Zimowy Intensywny Kurs Aktorski 2025
Schedule
Sun, 09 Feb, 2025 at 12:00 pm to Sat, 15 Feb, 2025 at 05:00 pm
UTC+01:00Location
Teatr BAZA | Warsaw, MZ
Advertisement
„Jeśli chodzi o warsztaty, to jeżeli uda mi się zrealizować moje marzenie o aktorstwie, to głównie dzięki nim. Bo wtedy znów zaczęłam poważnie rozważać czy wiązać z teatrem przyszłość.”uczestniczka warsztatów
Warsztaty dają możliwość zarówno poznania różnorodnych technik pracy aktora, zbadania własnych predyspozycji aktorskich, jak również są szansą pracy nad sobą. Profesjonalni instruktorzy nauczą Was najważniejszych zasad działania na scenie. Program kursu zbudowany jest na wzór pierwszych zajęć prowadzonych w szkołach teatralnych. W ciągu intensywnego tygodnia pracujemy nie tylko nad zdobywaniem nowych umiejętności aktorskich, ale jest to też praca nad poznaniem własnych ograniczeń i możliwości.
𝗧𝗲𝗺𝗮𝘁𝘆 𝗽𝗼𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼́𝗹𝗻𝘆𝗰𝗵 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗼́𝘄:
𝕫𝕒𝕕𝕒𝕟𝕚𝕒 𝕒𝕜𝕥𝕠𝕣𝕤𝕜𝕚𝕖 – system Stanisławskiego, teatr realistyczny, teatr psychologiczny
𝕋𝕣𝕖𝕟𝕚𝕟𝕘 𝕗𝕚𝕫𝕪𝕔𝕫𝕟𝕪 𝕒𝕜𝕥𝕠𝕣𝕒 – ćwiczenia partnerskie, elementy akrobatyki
ℙ𝕣𝕒𝕔𝕒 𝕫 𝕥𝕖𝕜𝕤𝕥𝕖𝕞 – interpretacja przygotowanego tekstu
𝕋𝕣𝕖𝕟𝕚𝕟𝕘 𝕨𝕠𝕜𝕒𝕝𝕟𝕪 – praca z głosem, śpiew
ℙ𝕣𝕫𝕪𝕘𝕠𝕥𝕠𝕨𝕒𝕟𝕚𝕖 𝕖𝕥𝕚𝕦𝕕 – praca zespołowa, synteza zdobytych doświadczeń podczas kursu
Warsztat poprowadzą pedagodzy Studia Teatralnego: Tomasz Zadróżny, Justyna Jary, Monika Jarosińska
𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗭𝗮𝗱𝗿𝗼́𝘇̇𝗻𝘆
Założyciel Teatru Baza i Studia Teatralnego. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w 2001 roku na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Następnie wyjechał na studia do Petersburskiej Akademii Teatralnej. Tam studiuje aktorstwo i reżyserię. Prowadził Teatr 108, gdzie grał i reżyserował, tworzył projekty spotkań z artystami, wyprawy artystyczne. Z Teatrem 108 odwiedził Niemcy, Ukrainę, Kazachstan, Kirgistan. Odbył staż aktorski w Odin Teatret (Dania), staż aktorsko-reżyserski z Centrum Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa z Pontedery (Moskwa). Czerpie doświadczenia z bezpośredniej pracy z Teatrem Katathali, Teatrem Derevo, Teatrem Ósmego Dnia, Leszkiem Bzdylem, Yoshim Oidą, Andreyem Drozninem, Rimasem Tuminasem, Lwem Dodinem. Bierze udział w międzynarodowym seminarium poświęconym metodzie aktorskiej M. Czechowa. Po powrocie do kraju zakłada Studio Teatralne przy DK Dorożkarnia (autorski program oparty na systemie Stanisławskiego). Po pięciu latach działalności, doceniony przez władze miasta, otrzymuje lokal na własny teatr i ośrodek artystyczno – edukacyjny. Od blisko dwudziestu lat kształci młodych aktorów i reżyserów. W 2022 zostaje uhonorowany Nagrodą m.st. Warszawy.
𝗝𝘂𝘀𝘁𝘆𝗻𝗮 𝗝𝗮𝗿𝘆
wokalistka, instruktorka wokalna, autorka muzyki i tekstów. Założycielka zespołu Alegancka Kapela, z którym wydała w 2023 roku płytę Praskie Ballady uznaną za jedną z najlepszych polskich płyt ubiegłego roku. Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022)-Warszawski Artysta Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” (2021) i "Rockowanie. Gramy Maanam." (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media "Kobieta, która inspiruje 2020". Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim i Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Liderka zespołu PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę "Krwawe Ballady" z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Angażuje się w szereg projektów kulturalnych i kulturotwórczych (m.in. pomysł i realizacja projektu Warszawskie Ballady Podwórzowe /cykl warsztatów, spotkań śpiewaczych, prac badawczych; 2022/, instruktorka wokalna w Cała Praga Śpiewa i Międzypokoleniowy Klub Piosenkowy /Staynia/, Poznaj Grochów wczoraj i dziś, zajęcia z piosenki ludowej w Studiu Teatralnym przy Teatrze Baza). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie). Stypendystka m.st. Warszawy, Zaiksu oraz MKiDN.
𝗠𝗼𝗻𝗶𝗸𝗮 𝗝𝗮𝗿𝗼𝘀𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗮
Aktorka dramatyczna, choreografka i performerka. Absolwentka AST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie tworzy i pracuje w Warszawie. Poza aktorstwem zajmuje się reżyserią i ruchem scenicznym oraz tworzeniem autorskich projektów teatralnych. Pedagożka w Studiu Teatralnym Teatru Baza (2021 - obecnie), finalistka konkursu Papaya Young Directors 2020, autorka projektu „id.outlet” (koncept , dramaturgia i choreografia), reżyserka spektaklu dyplomowego WTT Bytom „Stan Zero” oraz czytania performatywnego sztuki Sandry Szwarc „D10S” w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, organizatorka serii warsztatów teatralno – ruchowych „ruch ciało obecność” w Płocku. Współpracowała z Teatrem Rozbark w Bytomiu, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Autorka ruchu scenicznego do spektaklu „Hair short” w reż. Krzysztofa Chodorowskiego w Teatrze Baza. Tworzy również reżyserię ruchu i choreografię do klipów muzycznych.
𝗜𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰𝗷𝗲 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲:
Miejsce: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, Warszawa
Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży (od 16 lat) i dorosłych.
Liczba miejsc: 20 osób
Cena warsztatu: 850 zł (cena obejmuje siedem dni warsztatu, w cenę nie jest wliczony nocleg i wyżywienie).
Pracujemy w godzinach:
9.02.2025 - godz. 12:00-15:00
10-14.02.2025 - godz. 10:00-17:00 (w trakcie przerwa obiadowa w godzinach 13:00-14:00)
15.02.2025 - godz. 10:00-15:00 (w trakcie przerwa obiadowa)
Zapisy drogą mailową: [email protected]
W treści zgłoszenia należy napisać kilka zdań o sobie, o swoich ewentualnych doświadczeniach artystycznych i motywacjach.
Po ukończeniu kursu uczestnik warsztatów otrzymuje dyplom – zaświadczenie.
Zapraszamy!
Advertisement
Where is it happening?
Teatr BAZA, Podchorążych 39,Warsaw, PolandEvent Location & Nearby Stays: