Workshop: Meditative korssting og frie korssting med Brodøsens værksted
Schedule
Wed Jan 21 2026 at 07:00 pm to 09:00 pm
UTC+01:00Location
Tullinsgade 24, 1618 Copenhagen, Denmark | Copenhagen , SK
Advertisement
Workshop: Meditative korssting - De klassiske og de frækkeTid: Onsdag 21. januar kl. 19-21
Sted: Thiemers Magasin, Tullinsgade 24, Vesterbro
Korssting er sukker for sjælen. På denne workshop i Thiemers Magasin får du både muligheden for at prøve de klassiske korssting, som du godt kan blive en smule afhængige af, og også de mere frie og frække, hvor det ikke er præcision, som er det vigtigste, men derimod den mere frie leg med stingene.
Bettina Andersen, som til daglig holder til i Brodøsens Værksted på Islands Brygge, styrer med sikker hånd alle igennem de meditative sting. Velkommen.
Medbring selv nåle, saks, DMC tråd, et lille stykke hørstof og aida 5,4. Du kan også låne nåle og saks og købe en lille pakke med materialer til dagen for 150 kr.).
Workshoppen er drevet af Bettina Andersen fra Brodøsens Værksted.
Det koster 350 kr. at deltage/200 kr. for medlemmer/Trubadurer, og der vil være materialer til at komme godt i gang på aftenen, men vi vil også sende en materialeliste ud med forslag til, hvad man selv kan medbringe.
Beløbet refunderes ikke ved afbud.
Advertisement
Where is it happening?
Tullinsgade 24, 1618 Copenhagen, Denmark, Tullinsgade 24, 1618 København V, Danmark, Copenhagen , DenmarkEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.


![[FULL] Women's Sharing Circle: GROUNDED VISION FOR 2026](https://cdn-ip.allevents.in/s/rs:fill:500:250/g:sm/sh:100/aHR0cHM6Ly9jZG4tYXouYWxsZXZlbnRzLmluL2V2ZW50czYvYmFubmVycy8yZTZiNGI1ZWVkMjU4MDZhYjY2YmVmY2Y4ZjcyODIxYjI4N2JiNDNjNTEzNTVlYWMwMzc0NjQwNWI4NDJkNmI5LXJpbWctdzEyMDAtaDY3NS1kY2VhZTdkZS1nbWlyP3Y9MTc2ODM0OTEwMQ.avif)
















