zaal met huiskamer er bij. Ook buiten is er volop ruimte om te genieten van frisse lucht en uitzicht, of voor plekje voor een tent.
Tijden: Elke dansdag is van 10:30 tot 17:30 uur. Binnenkomst vanaf 10 uur met koffie, thee en wat lekkers.
Lunch: We lunchen met een potluck. We brengen allemaal iets mee om te delen bij de lunch.
Kosten: de kosten van de hele reeks bedragt 445,-
Aanmelding: bij aanmelding maken we een telefonisch afspraak en hoor ik graag iets over je motivatie om deel te nemen.
Ervaring met Biodanza is vereist, om de verdieping in de groep te kunnen garanderen.
Wil je helpen deze uitnodiging bij de juiste mensen te krijgen voor wie dit interessant kan zijn? Alvast dank voor het delen!

Informatie en inschrijving:
[email protected]

Advertisement

Where is it happening?

Biodanzasalon, Eindstraat 18,Megen, Oss, Netherlands

Event Location & Nearby Stays:

Icon
Know what’s Happening Next — before everyone else does.
Biodanza met Agnes

Host or Publisher Biodanza met Agnes

Ask AI if this event suits you:

Discover More Events in Oss

Bouke rocks Elvis
Fri, 01 May at 08:15 pm Bouke rocks Elvis

Theater De Lievekamp

MUSIC ENTERTAINMENT
't Rockt wel Los
Sun, 03 May at 02:00 pm 't Rockt wel Los

Dorpsplein 9, 5386 CL Geffen, Nederland

KATE! - Kate Bush Tribute
Fri, 08 May at 08:30 pm KATE! - Kate Bush Tribute

Kruisstraat 15, 5341 HA Oss, Netherlands

MUSIC ENTERTAINMENT
Nothing Else Matters 2026
Sat, 09 May at 08:00 pm Nothing Else Matters 2026

De Pas Heesch

Musical Hairspray
Fri, 16 Jan at 08:15 pm Musical Hairspray

Theater De Lievekamp

LIVE-MUSIC COMEDY
Pronkzittingen 2026!
Sat, 17 Jan at 08:00 pm Pronkzittingen 2026!

Onder d'n Plag Demen

Musical Hairspray
Sun, 18 Jan at 02:00 pm Musical Hairspray

Theater De Lievekamp

LIVE-MUSIC COMEDY
LEGENDARY MEN OF ROCK I Theater De Lievekamp Oss
Fri, 23 Jan at 08:15 pm LEGENDARY MEN OF ROCK I Theater De Lievekamp Oss

Theater De Lievekamp

ART THEATRE
VroegZat 14 maart Oss
Sat, 14 Mar at 07:30 pm VroegZat 14 maart Oss

Groene Engel

PARTIES ENTERTAINMENT
Chicos Mambo
Wed, 18 Mar at 08:15 pm Chicos Mambo

Theater De Lievekamp

We Will Rock You - Succesvolle Queen-musical
Sun, 12 Apr at 02:00 pm We Will Rock You - Succesvolle Queen-musical

Theater De Lievekamp

LIVE-MUSIC MUSIC
Balletschool Dimphy
Fri, 17 Apr at 07:00 pm Balletschool Dimphy

Theater De Lievekamp

Balletschool Dimphy
Sat, 18 Apr at 07:00 pm Balletschool Dimphy

Theater De Lievekamp

Balletschool Dimphy
Sun, 19 Apr at 01:00 pm Balletschool Dimphy

Theater De Lievekamp

Biodanza en rouwverwerking: 4 dansdagen
Fri, 24 Apr at 10:30 am Biodanza en rouwverwerking: 4 dansdagen

Biodanzasalon

POTLUCK FOOD-DRINKS

What's Happening Next in Oss?

Discover Oss Events