Betelt! 30 órás akkreditált képzés - Erdőmerülés program vezetése és szervezése
Schedule
Thu Apr 17 2025 at 09:00 am to 05:15 pm
UTC+02:00Location
Pest vármegye | Budapest, BU
Advertisement
A 3*10 óra alatt felfedezzük 3 élőhely élőlényeit, kipróbáljuk az Erdőmerülés rengeteg módszerét, játékát, átbeszéltük a módszer finomságait, tanulunk természetismeretet, rendezvényszervezést, marketinget, feszegetjük egy kicsit a határokat és alaposabban ismerkedünk önmagunkkal is.A pedagógus végzettségűek tanúsítványt és 30 kreditpontot, a más végzettségűek igazolást kapnak a az Erdőmerülés program vezetése és szervezése elnevezésű akkreditált tanfolyam sikeres elvégzéséről.
Várunk titeket erre a tartalmas, teljes Erdőmerülő élményt is nyújtó, inspiráló tanulási folyamatra.
Milyen módszert lehet elsajátítani, mi az Erdőmerülés?
A 2018-ban alapított Erdőmerülés program, mentálhigiénés és relaxációs célú módszer, amely a japán shinrin-yoku, azaz erdőfürdőzés egyik egyedi magyar adaptációja. A módszer célja a test és elme lecsendesítése a természettel való kapcsolódás tudatosítása és erősítése által. A képzés során erdőben, vízparton és egy parkban/botanikus kertben tanítunk olyan technikákat, amelyek segítségével a résztvevők közvetlen kapcsolatba lépnek az őket aktuálisan körülvevő természeti környezettel és megtanulják tudatosítani mindennek a pozitív testi és lelki hatásait. A három különböző helyszín lehetőséget teremt arra, hogy bármilyen adottságokkal rendelkező települések lakói - akár egy város közepén - az elmélyülés, mindfulness élményét gyakorolják. A három különböző élőhely főbb növénytársulásainak és madárvilágának megismerése hozzájárul ahhoz, hogy a résztvevők érzelmileg kötődni tudjanak a természeti környezetükhöz, nyitottabbá váljanak a természeti környezet megóvására. Így válik teljesebbé az Erdőmerülés élménye. A szervezési ismeretek Erdőmerülések, osztálykirándulások és közösségi jólléti programok gördülékeny és hatékony megszervezéséhez adnak gyakorlatias szempontokat. „A mentális jóllét fenntartásának elengedhetetlen része a természettel való találkozás és a kapcsolat erősítése. A természeti értékek védelme így a mentális jóllét védelmének eszköze is lehet." Ökológiai Kutatóközpont
Képzési napok és helyszínek (Pest vármegye):
Időtartam: 9:00-17:15
Április 17: park/botanikus kert/arborétum
Április 18: vízpart
Május 9: erdő
A pontos helyszíneket március végén jelöljük ki.
A képzés összefoglaló tematikája:
1. képzési nap
Erdőmerülés vezetése parkban, botanikus kertben
- Az Erdőmerülés program bemutatása. Az Erdőmerülés története, elméleti háttere, hatásmechanizmusa.
- A képzés alapjai, keretei, célja. Képzők bemutatkozása, tanfolyam céljának ismertetése. Résztvevők ismerkedése, elvárásai, kérdései.
- Erdőmerülés sajátélmény - a teljes program kipróbálása, saját élményű tapasztalás.
- Marketing megközelítésű rendezvényszervezési ismeretek korábbi Erdőmerülés programok esetpéldái alapján, AI eszköztár kisoskos
- Önismereti gyakorlat - a tanfolyam során három rövidebb blokk szolgálja célzottan a program vezetéshez szükséges önismereti aspektusok áttekintését.
- A park növényvilága- fásszárú növényzet, lágyszárú növényzet szemrevételezése, meghatározása
- A park madárvilágának megfigyelése - madárhangok, madárfészkek, madarak megfigyelése és meghatározása
2. képzési nap
Erdőmerülés vezetése vízparton
- Mozgásos játékok - a programindító mozgásos (“warm up” vagy “cool down”) gyakorlatok és technikák áttekintése, kipróbálása.
- Játékok, gyakorlatok vízzel.
- Erdőmerülés programelemek bemutatása - mit miért és hogyan érdemes végezni a kívánt hatás elérése érdekében. Programok felépítése, menete, időzítése.
- Játéktervezés, progamtervezés.
- Önismereti gyakorlatok
- A vízpartok növényvilága.
- A vízpart állatvilága.
3. képzési nap
Erdőmerülés vezetése erdei környezetben
- A mérsékeltövi lombos erdők élővilága. Az erdő fogalma különböző aspektusokból vizsgálva. Főbb hazai fafajok
ismertetése, különösen a terepen előforduló fajok. Főbb
inváziós fajok ismertetése, különösen a területen előforduló fajok.
- Önismereti gyakorlatok
- Erdő szimbolikája, játékok a fákkal.
- Közösségi jólléti programok szervezése az iskolában, munkahelyen az Erdőmerülés program módszertanának felhasználásával.
- Programvezetés gyakorlás
- Reflexiók
Oktatók:
- Vásárhelyi Kriszta, klinikai szakpszichológus, Erdőmerülés - alapító, szakmai vezető
Kriszta életében gyerekkorától jelen volt a természethez való kapcsolódás, és mindig örül, ha ezt a megnyugtató élményt a munkájával is ötvözheti. Közel két évtizede dolgozik emberekkel azért, hogy egyéni, családi és társadalmi szinten is támogassa a mentális egészséget. Az egyetemi oktatás után tanult családterápiát, hipnoterápiát, öko-trénerséget. Szintén régóta facilitálja a természethez való kapcsolódás különböző formáit azért, hogy ez a kapcsolat az emberek és a természetes élőhelyek számára is pozitív hatást jelentsen. A kezdetektől Kriszta tervezi, szervezi, mentorálja az Erdőmerülés programok szakmai oldalát, a szakterület nemzetközileg is elismert képviselője. Fontos számára a könnyedség és komolyság egyensúlya, ezért az Erdőmerülés programjaira jellemző kreatív, felszabadult légkörben is tudatosan képviseli a szakmai hitelességet.
- Merényi Tímea, marketingkommunikációs közgazdász,
élményoktatási és mentálhigiénés programfejlesztő, jólléti mentor
Erdőmerülés - alapító, operatív vezető
Tímea a városból kiköltözve, az erdei környezet nyugtató, kreativitást serkentő hatását megtapasztalva határozta el, hogy megalkotja a japán erdőfürdőzésre épülő, a természetkapcsolódás módszerét használó programot, az Erdőmerülést. Ötlete megvalósításához összehívott egy lelkes és sokszínű, szakértőkből álló csapatot, akikkel 2018-ban elindították a programot. Azt vallja, hogy a természettel való találkozás és a kapcsolat erősítése, tudatosítása a mentális jóllét fenntartásának nélkülözhetetlen része. Tímea felügyeli az Erdőmerülés megjelenéseit, arculatát, marketing stratégiáját, emellett programvezetőként is részt vesz a projektben.
- Dr. Jankainé Németh Szilvia, agrármérnök, mérnöktanár, természetvédelmi szakmérnök
Szilvia hivatása a természetvédelem, természetvédelmi őrként és környezeti nevelőként dolgozott közel 26 évig a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóságnál.
15 éves tapasztalattal rendelkezik pedagógus továbbképzésben. Jelenleg Esztergom Város környezeti nevelője, a városi fenntartású óvodákban, az ökoiskolában és az egyházi fenntartású köznevelési intézményekben tart foglalkozásokat, vezet túrákat.
Az előírt tartalmi követelmények:
A képzés tréning jellegű, szemléletformálás, látásmód változás bekövetkezése az elvárás. Érzékenyítés a természeti értékek megbecsülésére, ugyanakkor az "itt és most" megélésének gyakorlása. A képzés végére a résztvevők legyenek képesek önállóan megszervezni és levezetni egy Erdőmerülés programot. Tudjanak alkalmazni mindfulness technikákat. Ismerjék a közpark, a vizes élőhely és az erdő főbb fafajait és madarait.
Létszám:
Minimum létszám: 10 fő
Maximum létszám: 18 fő
Az ismeretek számonkérésének módja: reflexiós levél
ÁRAK:
A tanfolyam díja: 90.000 Ft
Kedvezmények:
Csoportos kedvezmény: egy intézményből több pedagógus jelentkezése esetén a kedvezményes díj: 80.000 Ft/fő
Korábbi képzési programokon résztvevők számára: 80.000 Ft/fő
A kitöltött jelentkezési lap alapján számlát küldünk.
A jelentkezés a jelentkezési űrlap elküldésével valósul meg, és a tanfolyam díjának befizetésével véglegesítjük azt.
Betegség esetén a befizetett összeg átruházható vagy felhasználható további képzési programjaink alkalmával.
Jelentkezés itt: https://forms.gle/44o8Uv85d8KecnAT9
A jelentkezéshez bekért adatokat az aktuális programhoz kapcsolódó kapcsolattartáshoz használjuk.
További információ: 06704584070, [email protected]
Advertisement
Where is it happening?
Pest vármegye, Vármegye utca 9, Budapest 1052, Magyarország,Budapest, HungaryEvent Location & Nearby Stays: