Warsztaty medytacji z dźwiękiem misy „Haiku Music”

Schedule

Sun Feb 06 2022 at 06:30 pm

Location

AnyaYoga | Warsaw, MZ

Warsztaty medytacji z d\u017awi\u0119kiem misy \u201eHaiku Music\u201d
Advertisement
„Oddaj wierzbie
Całą nienawiść, całe pożądanie
Twego serca”
Basho (1644–1695)
Warsztaty medytacji z dźwiękiem misy i haiku to część edukacyjno-performerskiego projektu Mai [Mayi] Baczyńskiej, który jest realizowany od 2019 roku pod hasłem „Haiku Music”. Warsztaty są poświęcone medytacji i pracy kreatywnej z brzmieniem mis dźwiękowych oraz słów zawartych w japońskich i polskich haiku. W tym procesie będzie celebrowana kontemplacja ciszy i dźwięku oraz głęboka relaksacja i trening uważności. Warsztat dla chętnych będzie także zawierał elementy pracy z głosem rozumianym jako środek ekspresyjnego wyrazu, pozwalający dostroić się do dźwięku misy oraz wibracji pozostałych uczestników.
Projekt „Haiku Music: medytacja z misą” to niecodzienne spotkanie, którego inicjatywa zrodziła się z podróży magazynu Presto Muzyka Film Sztuka do Kraju Kwitnącej Wiśni. I edycja projektu miała miejsce podczas warszawskiego festiwalu „Literatura jak fotosynteza” w czerwcu 2019 r, w ramach kilku warszawskich i krakowskich edycji (m.in. w ramach "Nocy Księgarń" czy "Japoników") wzięli w nim muzycy, plastycy i tancerze (m.in. Anna Juniewicz, Krzysztof Jerzak, Katarzyna Karpowicz czy Daria Rzepiela).
KIEDY
Niedziela, 6 lutego 2021, godz. 18.30, czas trwania 1,5 h.
GDZIE
AnyaYoga, ul. Krasińskiego 35a w Warszawie (Żoliborz, dojazd komunikacją z dworca centralnego tramwajami: 17 [przystanek ks. Popiełuszki] lub 33 [przystanek Sady Żoliborskie], budynek jest położony między blokami, trzeba obejść okrągły budynek dookoła)
INWESTYCJA
Wstęp: 40 (early birds do 05.02.2022)/50 zł
ZAPISY
Zgłoszenia przyjmujemy pod mailem: [email protected], tam też odpowiemy na wszystkie pytania :-)
DLA KOGO
Dla wszystkich, którzy pragną poznać i pogłębić medytację z dźwiękiem, uwolnić swobodne skojarzenia, emocje i myśli, otworzyć się na nowe formy wyrazu, kreatywne spędzanie czasu we wspólnocie oraz doświadczyć elementów arteterapii, zamknąć tygodniowy cykl i przygotować się na nadchodzący tydzień, uwrażliwić na wszechświat kryjący się w dźwięku, obcować z pięknem, wyciszyć targający nimi niepokój.
Zalecane dla uczestników: poduszka, kartka papieru, długopis, woda.
MISY DŹWIĘKOWE
Instrumenty wywodzące się z himalajskiej, przedbuddyjskiej tradycji bon po, wytwarzane głównie w Bhutanie, Nepalu, Indiach oraz Tybecie. Stop metali, z którego zostały wykonane, bazuje na siedmiu pierwiastkach symbolizujących energię ciał niebieskich (złoto – Słońce, srebro – Księżyc, rtęć – Merkury, miedź – Wenus, żelazo – Mars, cyna – Jowisz, ołów – Saturn). Misy dźwiękowe są wykorzystywane zarówno przez terapeutów i uzdrowicieli, jak i muzyków.
dr Maja (Maya) Baczyńska – muzyk, reżyser, autorka tekstów. Laureatka nagród muzycznych, poetyckich (m.in. I nagroda Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Pszczołę” na tomik poetycki, I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Śląski Shakespeare”, II nagroda i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Jesienna Chryzantema”), filmowych i teatralnych. Współprowadzi magazyn Presto. Muzyka Film Sztuka oraz koordynuje akcję społeczną „My Music Story”. Założycielka grupy filmowej MUDO Music Documentaries, której produkcje były pokazywane na festiwalach w Polsce i za granicą oraz emitowane w telewizji. Gra koncerty muzyki intuitywnej na styku eksperymentu i tradycji oraz muzyki relaksacyjnej, a także w różnych składach (m.in. w Planetarium – Niebo Kopernik w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie), tworzy muzykę do spektakli butoh, m.in. w ramach: Nocy Teatrów w Krakowie, Butohpolis. I Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Butoh w Warszawie, Festiwalu Ale Wiocha w Lubiążu, Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Eksperyment” w Zbąszyniu, Festiwalu Sonus ex Machina w Poznaniu (z Warsaw Gamelan Group) czy Music Festival Ecos Urbanos w Meksyku. Od 13 lat prowadzi zajęcia muzyczne, interesuje się arteterapią. Ma ukończone kursy: terapeutyzacji wibracjami mis himalajskich (I, II, III, IV stopień), bajkoterapii, choreoterapii, studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej oraz Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, a obecnie szkoli się w ramach kursu psychoterapii muzycznej u dr Elżbiety Galińskiej. Współprowadzi bloga filozoficznego „My Messages”. Jej zainteresowania pozaartystyczne koncentrują się wokół przyrody i Człowieka – jego „tu i teraz”, jego mniej lub bardziej oczywistych podróży, jego prozy życia i jego snów, jego korzeni i kierunku, w którym zmierza, spotkania tradycji z nowoczesnością.
Muzyka: Maja [Maya] Baczyńska
https://www.facebook.com/Maya-Baczynska-392125304728982/
Advertisement

Where is it happening?

AnyaYoga, Krasińskiego 35A, 01-716 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

AnyaYoga

Host or Publisher AnyaYoga

It's more fun with friends. Share with friends