Ung sanker: Sanking og matlaging med tang og tare (15-30 år)
Schedule
Sat Apr 25 2026 at 10:25 am to 03:30 pm
UTC+02:00Location
Nesoddtangen Brygge | Oslo, OS
Advertisement
Bli kjent med noen av verdens mest bærekraftige og allsidige råvarer.Ting med Tang og Ung sanker inviterer til nybegynnervennlig kurs om tang og tare. På dette kurset får du lære om de ulike artene som finnes i Norge, hvordan du trygt kan sanke fra havet, og hvordan du kan bruke disse fantastiske ingrediensene i matlaging.
Påmelding
Det er gratis å delta, men du må melde deg på. Kurset er kun for deltakere fra 15 til 30 år.
Dette må du ha med deg
- Klær etter vær
- Sitteunderlag
- Saks
- Drikkeflaske med vann
- Nett/vaskepose
- Sjøstøvler/vader og brodder (hvis du har)
Servering
Etter at vi har sanket tang og tare, tilbereder vi en deilig lunsj sammen. Måltidet vil være vegetarisk og vise frem flere ulike måter å bruke tang og tare i hverdagsmaten.
Oppmøte og retur
Vi møtes 10.25 på Aker brygge og tar båten sammen over til Nesoddtangen. Husk å være presis, så du rekker båten. Hvis du allerede er på Nesodden, kan du møte opp på Nesoddtangen 11.00. Etter kurset tar vi båten sammen tilbake til Oslo.
Ung sanker
Få med deg andre arrangementer med Ung sanker på Instagram @ungsanker eller på nettsiden vår: https://ungsanker.soppognyttevekster.no/
Advertisement
Where is it happening?
Nesoddtangen Brygge, Tangen Terminal, 156, 1450 Nesoddtangen, Norge, Oslo, NorwayEvent Location & Nearby Stays:
Know what’s Happening Next — before everyone else does.


















