WTM | JAZZ DLA DZIECI #17 - Grunt to podstawa: kontrabas

Schedule

Sat May 28 2022 at 12:00 pm

Location

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki | Warsaw, MZ

Advertisement
Fundacja EuroJAZZ i Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zapraszają na siedemnaste spotkanie warsztatowe dla dzieci w wieku przedszkolnym! Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Spotkania #jazzdladzieci odbywać się będą co 2 tygodnie.
???????????
28 maja, godz. 12.00
Magdalena Gołębiowska - wokal, fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
bilet rodzinny 20 zł
bilety na www.ewejsciowki.pl
Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę, dając podstawę, łącząc rytm z harmonią. Goszczący na warsztatach basista opowie o jazzowym feelingu, pulsie w muzyce, i że to właśnie w kontrabasie kryje się "taneczność" muzyki. Zaprezentuje także dzieciom brzmienie kontrabasu, na którym zagra smyczkiem (arco) i palcami (pizzicato) oraz zaprezentuje, co to są flażolety.
Magdalena Gołębiowska - wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
Wojciech Pulcyn - kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m. in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej: gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Tworzy także muzykę teatralną. W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią nagrał album "Śpiewnik Henryka Warsa", upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu.

? Bilety rodzinne w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem, ale zachęcamy do skorzystania z systemu https://ewejsciowki.pl/
?? Informacji udziela:
WARSZAWSKIE TOWARZYSTWO MUZYCZNE im. Stanisława Moniuszki tel. 22 849 56 51, 509 019 934
? www.wtm.org.pl, e-mail: [email protected]
[email protected]
? Współfinansowanie: m.st. Warszawa
? Organizator: Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ
#gramynażywo
#KoncertywPałacuSzustra #JazzDlaDzieci
Advertisement

Where is it happening?

Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki, ul. Morskie Oko 2,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

Host or Publisher Fundacja Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ

It's more fun with friends. Share with friends