Warsaw Summer Jazz Days , 07.07.2023, Klub Stodoła

Schedule

Fri Jul 07 2023 at 06:00 pm

Location

klub Stodoła | Warsaw, MZ

Advertisement
? BILETY: https://ticketclub.pl/koncerty/warsaw-summer-jazz-days-2023-dzien-2-klub-stodola-warszawa-2259/
Organizator: Adamiak Jazz
Festiwal Warsaw Summer Jazz Days to jeden z najważniejszych festiwali w Polsce i w Europie.
Jest to ekspozycja największych gwiazd współczesnego jazzu, prezentacja najnowszych trendów i gatunków. Istotą festiwalu jest również kreowanie najwybitniejszych indywidualności. Artyści tacy jak John Zorn czy Steve Coleman, dzięki licznym występom na festiwalu i konsekwentnemu budowaniu ich wizerunku, stali się obecnie ważnymi artystami światowymi.
Głównym elementem festiwalu są koncerty gwiazd światowego jazzu, które są specjalnie dobierane w zależności od pozycji artystycznej oraz możliwości dostępu artystów w danym terminie. Dotychczas wystąpili najwięksi artyści muzyki improwizowanej, w tym: John Zorn, Ornette Coleman, Joe Zawinul, Marcus Miller, Pharoah Sanders, Al Jarreau, Herbie Hancock, Pat Metheny, Bobby McFerrin, Branford Marsalis, Chick Corea, aby wymienić tylko tych przykładowo. Podczas dotychczasowych edycji, zrealizowano łączenie ponad 300 koncertów.
Integralną i stałą częścią festiwalu są występy polskich muzyków jazzowych, zarówno tych znanych jak i młodych, będących na początku kariery.
Festiwal rozpoczyna dwudniowa gala polskich zespołów, których liderzy i ich muzycy stali się bohaterami jazzowych mediów. Docenieni nie tylko przez rodzime redakcje, ale i przez największe tuzy jazzowych krytyków zaprezentują się publiczności festiwalowej. Ich projekty muzyczne staną się niebawem, bądź są już pożądanymi dla wielu organizatorów koncertów czy festiwali jazzowych. Warsaw Summer Jazz Days będzie promotorem tych wykonawców.
Gwiazdą drugiego dnia będzie jeden z najlepszych gitarzystów wszechczasów – Al Di Meola ze swoim Trio. Był wielokrotnie na festiwalu, a najbardziej w pamięci pozostają koncerty tria: John McLaughlin/Al Di Meola/Paco de Lucia (organizowane przez naszą agencję koncertową ).
Zgodnie z trendem ostatnich lat trzeci dzień to erupcja angielskiego jazzu, współczesnej mieszanki muzyki klubowej, elektroniki i kolorytu dzisiejszego świata. Wszystkie trzy zespoły są oczekiwanymi przez naszą jazzową publiczność. Skorelowanie ich występu jednego dnia było nie lada wyzwaniem. Występ Chelsea Carmichael i jej kwartetu będzie niewątpliwie wydarzeniem festiwalu. Świadomie promowana u boku największych gwiazd współczesnego show-biznesu stała się już oczekiwaną osobą.
Czwarty dzień festiwalu to uczta dla fanów współczesnego jazzu. Trzy projekty odzwierciedlają różne gatunki współczesnej muzyki improwizowanej. Immanuel Wilkins i jego kwartet, to emanacja dzisiejszego jazzu pełnego energii i intelektualnych zagadek. New York United zaś będzie czarnym koniem festiwalu. Młodzi i znani europejscy muzycy towarzyszący guru światowego jazzu- Danielowi Carterowi jak i On sam staną się przyczynkiem owacji na stojąco. Finał tego dnia to występ kwintetu wspaniałej basistki Lindy Oh z jej najnowszym kwartetem. Dla niewtajemniczonych warto nadmienić, iż grała m.in. z Waynem Shorterem czy Vijay Iyerem. Ten koncert to gratka dla prawdziwych fanów współczesnego jazzu.
Ostatni wieczór festiwalu rozpocznie „najlepszy” towar eksportowy z Polski, czyli Maciej Obara Quartet. Ten polsko-norweski zespół wydający również dla wytwórni ECM koncertuje na całym świecie z dużym powodzeniem, więc warszawski występ będzie na pewno oczekiwany. Kolejnym faworytem festiwalu, szczególnie dla mnie będzie Oktet wybitnego wibrafonisty Joela Ross’a z projektem „Parables”. To formacja wielu wybitnych instrumentalistów, którzy prezentują znakomite kompozycje lidera z jego fantastycznymi aranżacjami. Finał trzydziestej drugiej edycji festiwalu to występ Dave Holandia Quartet. Gościł na festiwalu już kilkukrotnie z różnymi tuzami światowego jazzu, a teraz pojawi się ze swoimi sprawdzonymi przyjaciółmi.

Warsaw Summer Jazz Days 2023

KONCERTY NIEBILETOWANE
5 lipca 2023(19.00 Klub Stodoła)
Niechęć
Tymon Tymański YassTet

KONCERTY BILETOWANE
6 lipca 2023(19.00 Klub Stodoła)
Marek Pospieszalski Oktet
Wojtek Mazolewski Quintet
Al Di Meola Trio
7 lipca 2023(19.00 Klub Stodoła)
London Jazz Night:
Ebi Soda
Doom Cannon Quartet
Chelsea Carmichael Quintet
8 lipca 2023(19.00 Klub Stodoła)
Immanuel Wilkins Quartet
Linda May Han Oh Quintet
New York United
9 lipca 2023(19.00 Klub Stodoła)
Maciej Obara Quartet
Joel Ross Nonet „Parables”
Dave Holland Quartet
Bilety są dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl
Advertisement

Where is it happening?

klub Stodoła, ul. Batorego 10,Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

klub Stodo\u0142a

Host or Publisher klub Stodoła

It's more fun with friends. Share with friends