Warsaw Mineral Expo 2023

Schedule

Sat Mar 04 2023 at 10:00 am to Sun Mar 05 2023 at 06:00 pm

Location

Pałac Kultury i Nauki Warszawa | Warsaw, MZ

Advertisement
??? Największe i najstarsze Międzynarodowe Targi Biżuterii i Minerałów w Polsce – Warsaw Mineral Expo odbędą się 4 i 5 marca 2023, sobota i niedziela w godzinach od 10.00 do 18.00 w Pałacu Kultury i Nauki.
Ponad 230 wystawców z całego świata, piękna biżuteria, niezwykłe minerały, kamienie szlachetne, wyjątkowe wyroby jubilerskie, hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy, artyści, kolczyki, bransoletki, pierścionki, naszyjniki, korale, półprodukty do tworzenia biżuterii... a wszystko to na 8 000 m² pięknych wnętrz PKiN w Warszawie ???
Lista wystawców wraz z mapą:
https://gieldymineralow.pl/wp-content/uploads/2023/02/WME_mapa_wydawnictwo_2023_net.pdf

ATRAKCJE:
? WYSTAWA SPECJALNA
(wejście od sali Malachitowej) - METEORYT BASZKÓWKA - jeden z najpiękniejszych i najsłynniejszych meteorytów w Polsce, niesamowity okaz, który liczy sobie prawdopodobnie nawet 4,5 miliarda lat, ale na Ziemię spadł niecałe 30 lat temu.
? STREFA WIEDZY
(wejście od sali Kryształowej)
SOBOTA
11:00 - Skamieniałości kluczem do przeszłości - warsztaty dla dzieci do 5-10 lat (zapisy on-line od 23 lutego: limit miejsc został wyczerpany)
13:00 - Skamieniałości kluczem do przeszłości - warsztaty dla dzieci od 11 lat i młodzieży (zapisy on-line od 23 lutego: limit miejsc został wyczerpany)
15:00 - Gwiezdna odyseja meteorytu Baszkówka - wykład dr Jana Krawczewskiego i dr Cezarego Krawczyńskiego z Muzeum Geologicznego PIG-PIB
NIEDZIELA
11:00 - Skamieniałości kluczem do przeszłości - warsztaty dla dzieci do 5-10 lat (zapisy on-line od 23 lutego: limit miejsc został wyczerpany)
13:00 - Skamieniałości kluczem do przeszłości - warsztaty dla dzieci od 11 lat i młodzieży (zapisy on-line od 23 lutego: limit miejsc został wyczerpany)
15:00 - Gwiezdna odyseja meteorytu Baszkówka - wykład dr Jana Krawczewskiego i dr Cezarego Krawczyńskiego z Muzeum Geologicznego PIG-PIB
⛏ GEOSTREFA
(sala Turkusowa, wejście od sali Ametystowej) - stoiska poświęcone edukacji geologicznej. Gry i warsztaty edukacyjne związane z geologią będą bezpłatne i dedykowane zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Będzie można w niej znaleźć między innymi:
A) Stoisko Klubu Miłośników Skamieniałości "Inkluzja", którzy pokażą paleontologię okiem pasjonatów. Członkowie grupy wykonują modele, rekonstrukcje i preparaty mikroskopowe które pozwalają przybliżyć zainteresowanym świat pradawnych organizmów.
B) "Geologia to nauka przyszłości" – stoisko Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Na stoisku zwiedzający będą mogli obejrzeć skały i minerały pod mikroskopem, jak również zapoznać się z najstarszymi skałami odsłaniającymi się na powierzchni w Polsce, a także zobaczyć te, które powstały zaledwie kilkanaście miesięcy temu podczas erupcji islandzkiego wulkanu Fagradalsfjall. Zaprezentowane zostaną minerały będące nośnikami pierwiastków niezbędnych do produkcji smartfonów oraz paneli fotowoltaicznych (sic!). Będzie można samodzielnie zbadać skład pierwiastkowy minerałów i skał przy pomocy przenośnego spektrometru XRF.
C) Mikroświat skał i minerałów- stoisko Muzeum Geologicznego Instytutu Nauk Geologicznych PAN.
Tutaj będą odbywać się specjalne pokazy, podczas których uczestnicy zobaczą minerały w świetle spolaryzowanym. Zwiedzający będą mogli obejrzeć próbki różnorodnych skał (przygotowane w formie tzw. płytek cienkich) z całego ziemskiego świata (m.in piaskowiec z Jack Hills z Australii, datowany na 4,46 mld lat), jak również Marsa i Księżyca. Warsztaty poprowadzi profesjonalista i fascynat w jednym - Michał Banaś.
? GEOLANDIA
(sala Turkusowa, wejście od sali Ametystowej) - miejsce stworzone z myślą o dzieciach. Pod profesjonalną opieką najmłodsi będą uczyć się rysować minerały, poszukają „skarbów” w piaskownicach, stworzą modele skamieniałości. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać targi.
? STREFA GASTRONOMICZNA
(sala Turkusowa, wejście od sali Ametystowej) - zapraszamy na chwilę odpoczynku przy kawie i słodkościach.
? KONKURS
(sala Diamentowa) - każdy zwiedzający będzie mógł wziąć udział w losowaniu wartościowej nagrody. Kupony będą dodawane do biletów w kasach. Konkursowy okaz będzie można podziwiać w gablocie umieszczonej w Sali Diamentowej.
Partnerzy wydarzenia - Muzeum Geologiczne i Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy

✔ Na wszystkie atrakcje z biletem wstęp wolny.
? Bilety:
*dzieci do lat 6 wchodzą za darmo oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych
*ulgowy (dla osób poniżej 18 roku życia i emerytów oraz osób niepełnosprawnych) 18 zł
*normalny 23 zł
*rodzinny (dwoje dorosłych i dowolna liczba dzieci) 50 zł
Kup na miejscu lub online:
https://gieldymineralow.interticket.pl/program/7964/
Advertisement

Where is it happening?

Pałac Kultury i Nauki Warszawa, Plac Defilad 1,Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Event Location & Nearby Stays:

Gie\u0142da Minera\u0142\u00f3w i Bi\u017cuterii.

Host or Publisher Giełda Minerałów i Biżuterii.

It's more fun with friends. Share with friends