Wprowadzenie do Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT)
Schedule
Sat Nov 23 2024 at 09:00 am to Sun Nov 24 2024 at 05:00 pm
UTC+01:00Location
ul. Wierzbięcice 18/5, 61-568 Poznan, Poland | Poznan, WP
Advertisement
📍Wprowadzenie do Dialektycznej Terapii Behawioralnej (DBT) jest standardowym, podobnym na całym świecie, wstępnym szkoleniem dla osób zainteresowanych tym rodzajem terapii, które pragną przekonać się czy DBT może być odpowiednim kierunkiem dla nich i ich pacjentów.❔Podczas tego szkolenia omówione zostaną podstawy teoretyczne i empiryczne dialektycznej terapii behawioralnej (DBT) oraz przedstawiony zostanie zarys całościowego programu terapeutycznego DBT (prowadzonego przez zespół, realizującego wszystkie tryby terapii) wraz ze wszystkimi podstawowymi elementami, funkcjami i strategiami, takimi jak model biospołeczny i sformułowanie przypadku, czy też dialektyka zmiany i akceptacji. W trakcie szkolenia zaprezentowane i omówione zostaną przykładowo wybrane umiejętności DBT i sposób ich nauczania i wykorzystywania w terapii.
👥Dla kogo❔:
W szkoleniu może wziąć każda osoba zainteresowana poznaniem całościowego programu terapii DBT, jak również podstawowych elementów terapii. Założeniem szkolenia jest, że wszyscy uczestnicy są praktykującymi specjalistami szeroko rozumianego zdrowia psychicznego lub przygotowują się do tego typu pracy (studenci, stażyści, rezydenci).
Dla osób, dla których jest to nowy temat, zalecane jest zapoznanie się z podstawowymi podręcznikami z zakresu DBT, lub innymi rzetelnymi publikacjami dotyczącymi terapii DBT przed szkoleniem. Pomoże to aktywnie uczestniczyć w szkoleniu, formułować pytania i systematyzować prezentowaną wiedzę.
📍Zagadnienia ogólne:
👉Model biospołeczny zaburzenia osobowości z pogranicza (BPD) oraz dysregulacji emocjonalnej i sformułowanie przypadku w DBT
👉Teoria uczenia się i strategie terapii behawioralnej
👉Strategie akceptacji i uprawomocnienie
👉Strategie dialektyczne
👉Ramy, tryby i funkcje całościowego programu terapii DBT.
👉Zarządzanie przypadkiem, stadia leczenia, hierarchia celów.
👉Wybrane umiejętności DBT: analiza łańcucha behawioralnego
👉Zarządzanie ryzykiem samobójczym w DBT.
👉Inne wybrane umiejętności DBT.
👉Zespół konsultacyjny.
👉Wdrażanie całościowego programu DBT lub wybranych strategii w praktyce.
👉Zarys zastosowania terapii DBT w różnych populacjach klinicznych.
❕Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników w podstawowe założenia i strategie DBT, tak aby mogli oni rozumieć strukturę i funkcję leczenia i być może wdrożyć niektóre ze strategii i narzędzi w swojej praktyce, lub zdecydować o pogłębianiu swojej wiedzy i umiejętności poprzez dalsze szkolenie w DBT.
🗂Materiały:
Prowadzący zapewnia materiały szkoleniowe, prezentuje wykorzystanie narzędzi i technik behawioralnych, które mogą wzbogacić warsztat uczestników już po szkoleniu, a także wskazuje dodatkowe źródła, w których dostępne są materiały do terapii (podręczniki, formularze, skale) zgodnie z zasadami przestrzegania praw autorskich.
Forma szkolenia:
🧩Wykład, demonstracja technik, odgrywanie ról, warsztat, ćwiczenia wraz z omówieniem.
CERTYFIKAT:
📄Na zakończenie szkolenia, absolwenci i absolwentki otrzymują certyfikat uczestnictwa, wraz ze wskazaną ilością godzin dydaktycznych, podpisywany przez prowadzącą.
Prowadzenie:
☀️Magdalena Skuza – psycholog, socjolog, certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-dydaktyk terapii poznawczo-behawioralnej, specjalista dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), terapeuta EMDR. W 2018 roku ukończyła szkolenie DBT Comprehensive prowadzone przez Behavioral Tech, Seattle, USA. Od 2020 należy do międzynarodowego zespołu szkoleniowego Center for DBT and Families, USA, kierowanego przez prof. Alana Fruzzetti’ego. Współprowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego HarmonJa w Gdańsku i Gdyni, gdzie prowadzi terapię indywidualną, treningi umiejętności DBT, oraz treningi Family Connections dla rodzin. Pracowała w Klinice Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie i oraz Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym WSP w Gdańsku. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu psychoterapii dla profesjonalistów zdrowia psychicznego, superwizuje terapeutów i zespoły kliniczne w całej Polsce. Jest Przewodniczącą Zarządu oraz Członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (PTDBT), a także członkiem PTTPB. Jest zaangażowana w projekty międzynarodowe: jest Sekretarzem Europejskiego Stowarzyszenia Terapii DBT (EADBT), należy do inicjatywy GAP (Międzynarodowy sojusz na rzecz zapobiegania oraz wczesnej interwencji dla osób cierpiących na zaburzenie osobowości z pogranicza), oraz współpracuje z National Education Alliance for BPD – jest jednym z koordynatorów programu Family Connections®, wspierającego rodziny pacjentów w Polsce. Specjalizuje się w terapii DBT i terapii osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza (BPD), dysregulacją emocjonalną i tendencjami samobójczymi, oraz spektrum zaburzeń związanych z traumą u pacjentów w różnym wieku.
Czas trwania:
📆23-24 listopada 2024 r. (sobota, niedziela)
Szkolenie odbywać się będzie w godzinach: ⏱ sobota 09:00 – 17:00, niedziela 9:00 – 17:00. To dwa dni, w łącznym wymiarze 18 godzin dydaktycznych.
Koszt uczestnictwa:
☘️690 zł. Przyjmujemy tylko kompletne zgłoszenia. Wpłata na konto wraz ze złożeniem zamówienia usługi szkoleniowej przez sklep jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. O wpisaniu na listę osób uczestniczących decyduje kolejność wpłat. Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje osoba prowadząca.
Wpłaty prosimy kierować na konto
mBank 52 1140 2004 0000 3602 8317 9575
Centrum Psychoterapii Integralnej Sp. z o.o.
ul. Ślusarska 6/3, 61-778 Poznań
Tytułem: Zamówienie nr [nr zamówienia]
Po dokonaniu płatności prosimy o przesłanie potwierdzenia dokonania wpłaty na adres mail: [email protected] lub przez wiadomość mms na nr +48 576244001 / WhatsApp
Miejsce szkolenia:
🏛Centrum Psychoterapii Integralnej
ul. Wierzbięcice 18/5 61-568 Poznań
📩Zgłoszenia poprzez zamówienie usługi szkoleniowej przez sklep:
https://www.cpi.poznan.pl/szkolenie/wprowadzenie-dbt/
Informacje:
Służymy pomocą telefonicznie nr tel kom. 576 244 001 / WhatsApp oraz mejlowo [email protected]
Zapraszamy do udziału 👋
Advertisement
Where is it happening?
ul. Wierzbięcice 18/5, 61-568 Poznan, Poland, ulica Wierzbięcice 18, 61-568 Poznań, Polska,Poznan, PolandEvent Location & Nearby Stays: