„Książka o (nie)czytaniu” – impro z Justyną Sobolewską | [18.12]
Schedule
Thu Dec 18 2025 at 07:00 pm to 08:30 pm
UTC+01:00Location
Klub Komediowy | Warsaw, MZ
Advertisement
Chodźmy poczytać. Zwłaszcza, że coraz łatwiej jest nie czytać. Coraz więcej rzeczy rozprasza i walczy o naszą uwagę. Coraz krótszy jest czas skupienia. Odrywamy się, porzucamy, nie pamiętamy, gdzie skończyliśmy, a zacząć od nowa jakoś trudno…Dlatego zapraszamy was na nietypowe, komediowego koło czytelnicze z Justyną Sobolewską, autorką nowo wydanej „Książki o (nie)czytaniu” (Wydawnictwo Iskry, 2025). Nasza Gościni poprowadzi nas śladem fabuł i bohaterów, otwierając kolejne szufladki w pamięci: wspomnienia o wydarzeniach, uczuciach, przełomach w związku z lekturami, które czytaliśmy. Z kolei komicy i komiczki zagrają o tym serię improwizowanych scen. Ten spektakl może być też zachętą do tego, by tworzyć własny katalog przyjemności i porażek związanych z (nie)czytaniem.
Justyna Sobolewska – krytyczka literacka, pisarka i dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”. Autorka zbioru esejów „Książka o czytaniu” (2012, 2016), wyboru opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja” (2017) i biografii Kornela Filipowicza „Miron, Ilia, Kornel. Opowieść biograficzna o Kornelu Filipowiczu” (2020) nominowanej do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Współautorka książki „Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz” napisanej razem z Anną Dziewit Meller (2021) i autorka biografii „Jadwiga. Opowieść o Stańczakowej” (2024). W 2025 ukazała się jej „Książka o (nie)czytaniu”. Laureatka PIK-owego Lauru przyznawanego przez Polską Izbę Książki za popularyzację czytelnictwa i Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida za „Jadwigę. Opowieść o Stańczakowej”. Przewodniczy kapitule Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie autorskie wokół książki. Spotkanie rozpocznie się ok. godziny 20.30, i wstęp na nie jest darmowy (nie obowiązują zapisy).
Bilety: 75 zł
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć przycisk KUP
stacjonarnie u kasjera/kasjerki – w kasie Klubu Komediowego (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)
pod linkiem: https://tixto.pl/s/2887
ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU
1. Spektakle Klubu Komediowego kierowane są do widzów dorosłych (18+).
2. Wyjątek od pkt. 1 stanowią spektakle dedykowane dzieciom i młodzieży (o czym informujemy w tytule i opisie takich wydarzeń). Osoby niepełnoletnie mogą brać w nich udział jedynie za zgodą i pod opieką osoby dorosłej.
3. Obsługa ma prawo nie wpuścić na spektakl osób pod wpływem alkoholu/innych środków odurzających.
4. Obsługa ma prawo wyprosić ze spektaklu widzów uniemożliwiających jego dalszy przebieg (bez możliwości zwrotu środków za zakupione bilety).
5. Wnoszenie do lokalu i spożywanie własnych napojów oraz jedzenia jest zabronione.
6. Na terenie lokalu obowiązuje zakaz palenia wyrobów tytoniowych oraz papierosów elektronicznych.
Zakup biletu i przyjście na spektakl jest równoznaczne z oświadczeniem widza o akceptacji powyższego regulaminu.
Advertisement
Where is it happening?
Klub Komediowy, Nowowiejska 1,Warsaw, PolandEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.










