Какао Ритуал на Нова Луна - Завръщане към Земята - Женски Кръг
Schedule
Sat, 16 May, 2026 at 01:00 pm
UTC+03:00Location
Naya Yoga | Sofia, SF
Advertisement
Телецът не бърза. Той стъпва бавно, уверено, усеща земята под краката си с всяка стъпка - и в това има нещо, което отдавна може би си забравила. Как е да бъдеш тук. Изцяло тук. Не в следващата задача, не в тревогата за утре, а в тялото си, в момента, в дъха, в тишината, която земята винаги е готова да ти предложи. 💚🍃Новолунието в Телец се среща с енергията на навала Ix от свещения календар Чолк'их - навалът на Майката Земя, на магията, която тече през нас. Иш ни напомня, че Земята не е безжизнен ресурс, а жив, дишащ дух, с когото можем да влезем в разговор. Когато изразим благодарност към Майката Земя, ние се свързваме с нашия истински потенциал. Когато се съберем в общност, за да го направим заедно, тази магия се усилва многократно.
В този женски какао кръг ще се съберем около темата за Завръщането към Земята - като вътрешен акт, като практика на себегрижа, като почит към тялото, към природата и към ритъма, от който съвременният живот толкова лесно ни откъсва.
Чрез церемониално какао, медитация и създаване на мандала от природни материали ще намерим обратно онази нишка, която ни свързва с Майката Земя. Защото когато се върнеш към земята, се връщаш и към собствената си същност - към онова в теб, което не се нуждае от доказване, не се изтощава в давенето и знае как да получава.
За кого е този кръг?
🤎 За жената, която е забравила как е да бъде в тялото си, без да бърза.
🤎 За жената, която дава постоянно и е изгубила нишката към собствените си нужди.
🤎 За жената, която усеща копнеж по простотата, по заземяването, по забавянето.
🤎 За жената, която иска да преживее грижата към себе си не като задължение, а като свещен акт.
Това е пространство, в което не търсиш коя си, а си позволяваш да застанеш до това, което вече знаеш. Пространство, в което изборът към себе си се превръща в обещание. А обещанието - в магичен живот.
Ако усещаш, че е дошъл моментът да кажеш своето „да“ отвътре, този кръг те очаква. 🤎
💫 Какво ще ти е нужно за събитието?
Носи удобни дрехи - по възможност в земни тонове. Донеси любима чаша за какаото.
По желание донеси цвете или природен елемент - листо, клонче, камъче - като дар за мандалата и почит към Майката Земя.
Моля не яж животински продукти преди събитието и ела на празен стомах (поне 2 часа след хранене). По възможност не пий кафе.
За Лия:
Казвам се Лия и съм йога учител, фасилитатор на ритуали, включващи какао, връзка с женската и мъжката енергия, лунните цикли, креативност и себепознание. От повече от две години провеждам различни събития в България свързани с личностно развитие, най-вече фокусиращи се върху изразяване собствения потенциал като жени. Осланям се силно на знанията си, придобити по време на различни обучения в България и чужбина, на връзката си с природата и Духа, и на собствения си опит от ежедневието.
Освен това се занимавам с изграждане на общности на свободна практика в София и онлайн. Хоуст съм и на подкаста „Истории с какао“. За повече събития и бъдеще проекти, последвайте ме в Инстаграм @sanghavida.
🗓️ 16.05| 13:00-15:00
📍 Naya Yoga, София
Цена: 28 EUR
Advertisement
Where is it happening?
Naya Yoga, жк Гоце Делчев 257А, 1404 София, България, Sofia, BulgariaEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.










![[SOLD OUT] \u0411\u0438\u043b\u043a\u043e\u0432\u0430 \u0440\u0430\u0437\u0445\u043e\u0434\u043a\u0430 \u043d\u0430 \u0412\u0438\u0442\u043e\u0448\u0430 \u043f\u0440\u0435\u0437 \u043c\u0430\u0439](https://cdn-ip.allevents.in/s/rs:fill:500:250/g:sm/sh:100/aHR0cHM6Ly9jZG4tYXouYWxsZXZlbnRzLmluL2V2ZW50czkvYmFubmVycy83MmZkYTVmMTI4NDNiNzY4MTliMjQ4MTc3ZmEwNjFkZWQwZDJkMGE2ZWQyZmMwNjNmYmEyNTI2NDBiMjUyNDViLXJpbWctdzEwODAtaDEzNTAtZGMxYjFhMTItZ21pcj92PTE3Nzc4MTgyMTA.avif)







