Warsaw Short Framing

Schedule

Thu Apr 27 2023 at 07:00 pm

Location

Dom Kultury Kadr | Warsaw, MZ

Advertisement
Filmy krótkometrażowe
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w recepcji DK Kadr
W programie:
Czy lubisz poezję? reż. Eduardo Mattos (Brazylia) 15’
Roberto jest jednym z wielu mieszkańców największego miasta Ameryki Południowej. Rozpoczyna terapię mającą złagodzić jego zaburzenia lękowe. Efekty są jednak zaskakujące…
Wyjazd, reż. Christian Wittmoser (Niemcy) 30’
Niklas wyjeżdża na samotne wakacje na Majorkę. Próbuje dojść po siebie po nieudanym związku. Na plaży poznaje piękną Lilly i jej chłopaka Denisa. Między trójką młodych ludzi rodzi się nietypowa relacja.
Rok na wygnaniu, reż. Malaz Usta (Turcja) 19’
Rok z życia imigranta z Syrii, który próbuje ułożyć sobie życie w tureckiej metropolii.
Matka Natura, reż. Natalia Shaufert (Mołdawia) 23’
Olga i Iwan wracają do Mołdawii po czteroletnim pobycie w USA. Odwiedzają ciotkę i wuja kobiety, którzy przygotowali z tej okazji ucztę. Im dłużej rozmawiają, tym bardziej atmosfera się zagęszcza. Czy uda im się porozumieć pomimo różnić światopoglądowych?
Po seansie zapraszamy na rozmowę publiczności.
Łączny czas trwania: ok. 90 min
Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
Advertisement

Where is it happening?

Dom Kultury Kadr, Rzymowskiego 32,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Dom Kultury Kadr

Host or Publisher Dom Kultury Kadr

It's more fun with friends. Share with friends